I.B třída: Po jednom bodu získaly Bozkov, Přepeře B, Studenec i Semily

22.08.2019 11:42:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Studenec,Bozkov,Přepeře,Semily,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Ve druhém kole I.B třídy východ získal Bozkov bod s Velkými Hamry B, derby Přepeře B - Studenec skončilo 2:2 a také bod mají i Semily po remíze v Držkově. V krizi je naopak Jabloneček, který podruhé vysoko prohrál v Lučanech.

Bozkov - Velké Hamry B 3:3 (1:1)

Hosté přijeli v silné sestavě, ale domácí nechtěli v prvním domácím utkání odevzdat body lacino. Už ve 4. minutě vystřelil zkušený Červený ze 30 metrů, ale míč proletěl pouze nad bránou. Za dvě minuty zahrávali hosté rohový kop, ten odvrátil na další roh Kurfiřt, a ten už poslala obrana do bezpečí od brány. V 9. minutě poslal krásný centr zprava před bránu Liďák, ale Balcar míč netrefil dobře, a ten šel pouze nad bránu. V 18. minutě Štěpánek parádně prokličkoval do vápna a vystřelil k pravé tyči, ale zkušený Mařík jeho střelu měl. Za dvě minuty Balatka výtečným zákrokem zachránil domácí od inkasování, když dělovku hostů vyrazil na roh. Ve 25. minutě po přímém kopu zase hlavičkovali pouze vedle levé tyče Balatkovi svatyně. Ve 27. minutě se Balcar s míčem dostal až ke koncové lajně a prošel téměř od praporku až k vápnu a odtud nacentroval před bránu, kde míč uklidil do sítě Židlík - 1:0. Domácí se neradovali ani minutu a bylo srovnáno, když po rozehrání míče ze středu se po chvíli dostal míč k Žitkovi, a ten nechytatelně poslal míč za Balatkovi záda. Ve 35. minutě měli domácí velké štěstí, když nejprve zastavila gólovku hostů tyč a z následné dorážky hlavou šel míč vedle brány.

Bylo jasné, že druhá půle nebude méně atraktivní, neboť oba týmy byly silně nabuzené. A domácí začali lépe, v 50. minutě Balcar šel zprava, píchnul si míč do středu k vápnu a ve vápně vystřelil dělovku na přední tyč do šibenice - nádherný gól. V 54. minutě vybojoval Červený rohový kop, když vystřelil pravačkou z 20 metrů a obránce míč nadzvedl hlavou. V 60. minutě Červený se postavil k přímému kopu u pravé lajny z 25 metrů a zakroutil míč do brány, ale Mařík míč vyrazil. V 61. minutě po faulu Malečka před vápnem zahrávali hosté přímý kop, Tokár míč trefil parádně přes zeď a Balatka neměl šanci. V 67. minutě zkusil Červený překvapit gólmana z 25 metrů střelou po zemi, ale míč se nevešel do brány. V 72. minutě míč po přímém kopu hostů vyrazil skvělý Balatka. Ale za minutu se parádně z dálky trefil Javůrek a poprvé hosté v zápase šli do vedení. V 78. minutě byl Liďák faulovaný kousek od pravého rohového praporku a Červený odtud poslal míč, který prošel těsně vedle brány. Nakonec přece jen tentýž hráč vyrovnal skóre, když čtyři minuty před koncem vystřelil z 25 metrů a překvapil Maříka. Nakonec ještě mohl Červený z přímého kopu strhnout vedení na stranu domácích, ale tentokrát mu už střela nevyšla, jak si představoval, a tak se body dělily spravedlivě.

„Dnes to bylo velice ubojované a remíza je asi zasloužená, i když hosté byli lepší a měli více šancí, ale my zase měli více štěstí a díky neutuchající bojovnosti a odhodlání jsme nakonec alespoň bod vyválčili. Soupeř velice zdatný a řekl bych, že nejlepší, co jsme tu za poslední roky měli. Musím také vyzdvihnout bravurní výkon gólmana Balatky, který neustále udržoval naše šance na bodový zisk. Hráči taky zaslouží velikou pochvalu, vydrželi běhat s takto skvěle fyzicky vybaveným soupeřem a bojovali až do konce. Snad nyní výkon potvrdíme i u nováčka soutěže v Hodkovicích," hodnotil zápas za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 27. Židlík, 50. Balcar, 86. Červený - 27. Žitka, 61. Tokár, 73. P. Javůrek. Rozhodčí: Linhart - Ouředník, Rulec, ŽK: 0:0. Diváků: 100. Bozkov: Balatka - Soudil, Kobrle, Kurfiřt, Liďák, Maleček (77. Jech), Červený, Židlík, Balcar (76. Kasan), Štěpánek (89. Mayer), Šimek. Velké Hamry B: Masařík - Miček (46. M. Javůrek), Jiřkovský, Mihálik (84. Brožek), P. Javůrek, Svoboda, Kratochvíla (67. Kavan), Dědek, Žitka, Macháček, Tokár.

Utkání I.B třídy východ FK Přepeře B - SK Studenec Přepeře B - Studenec 2:2 (1:1)

Derby v I.B třídě zahájili lépe domácí Přepeře, když se v 17. minutě trefil kapitán Michal Cimbál. Nováček ze Studence ale dokázal těsně před přestávkou srovnat skóre díky brance Čecha.

V 63. minutě využil domácí zaváhání Trejbal a hosté vedli 1:2. V 78. minutě poté vyrovnal na konečných 2:2 Kupka z pokutového kopu.

Branky: 17. Cimbál, 78. Kupka z pen. - 43. Čech, 63. Trejbal. Rozhodčí: Blaschke - Kowalik, Bohuš, ŽK: 0:1. Diváků: 70. Přepeře B: Vrabec - Kvapil (59. Vlach), Kupka, Baudys, Elbel, Trč, Cimbál, Horák, Císař, Abraham, Tokan (59. Venc). Studenec: Drbohlav - Havlíček, Šedivý, Stránský, Vancl (82. Cejnar), Hylmar, Blažek (46. Trejbal), Exner, Povr, Jandura (87. Jezdinský), Čech. Fotografie z utkání

Lučany n. N. - Jablonec n. J. 6:1 (3:0)

Lučany chtěly napravit minulou prohru na trávníky nováčka ve Studenci a od začátku šly za vítězstvím. První ránu dostali hosté již v sedmé minutě a ke konci poločasu inkasovali dva góly a to je zlomilo. Po poločase 3:0 přidali další tři góly i ve druhé části, čestný úspěch hostů vstřelil pouze kapitán Jan Vrána v 61. minutě z penalty. Po dvou výprascích je tak Jabloneček kvůli nejhoršímu skóru až na samém chvostě tabulky.

Branky: 7. a 54. Kohout, 40. a 85. Röschl, 44. Brož, 75. Bukvic - 61. J. Vrána Jan  z pen. Rozhodčí: Dytrt - Novák, Nestler, ŽK: 0:0. Diváků: 100. Lučany: Ši. Sobotík - Horký, Dorničák, Šť. Sobotík, Brož - Svozil, Röschl, Koudelka, Kohout (71. Kis) - Bukvic (78. Škoda), Pavelka (67. Suchánek). Jablonec n. J.: Vízek - Pičman, Gebrt, Čermák, Žďárský - Špidlen, Cirok (58. Exner), J. Vrána, Štěpánek, Erlebach (64. Neumann) - Adámek.

Držkov - Semily 3:3 (2:1)

Domácí otevřeli skóre Kotyzou hned v 1. minutě. Semilští ale nepřestali hrát a ve 26. minutě vstřelil gól zkušený Mazánek. Ve stejné minutě už ovšem předtím padla branka na druhé straně a domácí stále vedli 2:1. Poté měli Semilští ještě několik slibných příležitostí, ale všechny zmařil gólman Zelenka.

Na začátku druhé půle se podruhé trefil Mazánek a srovnal na 2:2. Od 71. minuty domácí díky další brance Kotyzy vedli 3:2 a kráčeli k výhře, v 88. minutě ale vystřelil bod pro Semily vyrovnáním na konečných 3:3 Zelenka. To už přitom hosté hráli bez vyloučeného Káni. Celkově se hrálo tvrdé utkání, o čemž svědčí osm udělených žlutých karet.

Branky: 1. a 71. Kotyza, 26. Balatka - 26. a 50. Mazánek, 88. Zelenka. Rozhodčí: Kutílek - Zboroň, Bahník, ŽK: 5:3, ČK: 0:1 (86. Káňa). Diváků: 58. Držkov: Zelenka - Zajíc, E. Dvořák, Čermák, Berka - Šourek (58. Batěk), Vrabec, Petrtýl, Balatka - Vaníček, Kotyza. Semily: Zamastil - Chlupáč, Zelenka, Peškar, Mazánek, Káňa, Lukeš (89. O. Hradecký), Podzimek, Myslivec (82. V. Klíma), K. Klíma, Fanta.

Rychnov - Plavy 3:4 (1:2)

Domácí se netají postupovými ambicemi a byli po drtivé výhře v Jablonečku favoritem zápasu. Rychnov byl objektivně lepším mužstvem, ale neproměnil spoustu šancí. Plavy byly maximálně efektivní, měly trochu štěstí, zkušenou hrou domácí potrestaly a téměř z každé šance daly branku. Ve vyrovnaném utkání ovšem nakonec rozhodla branka navíc, kterou vstřelil v 66. minutě plavský Rímský.

Branky: 21. Dupač, 85. Gecko, 63. Maryško z pen. - 7. a 66. Rimský, 24. Balatka, 54. Plný. Rozhodčí: Svoboda - Šmíd, Kraus, ŽK: 4:4. Diváků: 80. Rychnov: Ducháček - Mastník, Kubát (69. Havlíček), Dupač, Petr - M. Procházka, Maryško, Kalina (57. Gecko), Janků - Pleštil, Jindra. Plavy: Nežádal - Serbus, Černý, Votoček (46. Svačina), Šilhán - Balatka (46. Jón), Pekař, Plný, Rimský (83. Šourek) - Toman, Sitarčík (57. Titlbach).

Albrechtice - Hodkovice 4:2 (3:1)

Domácí zápas rozhodli pro sebe zejména díky hattricku Marka Purma.

Branky: 8., 22. a 38. Purm, 72. Sedlák - 32. Janků, 83. Bendák. Rozhodčí: J. Smoleňák - P. Smoleňák, Albl, ŽK: 0:2. Diváků: 120. Albrechtice: Žanta - Kořínek, Zeman (75. Zelinka), Berndt, Koldovský - Hradecký (86. Chroustovský), M. Sedlák, Bělohlávek (J. Sedlák), Purm - Mätzelt, Honzák.

Smržovka - Harrachov 3:1 (3:0)

Domácí rozhodli utkání v první půlhodině, ve které vstřelili všechny tři své branky. Na začátku druhé půle hosté snížili na 3:1, ale na obrat utkání neměli.

Branky: 20. Hrabánek, 29. Sucharda, 31. Frydrych - 51. Žemba. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Svoboda, ŽK: 2:2. Diváků: 213. Smržovka: Buriánek - Beránek, Kobr, Sucharda (76.Szirti), Vokuš - Frydrych (85. Oeser), Brož, Hrabánek (73.Hnídek), Klaus (88. Zelený) - Špaček, Nič. Harrachov: Morávek - L. Halama, P. Halama (71. Chlup), Kroupa - Bergmann, Medal, Žemba, Michálek, Kučera, Klimeš - Kyncl (46. Zeman).