I.B třída: Mírová znovu na čele, konečně vyhrála i Nová Ves

08.11.2010 09:39:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Mírová pod Kozákovem

I.B třída: Mírová znovu na čele, konečně vyhrála i Nová Ves

V posledním podzimním kole I.B třídy východ potvrdili Mírovští, že patří k předním týmům a po výpadku v minulém kole doma po vyrovnaném poločase přeci jen nakonec našli recept na houževnaté Jenišovice. 

Vůbec první výhry v sezoně se dočkala Nová Ves nad Popelkou, která uspěla v Plavech, zatímco Rovensko si připsalo vysoký výprask v Držkově.

V nedělních zápasech Harrachov získal bod proti vedoucím Maršovicím a díky tomu vyslal znovu do čela Mírovou. V okresním derby v Horní Branné domácí přestříleli šesti brankami Víchovou.

Výsledky 13. hraného (1. kola): Držkov – Rovensko 7:1, Plavy – Nová Ves 2:5, Zásada – Malá Skála 1:1, Mírová – Jenišovice 4:1, Mšeno B – Lučany 4:0, Harrachov – Maršovice 3:3, Horní Branná – Víchová 6:3.

Mírová - Jenišovice 4:1 (1:1)

Ihned z první akce trefil kapitán Zelnický boční síť, a tak Jenišovičtí, vědomi si postavení v tabulce, uzamkli svojí šestnáctku a domácí nepustili do žádné šance. Naopak podnikli tři nebezpečné brejky a ten poslední v podání Křepely ze 40.minuty zakončil Kalousek a hosté rázem vedli. Jejich radost trvala pouze dvě minuty, pak Horák připravil na zlatém podnose míč Marcelovi Kováři a ten vyrovnal na 1:1.

Ve druhé půli zavelel kapitán Miloš Zelnický k obratu, když po rohu otočil výsledek ve prospěch domácích. Jenišovice o to více bránily a chtěli zopakovat svůj gólový úspěch z prvního poločasu.

Rozhodlo se v posledních deseti minutách, nejprve se sám Marcel Kovář ocitl před brankářem hostí, ale přišlápl si balón a byl dostižen obránci. Chvíli poté zahrával přímák, trefil tyč a odražený míč usměrnil Trč do sítě. Šťastný střelec oslavil gól a šel hned střídat. Nahradil ho Zaplatílek, který pobyl na hřišti tři minuty a jeho první dotek s míčem znamenal gól na 4:1.

,,Po prohře v Maršovicích, jsme proti bránícímu soupeři těžko hledali recept, ale nakonec se nám to podařilo a držíme kontakt s čelem tabulky,“ řekl k zápasu vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec. Mírovský představitel rovnou zhodnotil i podzimní část soutěže: „V podzimní části jsme doma neztratili. Propadli jsme pouze jak herně, tak výsledkově na Malé Skále a v Maršovicích a třetí prohru v Horní Branné ovlivnilo přísné vyloučení gólmana, ale i tak jsme mohli přivézt alespoň bod.“

Branky: 42. Marc. Kovář, 54. M.Zelnický, 86.Trč, 90.Zaplatílek - 40.Kalousek. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Mírová: Mlejnek – Mich. Kovář, Hejduk, M. Zelnický, Kochman - Horák, M. Jíra, Marc. Kovář, Císař - Tokan (70. Zenko), Trč (87.Zaplatílek).

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT