I.B třída: Rovensko se v utkání s Lučany dočkalo první výhry v sezoně

21.10.2013 21:33:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Rokytnice nad Jizerou

Po deseti odehraných kolech konečně první výhra! To si mohli říct fotbalisté Rovenska pod Troskami po zápase s Lučany nad Nisou. I přes poslední místo v tabulce už se nemusí tolik krčit pod ostatními týmy. Rokytnice dokázala vyhrát v Hamrech a drží si solidní páté místo.

Výsledky další zápasů 11. kola (10. hrané): Hodkovice - Kokonín 1:4,  Plavy - Pěnčín 0:4, Železný Brod B - Zásada 2:3, Jenišovice - Krásná Studánka 0:2.

Rovensko - Lučany 3:1 (1:1)

Domácí předvedli slušný výkon, což jim nakonec stačilo na první vítězství v sezoně. Skóre načal ve 24. Novotný, který levačkou obstřelil lučanského gólmana. Na konci prvního poločasu vyrvonali hosté z penalty, kterou po faulu Pařízka proměnil Dítě. V 54. minutě vrátil domácím vedení L. Malý, který pěkně zakombinoval se Štěpničkou a Kněbortem. V závěru hosté chtěli vyrovnat, ale po faulu na Štěpničku sám postižený nařízený pokutový kop proměnil a potvrdil výhru Rovenska. Domácí si vítězství zasloužili a mohli klidně vyhrát i vyšším rozdílem, když ještě mnoho dalších nevyužili hlavně Novotný a poté střídající Zajíc.

Branky: 24. Novotný, 54. L. Malý, 88. Štěpnička z penalty - 45. Dítě z penalty. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:3. Diváků: 70. Rovensko: Vacek - Náhlovský, Mencl, Houška, Pařízek - L. Malý (65. Vágenknecht), Hanzl, Štěpnička, Kněbort - novotný (68. zajíc), Špína (50. Pařík).

Velké Hamry B - Rokytnice 2:3 (1:0)

První poločas hosté téměř prospali a domácí je herně převyšovali, ale vstřelili jen jednu branku. Ve druhém poločase Rokytničtí přidali a dokázali otočit zápas ve svůj prospěch. Nejdříve vyrovnal na 1:1 v 55. minutě Adámek, pak domácí sice vstřelili druhou branku, ale za hosty vyrovnal v 70. minutě Hanko. V nastavení přinesl šťastné vítězství Rokytnici třetí brankou Kuřina. Nejlepším hráčem hostů byl Zahradník, který na všechny branky svého týmu nahrával.

Branky Rokytnice: 55. Adámek, 70. Hanko, 92. Kuřina. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 2:1, ČK: 1:0. Rokytnice: Sedláček - Málek, Adámek, Kuřina, Tulka - Brož, Zahradník, Hanko, M. Martínek - Havlíček, Škoda.

1. Pěnčín               10   8   1   1    32:8      25
2. Držkov                9   7   1   1    31:9      22
3. Kr. Studánka      10   6   2   2    32:12    20
4. Ruprechtice         9   6   1   2    25:9     19
5. Rokytnice          10   6   1   3    17:12    19
6. Plavy                 10   5   2   3    15:19    17
7. Zásada              10   5   0   5    21:28    15
8. Ž. Brod B           10   4   2   4    19:19    14