I.B třída: Horní Branná drží vedení před pronásledovateli

16.04.2012 18:02:52 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Malá Skála,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Teprve druhý jarní zápas odehráli fotbalisté Horní Branné a po výhře nad Lučany zvýšili náskok před soupeři na čtyři body. Stíhají je nyní Harrachov a Plavy, které vystřídaly dosud druhou Malou Skálu a mají shodně 29 bodů.

Rokytnice a především Víchová s Rovenskem jsou kandidáty sestupu a v tomto kole nedokázal bodovat ani jeden z nich.

Víchová - Plavy 0:3 (0:1)

Domácím se ani trochu nepodařil vstup do utkání. Už po dvaceti vteřinách se hosté radovali z vedení, když míč s pomocí silného větru přeletěl domácího gólmana. Přes nešťastný začátek se domácí stále více osmělovali a v závěru poločasu se dostali do značného tlaku, ze kterého se jim ale nepodařilo vyrovnat. Ani ve druhé půli se domácí nevzdali a snažili se o obrat. O to smutnější bylo, když se z podařeného, byť ofsajdem zavánějícího brejku, dostali hosté do dvoubrankového vedení. Ani po třetím gólu v 66. minutě Víchová zbraně nesložila, ale nepodařilo se jí vstřelit ani čestný úspěch.

Branky: Pitro, Čermák, Harik. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 2:3. Diváků: 90. Víchová: Kučera - Hanč, Bartoň, Lampa, Hamáček - Kuřík (65. Bujárek), P. Hartig (75. Krause), Z. Hartig - Špidlen, Klimenta.

Rovensko - Železný Brod B 1:2 (0:2)

První poločas domácím vůbec nevyšel, ve 30. minutě se navíc zranil Maruška a musel jej vystřídat Brunclík. Hosté se ujali ve 13. minutě vedení po dlouhém autu, který hlavičkou prodloužil pod břevno Tunka. Ve 33. minutě zatáhl jeden z hráčů hostů balon a našel volného Makulu, který zvýšil na 0:2. Ve druhém poločase se Rovenští zlepšili a v 66. minutě využil Brunclík nařízenou penaltu po faulu na Hanzla. Zraněného Hanzla ale musel vystřídat Mencl. Další vyložené šance už v utkání k vidění nebyly, takže si hosté zaslouženě odvezli tři body.

Branky: 66. Brunclík - 13. Tunka, 33. Makula. Rozhodčí: Hanyk, ŽK: 2:3. Diváků: 80. Rovensko: Vrabec - Náhlovský, Vydra, Houška, Maruška (30. Brunclík) - D. Malý, Špína, Vágenknecht, Vondráček - L. Malý, Novotný (46. Hanzl, 66. Mencl).

Ruprechtice - Rokytnice 3:1 (1:0)

Pro hosty šlo o první mistrovský zápas na jaře, takže na nich byla znát nerozehranost a domácí po prvním poločase zaslouženě vedli. Ve druhém se dostali Ruprechtičtí až do vedení 3:0, ale za hosty snížil v 82. minutě Bareš a ti teprve poté začali hrát fotbal. Tlačili se před domácí jedenáctku a na spadnutí byl druhý gól, který ale nakonec nepřišel. Zápas dobře odřídil hlavní rozhodčí Ouředník.

Branka Rokytnice: 82. Bareš. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 0:1. Diváků: 50. Rokytnice: Sedláček - Vrdlovec, Kuřina, M. Martínek, Havrda - Neumann ml. (56. Bareš), Zahradník, Neumann st., Škrabálek - Halíř (70. P. Martínek), Hanko.

Horní Branná - Lučany 2:0 (2:0)

Hned od první minuty nedělního utkání si domácí vynutili převahu a vytvářeli si šance. V první minutě utekl J.Illner po levé straně, přesně nacentroval a J.Nýdrle sám před brankou míč placírkou poslal míč vedle. Hned minutu na to, utekl po pravé straně P.Zuzánek, odcentroval, Nýdrle si tentokrát dal záležet a poslal domácí do vedení. Následovaly další šance (Illner, Nýdrle, Zuzánek, Svoboda), ale nepřesnosti a nedůraz v koncovce domáci připravil o další góly. Ve druhém poločase se hosté více pokoušeli kombinovat a často se jim to dařilo. Těžko se však prosazovali do zakončení, takže naopak spíše domácí mohli z brejků zvýšit své vedení.

Branky: 2. J.Nýdrle a 27. L.Svoboda. Rozhodčí: Špidlen. ŽK: 0:1. Diváků: 70. Horní Branná: Hofman - Kocourek, Fiedler,  Vašek, Novotný - P. Zuzánek, Pešina (82. Dusík), Gaudel (67. Jón) - Nýdrle (58. Beneš), Illner.

Zásada - Harrachov 2:4 (0:0)

V prvním poločase se oba týmy pouze oťukávaly, vyprodukovaly několik neproměněných šancí a dvě žluté karty. Druhý poločas již přinesl fotbalové koření - branky, které určily jako vítěze hostující družstvo z Harrachova, které bojuje na špici soutěže. Pro domácí Zásadu to vypadalo výsledkově výborně pouze do stavu, kdy vedla 2:1. Potom už vše zajistili hosté, kteří byli dokonce v závěru oslabeni o jednoho hráče v poli a přesto dokázali vstřelit branku pojišťující jejich vítězství.

Branky: 50. Fišer, 70. Srbek - 65. vlastní (Blažek), 75. David, 79. Barbořák, 88. Bergmann. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (80. Barbořák). Diváků: 90. Zásada: Mil. Kopal - Blažek, Knappe, Pavlík, Růžička - Čurda, Srbek, Mich. Kopal,Čech - Feri, Fišer. Harrachov: Vrána - Veselý, L. Halama, Horáček, Kroupa (88. Daněk) - Bergmann, P. Halama, Barbořák, David - Chlup, Sedlmajer.

Držkov - Malá Skála 3:2 (1:1)

Týmový výkon Držkova zvítězil nad indvidualitami Malé Skály. V 10. minutě prohrávali domácí 1:0 po nařízené penaltě. Avšak již v 15. minutě bylo skóre, díky chybě brankáře a neomylném zakončení Prouska, opět nerozhodné. Ve druhém dějství poslal do vedení držkovské hráče Vaníček, který utekl hostující obraně. Tentokrát i hosté srovnali krok a v 67. minutě vyrovnali. Konečné slovo měl Řičica, který v 85. minutě rozhodl o vítězství domácích. Otevřený útočný zápas se divákům musel líbit.

Branky: 10. Pe. Prousek, 53. Vaníček, 85. Řičica - 10. Banda z penalty, 70. Habr. Rozhodčí: Horáček. ŽK: 2:3. Diváci: 30. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, Machula, Hruška - Stumer, Vaníček, Just, Machačka - Řičica, Pe. Prousek. Malá Skála: Krause - Cafourek, Stolín, Šída, Habr - Plátek, Daníček, Banda, Serbus - K. Šilhán, J. Šilhán.

1. H. Branná          14 10   3   1    38:16    33
2. Harrachov         14   9   2   3    47:29    29
3. Plavy                 15   9   2   4    33:26    29
4. M. Skála            15   8   3   4    36:30    27
5. Mšeno B            15   8   2   5    59:41    26
6. Ž. Brod B           16   7   3   6    28:26    24
7. Ruprechtice       15   7   2   6    30:28    23
8. Držkov              14   5   4   5    25:30    19