I.B třída: Jabloneček nastřílel desítku, Libštát naopak na body nedosáhl

23.08.2016 10:13:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

Krajská I.B třída se letos hraje novým systémem se 12 mužstvy a dodatečnou nadstavbou ve dvou skupinách. Úvodní kolo trochu naznačilo ambice všech týmů. Jabloneček po spojení s Rokytnicí a sestupu o tři soutěže rozstřílel Kokonín, zatímco druhý nováček z Libštátu proti Plavům na body nedosáhl. Horní Branná doma porazila Držkov a Roztoky prohrály v Lučanech.

Libštát - Plavy 3:4 (0:1)

Nováček z Libštátu dokázal vstřelit v úvodním zápase v krajské soutěže hned tři branky, ale nakonec to na bod nestačilo, protože v poslední minutě rozhodl o vítězství hostů z Plavů David Lupa. Tento hráč se trefil do domácí branky dokonce čtyřikrát!

Fotbalová I.B třída východ, utkání Libštát - Plavy Hosté po prvním poločase vedli o jednu branku a poté v 60. minutě už 0:3. Domácí se ale ještě zvedli a dvěma góly Kobrleho a jedním Fiedlera dokázali srovnat na 3:3, poslední slovo ovšem měli hráčů Plavů.

Branky: 68. a 83. Kobrle, 80. Fiedler - 42., 49., 60. a 90. Lupa. Rozhodčí: Ďörď - Špáta, Vrba, ŽK: 2:0. Diváků: 100. Libštát: Hrubý - Beran, Fiedler, D. Kobrle, L. Kobrle, Koldovský, Patka, Smolík, Šif, Vancl, Vejnar. Fotogalerie z utkání

Jablonec n. J. - Kokonín 10:2 (5:2)

Jabloneček začal utkání s druhým nováčkem v soutěži aktivně a ve 4. minutě po centru Vrány skóroval z velkého vápna Holman. Domácí brzký gól ukolébal a hosté během dvou minut v 11. a 14. po individuálních chybách otočili skóre. Poté přebral iniciativu utkání domácí, kdy v 18. odcentroval J. Brož a Zahradník pohodlně na zadní tyči hlavou skóroval do odkryté branky. Jabloneček pak jasně hosty přehrával. Trestný kop Ďoubalíka nejprve skončil na břevně a dorážku překopl domácí kapitán Hrbek. V další šanci opět ztroskotal Hrbek, kdy dorážku po střele Ďoubalíka poslal vedle tyče hostující svatyně. Ve 22. si na roh Vrány naskočil nejvýše Pičman a hlavou strhl skóre na stranu domácích. Domácí se fotbalem bavili a šance střídala šanci. Ve 29. minutě po kolmici Holmana naběhl Brož do vápna, který ještě vyšperkoval krásnou akci a připravil míč před prázdnou branku, kde pohodlně skóroval Jan Vrána. Ve 32. minutě se opět po rohovém kopu trefil stoper Pičman - 5:2. Ve 43. minutě se řítil sám na branku Vrána a Ferenc ho zastavil za cenu červené karty.

Druhý poločas probíhal v poklidném tempu, v kterém domácí drželi balon a dobře kombinovali. V 58. vysunul Hrbek domácího Holmana, který zkušeně přeloboval z 25 metrů vyběhnuvšího Neprasila - 6:2. Ojedinělý brejk hostů výborně zneškodnil Vízek. Další šance Hájka, Vrány a Ďoubalíka zůstaly nevyužity. V 72. minutě se řítil sám na branku střídající Havlíček, který prostřelil Neprasila.  V 83. se po krásném centru trefil Holeček. Pět minut před koncem byl faulován Havlíček a penaltu bez problémů proměnil domácí brankář Vízek. V 88. minutě se po nádherném průniku a centru Hrbka trefil podruhé Holeček a domácí fanoušci, kterých přišlo 282, si mohli zakřičet oblíbených deset.

Branky: 4. a 59. Holman, 18. Zahradník, 22. Pičman, 29. J. Vrána Jan, 32. Hájek, 72. Havlíček, 83. a 88. Holeček, 85. Vízek z penalty - 11. Chuchla, 13. Mrklas. Rozhodčí: Řeháček - Klimt, Miklovič, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (43. Ferenc). Diváků: 282. Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, T. Ďoubalík (50. Havrda), Pičman, Hájek - J. Brož (75. Holeček), Hrbek, J. Ďoubalík, Zahradník - J. Vrána, Holman (65. Havlíček).

Horní Branná - Držkov 2:0 (0:0)

Po bezbrankovém poločase otevřel skóre zápasu ve 47. minutě domácí Jón. V dalším průběhu ustáli domácí šance hostů a druhý gól přidal v 74. minutě Beneš. V 85. minutě byl ještě po druhé žluté kartě za komentování výroků rozhodčího vyloučen držkovský Dvořák.

Branky: 47. Jón, 74. Beneš. Rozhodčí: Mizera - Bohata, Šůma, ŽK: 3:4, ČK: 0:1 (85. Dvořák). Diváků: 120. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, Pešina (59. Fiedler), Kocourek, Šimek, Kubelka, Beneš, Vašek, Paulů (85. Gaudel), Jón.

Lučany - Roztoky 3:1 (2:0)

Hned první šance domácích skončila gólem, když se v 17. minutě kolem Horniga prosmýkl Purm a střelou k tyči nedal Maďarčíkovi šanci. Lučany nadále hrozily ze standardních situací, ale o hlavu větší domácí hráči se nedokázali prosadit. Roztoky to zkoušely z rychlých brejků, chyběla však finální přihrávka. Skóre se mohlo opět měnit ve 33. minutě, kdy domácí nastřelovali z levé strany a osamocený útočník zblízka překopl Madarčíkovu branku. Za dvě minuty přišla obdobná situace, tentokrát Madarčík výborně zasáhl, a zmařil tak domácím stoprocentní příležitost. Ve 45. minutě to už domácím vyšlo. Přes O. Davida se opět uvolnil Purm, sám proti Madarčíkovi se nemýlil a zvýšil na 2:0. Tečku za prvním poločasem udělal Illner, kdy po rohovém kopu střílel hlavou nad.

Ve druhém poločase Roztoky přidaly, hráči si více věřili a vypracovali si několik gólových příležitostí. V 55. minutě přiťukl Kopáček míč Jar. Nýdrlemu, který pronikl do vápna a střelou k tyči upravil na 2:1. V 57. minutě střílel z třiceti metrů Baytalon, jeho bomba těsně minula levou tyč domácí branky. Domácí vystřelili v 58. minutě, ale Madarčík střelu nadvakrát chytil. Pak měly Roztoky výhodu několika rohových kopů, ale k vyrovnání to nevedlo. V 71. minutě zahrozily Lučany po rychlém brejku, Madarčík střelu z úhlu vyrazil. Vzápětí přišel klíčový moment utkání. Nejprve v 74. minutě zahrál Illner výborně trestný kop, na míč si naběhl Baytalon, ale sám před brankou poslal míč nad břevno. O minutu později rozehrál nepřesně od branky Madarčík, rychlá přihrávka našla domácího střelce Purma, který s přehledem Madarčíka přehodil, završil tak hattrick a zvýšil na 3:1. V 79. minutě ještě domácí zahrávali rohový kop, míč však orazítkoval pouze břevno branky. Závěr zápasu Roztoky nevzdaly a ještě bojovaly. V 80. minutě vyslal Baytalon míč do uličky Kopáčkovi, ale domácí brankář Spanilý včas vyběhl. V 82. minutě našel Baytalon na pravé straně Jak. Nýdrleho, ten nastřelil před branku, ale v dobré pozici Honců míč netrefil. Poslední šanci zápasu si Roztoky vypracovaly v 90. minutě. Illner dobře zahrál rohový kop na zadní tyč, kde Baytalon  pálil z voleje, ale vedle levé tyče domácí branky.

Oslavy v Lučanech„Lučany vyhrály zaslouženě. My jsme se v prvním poločase spíše hledali, druhý poločas jsme už sehráli lépe a vytvořili si gólové příležitosti. Nejlepším našim hráčem byl J. Baytalon. Všichni hráči zaslouží pochvalu za bojovnost hlavně ve druhém poločase," uvedli k zápasu trenéři Roztok St. Klápště a Zd. Otmar.

Domácí celé odpoledne oslavovali 70 let založení fotbalu v Lučanech a výsledek prvního mistrovského utkání nové sezóny do oslav plně zapadl. Fotografie z oslav lučanského fotbalu

Branky: 17., 45. 75. Purm - 55. Jar. Nýdrle. Rozhodčí: Lopuszynski - Šůma, Bohata, ŽK: 2:0. Diváků: 180. Roztoky: Maďarčík - O. David (65. Hujer), Hornig, D.David - Fischer (73. Kužel), Baytalon, Illner, Kopáček - Jar. Nýdrle, Jak. Nýdrle (87. Ginzl), Honců.

Další utkání 1. kola:

Albrechtice - Pěnčín 2:2 (1:1)
Branky: 17. Sedlák, 84. Bělohlávek- 12. Mrklas, 46. Hušek. Rozhodčí: Maruška - Šubrt, Zboroň, ŽK: 2:2. Diváků: 80.

Smržovka - Harrachov 2:2 (0:0)
Branky: 85. a 92. Hrabánek Jan (druhá z penalty) - 46. Barbořák, 82. Tuhela. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Dytrt, ŽK: 2:4, ČK: 1:1 (92. Kedroň - 92. Poselt). Diváků: 70.