I.B třída: Náskok v tabulce zvýšily Pěnčín B a Harrachov

30.09.2022 21:15:27 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Přepeře,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Dvě mužstva na čele tabulky I.B třídy východ mají po osmém kole náskok už pěti bodů! FC Pěnčín B totiž doma porazil 6:2 Plavy a Harrachov vyhrál 4:3 v Bozkově. Dosud třetí Přepeře B naopak ztratily remízou 3:3 s Roztoky.

V dalších zápasech Držkov porazil 3:0 Smržovku, Jabloneček rozstřílel 7:1 Mírovou, Albrechtice 3:1 Desnou a Lučany doma podlehly Mšenu 1:5.

Držkov - Smržovka 3:0 (1:0)

Smržovka sehrála s favoritem na jeho hřišti vyrovnaný zápas, který rozhodl hattrickem Matěj Vaníček.

Branky: 19., 55. a 65. Vaníček. Rozhodčí: Adam - Kutílek, Urban. ŽK: 0:0. Diváků: 42. Držkov: Pivrnec - Čermák, Vokáček, Hlubuček, Kvintus - Belšan, Brož (46. Gvušč), Štěpán, Vaníček - Nemyrovskyy, Jan Just (46. Čížek, 65. Batěk). Smržovka: Burianek - Nič, Štěpánek, Polák, Štětkář - Oeser, Klaus, Szirti (60. Víšek), Kobr - Hrabánek (46. Plůcha), Vodička.

Jablonec n. Jiz. - Mírová p. K. 7:1 (4:1)

Jednoznačnou převahu začali domácí hned ve druhé minutě a nastříleli soupeři stejně gólů jako v dosavadních sedmi zápasech.

Branky: 2.,18: a 48. Holman, 33. Vrána, 36. Tomíček, 66. Šír, 90. Rieger (PK) - 39.Iluska. Rozhodčí: Šmídl - Vacek, Proche. ŽK: 2:2. Diváků: 129. Jablonec n. J.: Tryzna - Adámek, Šír, Pičman, Rieger - P. Vrána (70. M. Vrána), Žďárský, Trepera (56. Exner), Špidlen - Holman (65. Chlup), Tomíček. Mírová: Dědeček - Taibr, Korček, Hejduk, Kůtek - Iluska, Náhlovský, Kovář, Kábele - Dvořák, Cvrček (65. Fejtek).

Albrechtice - Desná 3:1 (1:1)

V derby dobře organizovaná domácí obrana hosty do šancí příliš nepouštěla. První poločas byl vyrovnaný, když po vedoucím gólu Albrechtic po minutě hosté vyrovnali. Hned po zahájení druhé půle byl zbytečně vyloučen desenský Poselt, což hosty oslabilo. Dva góly v síti hostů poté rozhodly o výsledku.

Branky: 23. Hradecký, 57. Sedlák, 70. Pipek - 25. Hloušek. Rozhodčí: Smoleňák - M. Svatý, K. Svatý. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (46. Poselt). Diváků: 200. Albrechtice: Spanilý - Kulhánek, Koldovský (78. Žďárský), Berndt, Zelinka - Vlček, Krejčí, Pipek, Sedlák - Purm, Hradecký (73. Kořínek). Desná: Doležal - Blažek, Kovář, Rais (67. Soukup), Ježek - Ruggirello (78. Hruška), Hloušek, Mejsnar (57. Lamač), Pfeifer - Sekanina, Poselt

Přepeře B - Roztoky 3:3 (2:2)

Mužstva z horní poloviny tabulky sehrála zápas bohatý na branky, který skončil zaslouženě nerozhodně.

Branky: 10. Habr, 28. Majer, 63. Tokan - 3. Novotný, 36. Maťátko, 82. Drobný. Rozhodčí: Šubrt - Rympler, Bukvička. ŽK: 3:0. ČK: 1:0 (68. Horák). Diváků: 68. Přepeře B: Koucký (46. Hapiak) - Kvapil, Habr (76. Kutek), Martínek, Kubáček (46. Císař) - Říha (66. Rakouš), O. Horák (90. Paleček), T. Horák, Majer - Tokan, Bína. Roztoky: V. Hornig - Hujer, M. Hornig, Mečíř, Chlup - Kopecký, Musílek, Hnyk, Novotný (80. Štembera) - Drobný, Maťátko (54. Kupkár).

Lučany - Mšeno 1:5 (0:1)

Lučanští, proti loňsku ochuzeni o několik hráčů, stále nemohou chytit formu a ani tentokrát se jim nepodařilo získat první vítězství v letošní soutěži, naopak hattrick nejlepšího střelce soutěže jim v tom zabránil.

Branky: 10. Svozil - 57., 69. a 77. Obršlík, 90. Pavelka, 30. Zámečník. Rozhodčí: Kutílek - Adam, Urban. ŽK: 3:1. Diváků: 100. Lučany: Jón - Řehoř, Svozil, Novotný, Brycz (51. Adamec) - Havlan (69. Šindelář) , Röschl (77. Kis), Margitai (69. Sitarčík), Vojtíšek - Dítě, Brož. Mšeno: Havrda - Endler, Novotný, Obršlík, Bukvic - Vejprava, Krámský, Hujer, Zámečník - Pavelka, Nagy (79. D. Ryšavý).

Bozkov - Harrachov 3:4 (0:4)

Po prvním poločase se zdálo, že zápas pro lídra soutěže rozhodnut, ale střelecká forma bozkovského Balcara jim ještě nadělala starosti.

Branky: 81:, 85. a 90. Balcar - 17. a 40. Barbořák, 8. Horáček, 45. Pešout. Rozhodčí: Vacek - Šnýdl, Proche. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Bozkov: Balatka - Šikola, Maleček, Čapek, Židlík - Balcar, Macák (46. Šalda), V. Maleček (75. Seifert), Petr - Havrda (75. Ševčík), Šalda (46. Koudelka). Harrachov: Negru - Pešat, Barbořák (68. Slavík), Michálek, Mätzelt - Zeman (80. Bergmann), Kučera, Horáček, Vodseďálek - Halama, Holík.

FC Pěnčín B - Plavy 6:2 (4:1)

Rezerva Pěnčína je rovněž na špici této skupiny I.B třídy a za pomoci několika zkušených hráčů z působení v Áčku si suverénně zajistila další tři body.

Branky: 9. a 10. Bílek, 16. Zapadlo, 38. Mastník, 71. Pácalt, 77. Chlomek - 18. Brezar, 69. Toman. Rozhodčí: Šubrt - Rympler, Nestler. ŽK: 0:0. Diváků: 84. Pěnčín B: Pokorný - J.Matějček (59. Novák), Chropůvka, Dědek, Mastník (38. Štolba) - Brožek, P. Matějček, Pácalt, Dorničák - Zapadlo (75. Šedina), Bílek (75. Chlomek). Plavy: Gregor - Plný, Černý, Zajíček, Nosek - Svačina, Rimský, Zonyga, Prousek - Toman, Brezár.

Jilemnice - Doksy 3:1 (0:0)

Druhou výhru pro Jilemnici přinesl zápas s Doksy. Na začátku druhé půle se hosté ujali vedení, ale třemi góly domácí zápas otočili ve svůj prospěch.

Branky: 66. Kubina, 70. Rychtr, 88. Hakl - 48. Hřeben. Rozhodčí: Lopuszynski - Vrána, Rubeš, ŽK: 2:4. Diváků: 70. Jilemnice: Černý - Pohořalý, Šnorbert, Jirousek, Morávek, Kubina, Hakl, Bergemann (90. Vancl), Lukeš, Šturm (74. Šmíd), Figura (53. Rychtr).