I.B třída: Fotbalisté Rokytnice si připsali výhru nad první Brannou

23.04.2012 18:42:55 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Malá Skála,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Další kolo I. B třídy přineslo zajímavé výsledky. Nečekaná byla výhra Rokytnice nad Horní Brannou, kterou sledovalo natěšených 200 diváků, kteří se dočkali prvního jarního zápasu na zdejším hřišti. Harrachov a Plavy tak stáhly náskok vedoucího družstva na rozdíl jediného bodu.

Víchová bojovala statečně v Malé Skále, ale nakonec podlehla v přestřelce 4:3, Rovensko mělo v tomto kole volný los.

Rokytnice - Horní Branná 1:0 (1:0)

Domácí začali podhorské derby bojovně a vytvořili si několik šancí. V 9. minutě po přihrávce Petra Martínka usměrnil míč do branky Škoda a domácí nečekaně vedli. Hosté měli dvě větší šance, ale Svoboda ani Nýdrle neuspěli. Další domácí příležitost poté nevyužil Michal Martínek. Ve druhém poločase se favorizovaní hosté usadili na domácí polovině, ale střely Nýdrleho a Illnera šli buď mimo nebo je bravurně zlikvidoval brankář Sedláček. Až do konce se museli Rokytničtí srdnatě bránit, do útoku šel i Hornobranský brankář Hofman, ale nic nebylo platné. Domácí zarputilost přinesla výhru nad vedoucím mužstvem tabulky.

„V Rokytnici to byla kopaná od první minuty. Domácí kopali do všeho, co jim přišlo pod nohy. Než jsme se z toho vzpamatovali, uplynulo dvacet minut a Lukáš Svoboda byl třikrát sražen bez míče, Kocourek nesmyslně nakopnut a Novotný krvácel z nosu. Závěrečný tlak, kdy útočil i brankář Hofman, nic nepřinesl. Proto jsme odjížděli bez bodu a Rokytnice slavila," komentovali zápas trenéři Horní Branné Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branka: 9. Škoda. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 1:1. Diváků: 200. Rokytnice: Sedláček - Havrda, Kuřina, Vrdlovec, Pičman - Neumann st., Neumann ml. (80. Halíř), Petr Martínek (73. Hanko) - Michal Martínek, Zahradník (88. Pavel Martínek), Škoda. Horní Branná: Hofman - Kocourek, Fiedler, Vašek, Novotný (79. Dusík) - Zuzánek, Pešina, Gaudel (67. Kobrle), Svoboda (79. Jón) -
Nýdrle, Illner.

Malá Skála - Víchová 4:3 (1:1)

Víchováci se silnějšího soupeře nezalekli a hned od začátku se snažili vyvíjet iniciativu. Ve 13. minutě šli domácí brankou Habra do vedení, ale na víchovském odhodlání se to neodrazilo a už za tři minuty vyrovnal Klimenta. K další změně skóre došlo až ve druhém poločase, když poslal hosty ve 48. minutě do vedení Rypl.

Poté byl vyloučen Serbus, ale spíš to pomohlo domácím. Po nedorozumění víchovské obrany se totiž v 60. minutě podařilo vyrovnat čerstvému J. Šilhánovi. Hned po třech minutách byli hosté o krok vpředu gólem Skály. Bohužel hned z protiútoku domácí srovnali téměř volejbalovou smečí, kterou rozhodčí odmítli vidět. Přetahovaná o body skončila v 72. minutě. Na poslední gól už Víchová odpověď nenašla a po velmi dobrém výkonu odjížděla domů s nejtěsnější porážkou.

Branky: 22. Habr, 60. J. Šilhán, 81. K. Šilhán, 85. Stolín - 16. Klimenta, 48. Rypl, 63. Skála. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (50. Serbus). Diváků: 40. Malá Skála: Krause - K. Šilhán, Stolín, Serbus, Cafourek - Plátek (54. Honzák), Šída, Daníček, Stránský (46. J. Šilhán) - Banda, Habr. Víchová: Kobr - Vrhel, Bartoň, Lampa (84. Kobr), Bujárek - Hamáček (15. Kuřík), Rypl, Skála - Klimenta (75. P. Hartig), Kučera.

Plavy - Ruprechtice 2:1 (1:1)

Domácí chtěli soupeři oplatit porážku z podzimu, ale mladý hostující tým zpočátku tvořil hru a bylo jasné, že bude zdatným soupeřem. Pro Plavy bylo dobré, že se již v osmé minutě střelecky probudil Čermák a poslal svůj tým do vedení. Aktivní hosté ale vzápětí srovnali na 1:1. Plavský tým v závěru poločasu zasáhla dvě zranění Lejska a Pitra, kteří museli ještě před půlkou hřiště opustit. Druhou část začali lépe domácí, když hlediště rozjásal svým druhým gólem Čermák, a rozhodl tak zápas. Tři body jsou pro domácí důležité pro kontakt se špičkou tabulky.

Branky: 8. a 50. Čermák - 12. Volek. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 2:2. Diváků: 90. Plavy: Jandura - Jelínek, Černý, Votoček, Korotvička - Jón, Horák, Pitro (44. Szirti), Kafka - Lejsek (40. Harik), Čermák (78. Balatka)

Lučany - Zásada 1:1 (0:0)

Oba soupeři v derby Jablonecka potřebují body k záchraně v soutěži, a tak se očekával vyrovnaný boj, což se zpočátku i splnilo. Domácí časem získávali územní převahu, ale střelci stříleli slepými. Po poločase se přeci jen domácím podařilo Svobodou získat vedení, když se do sítě dostala jeho tečovaná střela. Lučanští pak měli herně navrch a hosté využívali rychlých brejků. Při jednom takovém zahrál domácí J. Dítě úmyslně rukou, byl vyloučen a z následného trestného kopu Fišer tři minuty před koncem vyrovnal.

Rozhodčí: Polák. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (86. J. Dítě). Diváků: 50.
Lučany: Mohr - Patočka (72. Svozil), Vokuš, Brož, Horký - Maňák, Svoboda, J. Dítě, M. Dítě - Volf, Hilebrand (59. Kořínek ml.). Zásada: Mil. Kopal - Blažek, Knappe, Kopal, Růžička - Pavlík, Srbek, Čurda, Čech - Feri, Fišer.

Harrachov - Mšeno B 3:1 (3:1)

Domácí tým bojující na špici tabulky přivítal mšenskou rezervu, která se snaží špici I. B třídy dotáhnout, a tak se hrál bojovný fotbal. Hosté se ujali vedení, ale za chvíli se prosadil domácí Kroupa a bylo srovnáno. Harrachovští na svém menším hřišti hojně využívají dlouhých autových vhazování, což činilo problémy mšenským mladíkům. V 35. minutě domácí vstřelili druhý gól a s odchodem na přestávku ještě jeden přidali, čímž rozhodli. Ve druhé části měli hosté více ze hry, ale problém byl v tom, že hostující mladší hráči měli potíže s podstatně dříve narozenou obranou Harrachova.

Branky: 20. Kroupa, 36. Bergmann, 45. Sedlmajer - 14. Pokorný. Rozhodčí: Hanyk. ŽK: 1:1. Diváků: 150. Harrachov: Vrána - Barbořák st. (70. J, Jiroudek), L. Halama, Horáček, Kroupa - David, Trepera (80. Grossberger), P. Halama, Bergmann - Veselý, Sedlmajer. Mšeno B: Farský - Škvor, Čermák, Špelina, Ryšavý - Mráčk, Petrtýl, Hadidi, Bistiak - Pokorný, Krejčík.

Železný Brod B - Držkov 3:0 (1:0)