I.B třída: Plný bodový zisk si připsala jen Mírová

28.03.2011 13:30:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Mírová pod Kozákovem,Harrachov

První jarní kolo prověřilo šance na záchranu v I.B třídě východ hned několika fotbalových celků z Pojizeří. Blízko k bodům měly Nová Ves i Rovensko, ale nakonec si jen bod za remízu připsala Horní Branná a Mírová tři body těsnou výhrou nad Novou Vsí.

Rovensko ztratilo šance na body především po prvním nepovedeném poločase, ale málokdy se stává, aby se v utkání kopaly tři penalty, jednu domácí v poslední minutě už pak rozhodčí nenařídil. Horní Branná i přes velké hráčské oslabení bodovala v sestupem ohrožených Jenišovicích. V okresním derby v Nové Vsi nad Popelkou drželi dlouho domácí s lídrem tabulky vyrovnaný stav, ale nakonec favorit zvítězil díky brance Horáka. V posledním utkání pak nestačili Víchovští na favorizované Maršovice.

Odloženy byly zápasy Lučany - Zásada, Držkov - Plavy a Malá Skála - Harrachov.

Rovensko - Mšeno B 3:4 (0:2)

Hosté byli v prvním poločase jasně lepší a vstřelili dva góly. Na domácích hráčích bylo vidět, že v přípravě nebyli kompletní a někteří se teprve seznamovali po zimě s míčem. Jejich naděje na dobrý výsledek držel především brankář Vrabec, který pochytal spoustu dalších šancí hostů.

Ve druhém poločase se domácí zvedli a snížili na rozdíl jedné branky. V závěru snížil ze třetí penalty v zápase Šimek, ale v nastavení, když byl v domácí příležitosti sražen Lukáš Malý už počtvrté v zápase rozhodčí na značku pokutového kopu neukázal.

Branky: 60. Náhlovský, 64. Pařízek, 90. Šimek z penalty - 12. Matoušek z pen., 40. Petr, 62. Škvor, 83. Chroustovský z pen. Rozhodčí: Vokřínek, ŽK: 5:2, ČK: 1:0 (83. Maruška). Diváků: 40. Rovensko: Vrabec - Šimek, Maruška, Brunclík, Dědeček - Náhlovský, Hanzl, D. Malý, Pařízek - Špína, L. Malý.

Jeníšovice - Horní Branná 1:1 (0:0)

Hostům scházelo mnoho hráčů kvůli dovoleným (Nýdrle, P.Zuzánek a J.Šlechta), vykartování (R. Šlechta a Jindřišek) nebo zranění (Pešina, V. Paulů, J. Paulů, T. Zuzánek, Gaudel a Šimek). Přesto od počátku získali Hornobranští převahu a vytvořili si několik šancí - L. Svoboda, Illner a například Vašek střílel do břevna. Šance domácích dobře řešil brankář Hofman s pomocí obrany.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala a hosté hrozili hlavně ze standardních příležitostí. Jeden z trestných kopů brankář domácích neudržel, Jón byl na správném místě a s přehledem skóroval. Za několik minut však domácí přehráli obranu Horní Branné a vyrovnali na 1:1. Za zmínku stála ještě pěkná střela Otmara do břevna a gólový centr Illnera z křídla před branku.

„Celý tým odvedl dobrou práci. Po zranění podal velmi dobrý výkon Ota Vašek a také hrající trenér Zdeněk Otmar se vydal ze všech sil," uvedl trenér Stanislav Klápště.

Branka Horní Branné: Jón. Sestava Horní Branná: Hofman - Beneš, Fiedler, Dusík, Novotný - Jeřábek (Jón), Vašek, Otmar, Šimůnek - Illner (Kobrle), Svoboda (Kocourek).

Nová Ves - Mírová 0:1(0:0)

Domácí hráli s nutností zisku bodů a byli aktivní od prvních minut. V 8.minutě stál u tyče hostí Brendl a nepochopitelně přestřelil. Za dvacet minut se předvedl hostující brankář Mlejnek, který během několika vteřin krotil tři pokusy domácích. Na druhé straně sebral tutovku brankář Plíšek z kopačky Marcela Kováře.

Snad z první kombinace hostí ve druhém poločase putoval míč po ose Jíra - Zelnický - Horák. Poslední jmenovaný postupoval sám do šestnáctky a křižnou střelou vstřelil první a nakonec i rozhodující gól. Domácí se poté vrhli s vypětím všech sil do útoku a mnohdy hostům zatápěli, ale vyrovnat nedokázali. Mírovští podnikali výpady při jednom z nich orazil Hejduk chytrým dloubákem břevno.

,,Jsme samozřejmě rádi za zisk tří bodů, ale s předvedenou hrou nikoli. Domácí už nehrají tak naivně jako na podzim, bohužel pro ně je ale příliš brzdí vědomí posledního fleku,"  uvedl k utkání sekretář Mírová Jiří Kadlec.

Branka: Horák. Rozhodčí: Huřták, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Nová Ves: Plíšek - Jíra, Huráň, Zuzánek, Hadač - Dušta, Štejfa, Zajíc, Máka - Brendl, Tomášek. Střídali R. Nožička, Saliga, P. Nožička. Mírová: Mlejnek - Hejduk, Mich. Kovář, Kochman, Ráliš - Horák (89. Tokan), M. Jíra, Marc. Kovář, Taibr - Trč, D. Zelnický.

Maršovice - Víchová 5:1 (1:1)

Maršovice byly od začátku aktivnější, ale na první šanci se dlouho čekalo. V 10. minutě prošel přes dva hráče domácí Habr a krásnou akci zakončil lobem, kterým nedal brankáři Kobrovi šanci. Maršovice gól nabudil a dál tlačili na soupeře, velkou šanci měl přetažený centr Sitarčíka, který překvapil gólmana, ale skončil těsně nad. O chvilku později šel sám na brankáře opět Sitarčík, ale Kobr střelu vyrazil na roh. Po chybě domácích ve středu hřiště se prosadili i hosté, konkrétně Klimenta vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas začaly oba týmy opatrně a první šance přišla až po deseti minutách, kdy šli hostující hráči tři sami na brankáře, ale Klimenta tentokrát trefil pouze břevno. V 60. minutě rozhodčí odpískal spornou penaltu pro domácí a tu proměnil domácí kapitán Sitarčík. Maršovice se tak ujaly vedení 2:1 a hosté byli sporným momentem viditelně rozhozeni. V 65. minutě domácí zvýšili na 3:1, když trefil tyčku Habr, odražený míč mu ale střídající Fišera vrátil a Habr se podruhé nemýlil. Hostující hráči se dožadovali odpískání ofsajdu, ale rozhodčí jim ani po pár minutách dohadování nevyhověl.

V 72. minutě zvyšoval na 4:1 opět Habr, který tak zkompletoval hattrick. O tři minuty později skvěle hrající Habr sám před brankářem ještě našel lépe postaveného Sitarčíka, který střelou do prázdné branky zvýšil už na 5:1. V 77. minutě měl šanci na zkorigování výsledku střelec první branky hostujících Klimenta, ale jeho nevýraznou střelu brankář chytil. O další minutu později nejlepší hráč domácích Habr nebezpečně vystřelil z 20ti metrů, ale jeho vyraženou střelu nedokázal do prázdné branky dorazit střídající Volf.

Branky: Habr 3, Sitarčík 2 - Klimenta. Víchová: Kobr - Hamáček, Lampa, Bartoň, Hanč, Hartig, Klimenta, Špidlen, Kučera. Fotogalerie z tohoto zápasu