I.B třída: Horní Branná potvrdila výhrou v Jablonečku první místo

19.09.2017 21:44:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Košťálov,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Bozkov,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Pojizeří

Fotbalisté Horní Branné jako už jediný bez porážky jasně vládnou tabulce I.B třídy východ. Ještě totiž navýšili náskok díky své výhře v Jablonečku a ztrátě Bozkova remízou v Libštátě. Dařilo se i Roztokám, která vyhrály v Albrechticích a Bělé, která vyhrála v Lučanech.

Jilemnice - Smržovka 1:1 (1:1)

Ve střetnutí dvou mužstev, která ještě nevyhrála, se domácí ujali v 15. minutě vedení střelou Buryánka. Hosté ale ještě do poločasu srovnali Frydrychem. Ve druhém poločase se žádná z šancí na obou stranách neujala, takže se soupeři rozešli smírně.

Branky: 15. Buryánek - 43. Frydrych. Rozhodčí: Hrbáček - Bukvička, Maruška, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Jilemnice: Černý - Pohořalý, Šimek, Jež, Morávek (56. Figura), Pěnička, Bergemann (82. Hajna), Šnorbert, Buryánek, Horáček (46. Jiřišta), Metelka.

Albrechtice - Roztoky 2:3 (0:1)

Za mírného deště a na těžkém terénu hrály Roztoky v Albrechticích a začaly lépe. Ve 4. minutě se středem prosazoval Tuláček, obránce mu míč v poslední chvíli ukopl do autu. Ten vhodil sám Tuláček, nejvýše vyskočil Baytalon a hlavičkou od břevna do rohu branky vstřelil první gól. V 10. minutě rozehrál trestný kop hostující Mikolášek a Kuříkově hlavičce chyběly milimetry ke vstřelení druhé branky. V 16. minutě zahrávali roh domácí, po odraženém míči přišla bomba z vápna, kterou Madarčík vyboxoval do bezpečí. Velká šance pro domácí přišla ve 20. minutě, kdy po rohu střelu hlavou vykopával u tyče připravený D. David. Náznaky dalších šancí zůstaly nevyužity a první poločas skončil.

Běžela třetí minuta druhého poločasu a bylo vyrovnáno. Nepovedený odkop při podklouznutí hráče na vápně potrestal domácí Hradecký a střelou po zemi uklidil míč k tyči - 1:1. V 54. minutě šly opět do vedení Roztoky. Kopáček vhodil míč z  autu prudce na branku, a ten po teči domácího Pipka skončil v síti. O tři minuty později to opět úspěšně z autu zkoušel Kopáček. Odražený míč si na hranici penalty našel Baytalon a střelou po zemi vedle bezmocného Žanty v brance zvýšil na 1:3. Domácí byli tak zaskočeni, že 20 minut jako by na hřišti ani nebyli. Využít toho mohl v 58. minutě Baytalon, když přehazoval z poloviny hřiště domácího brankaře Žantu, který ještě stačil míč vyrazit na roh. V 69. minutě rozehrál trestný kop Mikolášek, zakončoval opět Baytalon hlavou, ale Žantu nepřekonal. V poslední desetiminutovce domácí zatlačili hosty před branku. V 79. minutě předvedli pěknou kombinaci před vápnem, následnou střelu z 20 metrů brankář Maďarčík kryl. V 81. minutě podnikli útok po pravé straně, centrovaný míč našel ve vápně jednoho z osamocených útočníků, ale rána z voleje skončila nad brankou. V 83. minutě domácí Bělohlávek vyslal tečovanou bombu z vápna, Maďarčík předvedl vynikající zákrok a střelu vyrazil. V 88. minutě přišel centr do vápna Roztok, na střelu Sedláka hlavou si Maďarčík sice sáhl, ale brance nezabránil - 2:3. Závěr utkání si Roztoky pohlídaly a slavily zasloužené vítězství.

„Opět jsme ukázali, že jsme dobrý tým, který si věří a jde důrazně za vítězstvím," doplnili k utkání trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 48. Hradecký, 88. Sedlák - 5. a 57. Baytalon, 54. vlastní Pipek. Rozhodčí: Dvořák - Balatka, Novák, ŽK: 2:2. Diváků: 120. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, D. Mikolášek, L.Hujer (57.Kovacs) - D. David, Baytalon, Maťátko (82. Fischer), Kopáček - Illner, Tuláček (75. Grof).

Držkov - Harrachov 4:2 (1:2)

Do vedení šli hosté brankou Barbořáka. Domácí brzy srovnali, ale druhou branku hostů přidal M. David. Ve druhém poločase se ovšem více dařilo domácím, kteří otočili třemi góly stav až na 4:2 ve svůj prospěch.

Branky: 32. a 54. Dvořák, 50. a 75. Zajíc - 24. Barbořák, 44. M. David. Rozhodčí: Hnětynka - Šmíd, Jákl, ŽK: 1:1. Diváků: 15. Harrachov: Uhlíř - Horáček, Barbořák, Vodseďálek, Bergmann, Medal, M. David, Kučera, Kočib (67. Kyncl), P. David (57. Veselý), Vašíček.

Utkání krajské I.B třídy východ TJ Sokol Jablonec nad Jizerou - TJ Sokol Horní Branná<br />Autor: Zdeněk Matura Jablonec n. J. - Horní Branná 0:3 (0:1)

Hosté v derby potvrdili svou výtečnou podzimní formu, když jako jediný tým bez porážky jasně vévodí tabulce. Až těsně před poločasem první branku zápasu vstřelil zkušený Ota Vašek. Na začátku druhé půle stejný hráč zvýšil na 0:2 a Šimek třetím gólem v 72. minutě definitivně zápas rozhodl.

Branky: 38. a 56. Vašek, 72. Šimek. Rozhodčí: Bukvička - Maruška, Hrbáček, ŽK: 3:3. Diváků: 150. Jablonec n. J.: Šír - P. Adámek, Peterka, Pičman, Hrbek, Nechanský, T. Adámek, Zahradník, Havlíček, Exner, Pěnička (43. Ditz, 74. Trepera). Horní Branná: Hofman - Šimůnek, David Paulů, Kocourek, Šimek, Kubelka (90. Hochbergr), Vašek, Dušan Paulů (68. J. Paulů), Fiedler, Kobrle (78. Jindřišek), Jón. Fotogalerie z utkání

Lučany - Bělá 2:3 (0:1)

Hosté se ujali vedení už v 1. minutě po vlastním gólu Sobotíka. Na začátku druhé půle zvýšil náskok Bělé na 0:2 kapitán Čokina, ale domácí vzápětí snížili opět na rozdíl jediné branky. Sedm minut před koncem domácí Svozil vyrovnal na 2:2, ale poslední slovo měli hosté, když jim vítězství zajistil třetí brankou Beran. Po druhé žluté kartě byl ještě vyloučen domácí Röschl.

Branky: 52. Kohout, 83. Svozil - 1. vlastní (Sobotík), 48. Čokina, 90. Beran. Rozhodčí: Vokřínek - Brož, Plátková, ŽK: 4:2, ČK: 1:0 (90. Röschl). Diváků: 80. Bělá: Jakubičko - Hanč (63. Kosina), Vitvar, Tauchman, Zemánek, Berna, Malý, Huráň (90. Špidlen), Čokina, Pavlata.

Košťálov/ Libštát B - Bozkov 2:2 (2:2)

V neděli se odehrálo v Libštátě další pojizerské derby. V 7. minutě domácí zahrávali rohový kop, ale nedošlo k ohrožení branky. V 9. minutě byl v dobré pozici Havel, ale byl mu odmávaný ofsajd. V 11. minutě zápasu přišla ukázková akce hostí, která skončila gólem. Židlík si naběhl do levého rohu, odkud nacentroval před bránu, kde Havel hlavičkoval k pravé tyči, a nedal tak Zamastilovi šanci. Jenže hosté se neradovali z vedení dlouho, už za dvě minuty po faulu a nařízeném přímém kopu se trefil Mečíř - 1:1. V 15. minutě zahrával přímý kop i Mazánek, ale Cerman jeho pokus odhlavičkoval. Ve 22. minutě domácí faulovali asi 15 metrů od vápna, k přímému kopu se postavil zkušený Červený, ale trefil z něj přímo gólmana. Ve 26. minutě se ujali vedení domácí, když nikým nehlídaný Mečíř běžel z rohu přímo na bránu a zblízka propálil Kanavala. Ale ani domácím vedením nevydrželo dlouho, ve 32. minutě byl Mazánek faulovaný ve vápně a byl nařízený pokutový kop. Ten bez problému proměnil exekutor Červený a bylo vyrovnáno. Další pěkná akce se povedla hostům ve 35. minutě poté co Havel přihrál Židlíkovi, ten vystřelil, ale gólman vytáhl jeho střelu nad břevno.

Ve 48. minutě zkusil Seifert vystřelit z 30 metrů, ale jeho střela vysoko minula bránu. Za sedm minut po faulu na Mazánka Červený zahrával přímý kop, ale gólman byl opět na místě. V 59. minutě zahrávali přímý kop i domácí, ale Kanaval ani nemusel zasahovat. V 63. minutě hosté vybojovali rohový kop, ale větší šance z něho nevznikla. Minutu na to měl větší šanci Seifert, ale jeho střelu tečoval hráč domácích na roh. Ani přímý kop v 74. minutě domácích a v 84. minutě hostí nepřinesl gól, a tak se body spravedlivě dělily.

„Derby nikdy nemá favorita, a to stejné platilo i tady. Oba týmy si za předvedenou hru bod asi zaslouží. Domácím určitě pomohlo, že se v jejich řadách objevilo sedm hráčů, kteří předchozí den nastoupili za A tým. Jinak na obou stranách bylo vidět nasazení, bojovnost a touha vyhrát. Naše individuální výkony byli dobré a všichni hráli zodpovědně. Příští týden snad výkon zopakujeme proti Jablonečku, a udržíme tak domácí neporazitelnost," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 13. a 26. Mečíř - 11. Havel, 32. Červený z penalty. Rozhodčí: Bohata - Nádeník, Kvítek, ŽK: 3:3. Diváků: 150. Košťálov/ Libštát B: Zamastil - Fiedler, Kašpar, Koldovský, Patka (68. Havlíček), Mečíř, Cerman, Klaban (46. Sládek), Zboroň, Vancl, Lukeš. Bozkov: Kanaval - Židlík, Červený, Soudil, Liďák, Seifert, Maleček, Mazánek, Hykman, Vrchovský (49. Koudelka), Havel.

Železný Brod B - Plavy 4:1 (2:0)

Domácí byli i den po hlavní části slavnosti Skleněné městečko v dobré kondici a hned v 10. minutě M. Šefr otevřel skóre. Druhý gól do poločasu přidal Musílek. Ve druhé půli hosté snížili Lupou, ale vzápětí domácí přidali Havrdou třetí gól a poté potvrdili svou výhru i čtvrtou brankou M. Šefra.

Branky: 10. a 82. Šefr, 30. Musílek, 68. Havrda - 61. Lupa. Rozhodčí: Švajdler - Mizera, Minář, ŽK: 2:1. Diváků: 53. Železný Brod B: Mařík - Škaloud, Vozka, M. Šefr (85. Plachý), Kučera, Havlíček (72. Krejčí), Havrda, Šťastný (46. Paldus), K. Šefr, Musílek, Burkoň.