I.B třída: Jabloneček v divokém utkání podlehl Albrechticím

11.10.2016 14:12:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Hodně branek viděli diváci v devátém kole I.B třídy východ. Horní Branná vyhrála 7:3 v Kokoníně, Libštát doma podlehl 1:11 Pěnčínu, Roztoky remizovaly 1:1 v Držkově a Jabloneček doma podlehl 4:5 Albrechticím. Z posledního uvedeného utkání přinášíme i fotogalerii!

Kokonín - Horní Branná 3:7 (0:5)

Hostům se perfektně povedl první poločas, po kterém díky hattricku Kubelky a dalším brankám Fiedlera a Dušana Paulů vedli už 0:5! Ostře zahájili Hornobranští i druhou část a navýšili po dalších gólech Kubelky a Davida Paulů svůj náskok až na 0:7. Teprve poté polevili a dovolili domácím snížit, a to nakonec třemi góly na konečných 3:7.

Branky: 55. Šilhán, 82. Šourek, 88. Chuchla z penalty - 13. Fiedler, 18., 32., 39. a 52. Kubelka, 42. Dušan Paulů, 54. David Paulů. Rozhodčí: Bukvička - Dytrt, Maruška, ŽK: 4:0. Diváků: 100. Horní Branná: Votoček - David Paulů, Strmeň, Vašek, Kocourek - Šimek, Beneš, Fiedler (75. Holman), Jón - Kubelka (65. J. Paulů), Dušan Paulů (85. Rychtr).

Libštát - Pěnčín 1:11 (1:5)

Libštát dostal podruhé hodně branek, ale tentokrát to v domácím utkání bolelo ještě víc! Hned pět branek v řadě za sebou vsítil od 4. do 36. minuty pěnčínský Roman Hušek. Teprve poté dovolil skórovat i někomu jinému, a tím byl domácí kapitán Michal Patka, který z nařízené penalty ve 43. minutě snížil na 1:5. Hosté byli ale hodně při chuti i ve druhém poločase a své vedení navýšili ještě o šest gólů na konečných 1:11! Zásluhu na tom mělo jistě i vyloučení domácího Koldovského v 77. minutě za hraní rukou, při kterém zabránil gólu, z následné penalty dosáhl šesté branky v zápase Roman Hušek.

Branky: 43. Patka z penalty - 4., 17., 25., 29., 36. a 77. Hušek (šestá z penalty), 49. Nemyrovskyy, 81. Ferenc, 84. Pumrle, 87. Záveský, 88. Barcuch. Rozhodčí: Blaschke - Švajdler, Jacik, ŽK: 0:1, ČK: 1:0 (77. Koldovský). Diváků: 70. Libštát: Jakubičko - Koldovský, Patka, Palounek (46. Šif), Fiedler, Vejnar, Vancl, L. Kobrle, Beran, D. Kobrle, Preissler (46. Tolaci).

Držkov - Roztoky 1:1 (1:1)

Z Držkova si Roztoky odvezly cenný bod. V 11. minutě po rohu roztockého Illnera zakončoval Kužel hlavou mimo soupeřovu branku. Ve 12. minutě Roztoky zaváhaly a nepohlídaly si centr za obranu, kam naběhl domácí Stoličný a podél vyběhnuvšího brankáře Grofa dostal domácí do vedení. V 15. minutě Illner předvedl pěknou střelu z úhlu, která proletěla těsně kolem šibenice. V 17. minutě ještě jednou zahrozil Držkov. Po uvolnění na levé straně následovala přihrávka před branku a střela z 12 metrů těsně vedle tyče Grofovy branky. Potom již Roztoky do konce poločasu Držkov do další šance nepustily. V 18. minutě míč zprava nastřelil Kupkár, ale Illner dorážkou z 5 metrů branku minul. Ve 24. minutě se individuálně prosadil Jak. Nýdrle, jeho střelu z úhlu však domácí brankař Zelenka vyrazil na roh. Ve 33. minutě Jak. Nýdrle unikl po levé straně, nastřelil míč před branku, kde se osamocení Illner a Baytalon nedohodli a míč se od nich odrazil mimo branku Zelenky. Ve 43. minutě Illner zatáhl míč po pravé straně, na prudký centr naběhl Jak. Nýdrle, ale v poslední chvíli mu jeden z obránců míč ukopl. Ve 45. minutě se Roztoky konečně dočkaly. Illner rozehrál rohový kop, ve skrumáži se míč odrazil a dobře postavený Baytalon prostřelil všechno, co mu stálo v cestě - 1:1.

V úvodu druhého poločasu první zahrozily Roztoky. V 50. minutě Kupkár zahrál roh, Baytalon hlavou přiťukl na Horniga, ale jeho gólová hlavička šla těsně vedle tyče. Potom se dvakrát dostali ke slovu domácí, ale branku z úhlu netrefili. V 61. minutě se blýskl roztocký brankář Grof, který Vágnerovu bombu z vápna vytáhl na roh. Od té chvíle se domácí nastěhovali na polovinu Roztok a snažili se gólově prosadit. Roztoky však dobře bránily a snažily se využít každou příležitost k rychlému protiútoku. Ani jedno mužstvo si již vážnější gólovou příležitost nevytvořilo, i když domácí k tomu na konci utkání měli blíže.

„Všichni hráči zaslouží pochvalu, že se snažili důsledně plnit připravenou taktiku proti zkušenému týmu Držkova," dodali k zápasu trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 12. Stoličný - 45. Baytalon Rozhodčí: Rympler - Dytrt, Bukvička, ŽK: 1:1. Diváků: 20.

Roztoky: Grof - O. David, Mikolášek, D.David - Kupkár (89. Ginzl), Baytalon, Kužel (62. Tuláček), Hornig, Kopáček (69. Fischer) - Illner, Jak. Nýdrle.

Fotbalová I.B třída východ, utkání Jablonec n. J. - Albrechtice<br />Autor: Zdeněk MaturaJablonec n. J. - Albrechtice 4:5 (1:3)

Skóre zápasu otevřeli už v 7. minutě Koldovským hosté. Když poté hosté využili chyb soupeře a vedli po dalších brankách Bělohlávka už 0:3, tak to vypadalo s domácími zle. Naději pro ně vykřesal snížením těsně před poločasem Hrbek.

V 52. minutě přišel na hřiště v domácím dresu Tomáš Havlíček, který se vrací po zranění, a vnesl do domácích řad potřebný vítr hned vzápětí snížením na 2:3. Dvoubrankový náskok ovšem vrátil hostům v 56. minutě Hradecký a v 78. minutě poté na 2:5 zvýšil Štěpnička. Domácí ale dál bojovali a v závěru se jim podařilo snížit góly Havlíčka v 81. a P. Vrány v 86. až na 4:5. Na vyrovnání už to ale nestihli. Zatímco hosté se posunuli ve vyrovnané tabulce na čtvrté místo, tak domácí jsou po dobrém vstupu do soutěže nyní až čtvrtí od konce.

Branky: 40. Hrbek, 54. a 81. Havlíček, 86. P. Vrána - 7. Koldovský, 26. a 32. Bělohlávek, 56. Hradecký, 78. Štěpnička. Rozhodčí: Špáta - Ďörď, Hrbáček. Diváků: 100. Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, Hájek, Zahradník (86. Milan Šír), Havrda, Brož, Pičman, Michal Šír (52. Havlíček), J. Vrána, Trepera (72. Exner), Hrbek. Fotogalerie z utkání

Další utkání 9. kola:

Plavy - Harrachov 4:2 (4:1)
Branky: 1. Kohoutek, 5. Toman, 23. a 45. Sitarčík (druhá z penalty) - 12. Medal, 49. Rieger. Rozhodčí: Mařatka - Šubrt, Maruška. ČK: Kroupa. Diváků: 80.

Smržovka - Lučany 2:3 (0:1)
Branky: 87. Hrabánek z penalty, 72. Sucharda - 22. Bukvic, 74. Purm, 80. Pavelka. Rozhodčí: Řeháček - Linhart, Malena. Diváků: 120.