I.B třída: Na první místo jdou i přes remízu Plavy

05.09.2011 21:08:37 | Autor: Petr Ježek a Jiří Endler | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

První výhru si v I.B třídě v sobotu připsalo Rovensko a už druhou v neděli Rokytnice, obě byly nečekaně vysoké. Víchová naopak nestačila na Lučany a Harrachov na Ruprechtice.

Vedoucí Horní Branná měla v tomto kole volno, takže se na první místo dostaly Plavy, které remizovaly s Malou Skálou. Ve zbylém utkání 4. kola remizoval Železný Brod B 2:2 se Mšenem B.

Rovensko - Zásada 6:1 (1:1)

Domácí v minulém kole potrápili vedoucí Horní Brannou a utkání proti Zásadě jim zejména ve druhém poločase vyšlo perfektně. Hosté se ujali ve 20. minutě vedení, když akci po straně zužitkoval Kochánek. Za domácí vyrovnal David Malý po spolupráci s bratrem Lukášem. Na začátku druhého poločase dorazil míč do prázdné Vondráček a poté přišly chvíle střídajícího Novotného. Nejprve využil přímý kop L. Malého a pak se prosadil po samostatné akci - 4:1. Domácí byli v té chvíli v laufu a další dvě branky přidali Dědeček po přímém kopu D. Malého a znovu Novotný po akci L. Malého.

Branky: 39. D. Malý, 51. Vondráček, 68., 75. a 82. Novotný, 77. Dědeček - 20. Kochánek. Rozhodčí: Polák, ŽK: 0:1. Diváků: 70. Rovensko: Vrabec - Maruška, Brunclík, Rympler, D. Malý - L. Malý, Dědeček, Pařízek, Špína (80. Mencl) - Vondráček, Machačný (65. Novotný).

Rokytnice - Držkov 5:0 (3:0)

Domácí měli bleskový vstup do utkání a už od 5. minuty vedli po brankách Neumanna a Halíře 2:0. Hosté poté rezignovali a už se nedostali zpátky do zápasu. Rozdíl skóre mohl být ještě vyšší, když zejména Halíř další tutovky domácích neproměnil.

Branky: 3. Neumann ml., 5.a 45. Halíř, 70. M. Martínek, 72. Neumann st. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Rokytnice: Sedláček - Havrda, P. Martínek, Kuřina, Vrdlovec - Neumann st. (82. Pozdníček), Pičman, Neumann ml. (58. Kulhavý) - Zahradník, Halíř, M. Martínek. Držkov: E. Dvořák - Prousek, J. Dvořák, Machula, Hruška, Battěk, Hrabák (40. Šebek), Machačka, Vaníček, Ševčík.

Lučany - Víchová 2:0 (2:0)

Lučanští předvedli zejména v prvním poločase solidní výkon a dvěma góly rozhodli o zisku tří bodů. Oba góly zaznamenal Sochůrek, který při první brance využil hrubé chyby hostujícího brankáře a při druhé zakončil pěknou akci, na které se podílel s Jelínkem a odsoudili hosty do role statistů. Vítězství bylo zasloužené, protože soupeř si větší šance ke skórování prakticky nevytvořil.

Branky: 9. a 31. Sochůrek. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 3:5. Diváků: 80. Lučany: Mohr - Macúr, Beránek, Vokuš, Šindelář - Bělohlávek, Svoboda, Killián, Hradecký (86. Patočka) - Jelínek (54. Brož), Sochůrek (79. Horký). Fotogalerie z utkání

Harrachov - Ruprechtice 1:4 (0:1)

Na harrachovskou umělku přijel dosud neporažený soupeř a u toho také zůstalo. Hrál se hezký rychlý fotbal za pěkného zájmu diváků, kteří jako předzápas viděli benefiční zápas domácích týmů k šedesátce Miloslava Kousala a padesátce Milana Rýdla, kterým oddíl přeje hlavně zdraví do dalších let. V první části získali hostě vedení, které po přestávce ještě zvýšili na 2:0, ale hned na to Harrachovští vstřelili kontaktní gól. O výsledku rozhodl smolný okamžik v 65. minutě, kdy si Bergmann vstřelil vlastní gól. Domácí se snažili srovnat, ale v poslední minutě ještě inkasovali údajně z jasného ofsajdu.

Branka: 57. David. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 1:1. Diváků: 200. Harrachov: Vrána - Kroupa, Halama, Trepera, Chlup (67. Grossberger) - David, Veselý, Barbořák ml., Bergmann - Kyncl, Jech.

Železný Brod B - Mšeno B 2:2 (1:0)

Prvních pětačtyřicet minut byli domácí jasně lepší, ale neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Po obrátce se hra vyrovnala a hosté z toho vytěžili dvě branky a otočili průběh utkání. Domácí rezerva v závěru vyvinula tlak a podařilo se jí zaslouženě vyrovnat a zachránit aspoň jeden bod ve svůj prospěch.

Branky: 23. Jan Linka, 87. Havrda - 58. Houžvička, 64. Pokorný. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 2:5. Diváků: 80. Železný Brod B: Kordík - Hlubuček, Jan Linka, Šilhán, Maryško - Podstavek (83. Pěnička), Makula (55. Ulrich), Kuhn, Havlíček (71. Kotlár) - Havrda, Ji. Linka.

Plavy - Malá Skála 1:1 (0:1)

Hostující ambiciózní celek hrál aktivní fotbal, ve kterém byl fotbalovější a v první půli více s balónem u nohy. První větší příležitost hosté využili a ujali se vedení. Domácí měli do půle dvě šance, ale nic z toho nevyužili. Do druhé půle Plavští vstoupili aktivněji a Sitarčík vyrovnal. Pak se hrál důrazný fotbal, hrálo se nahoru a dolů, rozhodčí hru pustil, ale občas chyboval. Celkově byl průběh závodu vyrovnaný a dělba bodů je zasloužená.

Branky: 58 Sitarčík - 32. Serbus. Rozhodčí: Mikula, ŽK: 1:3. Diváků: 110. Plavy: Benda - Horák, Černý, Votoček (74. M. Lejsek), Korotvička - Jón, Jelínek, Šimerda (86. L. Tomíček), L. Lejsek - Sitarčík, Brezár (53. Čermák). Malá Skála:Krause - Cafourek, Stolín, Šída, Habr - Srbek (67. Honzák), Toman, Makula, Holeček - Serbus (46. J. Šilhán), K. Šilhán.

13.Zásada4004  4:180

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého podzimního kola sezony 2011/ 2012