I.B třída: Mírová znovu na čele, konečně vyhrála i Nová Ves

08.11.2010 09:39:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Mírová pod Kozákovem

V posledním podzimním kole I.B třídy východ potvrdili Mírovští, že patří k předním týmům a po výpadku v minulém kole doma po vyrovnaném poločase přeci jen nakonec našli recept na houževnaté Jenišovice.

Vůbec první výhry v sezoně se dočkala Nová Ves nad Popelkou, která uspěla v Plavech, zatímco Rovensko si připsalo vysoký výprask v Držkově.

V nedělních zápasech Harrachov získal bod proti vedoucím Maršovicím a díky tomu vyslal znovu do čela Mírovou. V okresním derby v Horní Branné domácí přestříleli šesti brankami Víchovou.

Výsledky 13. hraného (1. kola): Držkov – Rovensko 7:1, Plavy – Nová Ves 2:5, Zásada – Malá Skála 1:1, Mírová – Jenišovice 4:1, Mšeno B – Lučany 4:0, Harrachov – Maršovice 3:3, Horní Branná – Víchová 6:3.

Mírová - Jenišovice 4:1 (1:1)

Ihned z první akce trefil kapitán Zelnický boční síť, a tak Jenišovičtí, vědomi si postavení v tabulce, uzamkli svojí šestnáctku a domácí nepustili do žádné šance. Naopak podnikli tři nebezpečné brejky a ten poslední v podání Křepely ze 40.minuty zakončil Kalousek a hosté rázem vedli. Jejich radost trvala pouze dvě minuty, pak Horák připravil na zlatém podnose míč Marcelovi Kováři a ten vyrovnal na 1:1.

Ve druhé půli zavelel kapitán Miloš Zelnický k obratu, když po rohu otočil výsledek ve prospěch domácích. Jenišovice o to více bránily a chtěli zopakovat svůj gólový úspěch z prvního poločasu.

Rozhodlo se v posledních deseti minutách, nejprve se sám Marcel Kovář ocitl před brankářem hostí, ale přišlápl si balón a byl dostižen obránci. Chvíli poté zahrával přímák, trefil tyč a odražený míč usměrnil Trč do sítě. Šťastný střelec oslavil gól a šel hned střídat. Nahradil ho Zaplatílek, který pobyl na hřišti tři minuty a jeho první dotek s míčem znamenal gól na 4:1.

,,Po prohře v Maršovicích, jsme proti bránícímu soupeři těžko hledali recept, ale nakonec se nám to podařilo a držíme kontakt s čelem tabulky,“ řekl k zápasu vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec. Mírovský představitel rovnou zhodnotil i podzimní část soutěže: „V podzimní části jsme doma neztratili. Propadli jsme pouze jak herně, tak výsledkově na Malé Skále a v Maršovicích a třetí prohru v Horní Branné ovlivnilo přísné vyloučení gólmana, ale i tak jsme mohli přivézt alespoň bod.“

Branky: 42. Marc. Kovář, 54. M.Zelnický, 86.Trč, 90.Zaplatílek - 40.Kalousek. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Mírová: Mlejnek – Mich. Kovář, Hejduk, M. Zelnický, Kochman - Horák, M. Jíra, Marc. Kovář, Císař - Tokan (70. Zenko), Trč (87.Zaplatílek).