I.B třída: V podhorském derby v Rokytnici dominoval Harrachov

01.11.2011 08:57:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Ve 12. kole I.B třídy se mužstvům z Pojizeří příliš nedařilo, nevyhrála dokonce ani první Horní Branná, která remizovala v Ruprechticích. Víchová nešťastně prohrála se Zásadou, Rovensko v Malé Skále a v podhorském derby v Rokytnici jasně zvítězil Harrachov.

Fotbalisté Harrachova se už dokonce díky dobrému skóre vyhoupli na druhou příčku tabulky za stále první i když už trochu klopýtající Horní Brannou, poslední jsou Lučany a jen o bod víc má Rovensko.

Ruprechtice - Horní Branná 2:2 (0:1)

Hrálo se na těžkém terénu a domácí mužstvo již dlouho nevyhrálo, takže se od začátku utkání snažilo hrát aktivně dopředu. Gólové příležitosti si ale více vytvářeli hosté. Ve 13. minutě Nýdrle vysunul Illnera, který však zblízka branku netrefil. Ve 20. minutě Nýdrle centroval a Vašek trefil tyč. Ve 21. minutě kopal Nýdrle roh a na správném místě u zadní tyče naběhl Pešina a bylo to 0:1. Po několika dalších šancích Branné se ve 25.minutě poprvé dostali do šance domácí, ale střela Vrtala minula branku.

Ve 47. minutě po rohu Nýdrleho šla Pešinova střela hlavou nad branku domácích. O minutu později neproměnil vyloženou šanci Hanč. Zákonitě přišel trest. V 60. minutě se první střela domácích odrazila od tyče, ale další střelou už Vrtal míč uklidil do levého horního rohu branky - 1:1. Hostům  začaly docházet síly a na hřiště tak šel Šimůnek za vyčerpaného Hanče. V 81. minutě Pešina vysunul Nýdrleho, který s přehledem svou sólovou akci proměnil - 1:2. Domácí se však nevzdávali, zatlačili hosty před branku a ve 2. minutě nastavení Velek prostřelil všechno co mu stálo v cestě a srovnal na 2:2. Nejlepším hráčem hostů byl trenéry hodnocen J. Pešina.

Branky: 60. Vrtal a 92.Velek - 21. Pešina a 81. Nýdrle. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 0:2. Diváků: 40. Horní Branná: Hofman - Gaudel, Vašek, Dusík, Novotný - Zuzánek, Pešina, Hanč (75. Šimůnek), Kobrle - Nýdrle (92. Svoboda), Illner.

Víchová - Zásada 1:2 (0:0)

Vstup do utkání se podařil lépe domácím. Zavřeli hosty na jejich polovině, už v 5. minutě mohli jít do vedení, ale naprostou tutovku nedokázali proměnit. Od 15. minuty se hra vyrovnala a lepším na hřišti byli v závěru poločasu hosté. Nástup do druhé půle patřil opět domácím, kteří šli zásluhou Klimenty v 50. minutě do vedení.

Další fáze utkání byla vyrovnaná, ale s přibývajícími minutami byli nebezpečnější hosté, kteří prahli po vyrovnání. V 81. minutě se jim jejich snažení vyplatilo a Fišer srovnal skóre. To nahlodalo sebevědomí domácích, kteří začali chybovat a nabízet soupeři další možnosti. V 86. minutě se hosté dostali do vedení střelou Feriho s velkým přispěním neuvěřitelného zkratu Víchové při zahrávání trestného kopu. Tím ovšem tragédie domácích neskončila. Pět minut po obdržení druhé branky vrhli všechny síly do útoku ve snaze vyrovnat, po faulu byl odpískán pokutový kop, ale penaltu domácí neproměnili.

Branky: 50. Klimenta - 81. Fišer, 86. Feri. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 3:2. Diváků: 50. Víchová: Kobr - Hanč, Lampa, Bartoň, Vrhel - Kuřík (85. Krause), Pivoňka (46. P. Hartig), Skála, Hamáček - Špidlen (65. Tuže), Klimenta.

Malá Skála - Rovensko 2:1 (1:0)

Hosté se opět nesešli v kompletní sestavě, přesto měli blízko k zisku bodu. První branka padla po chybě brankáře Vrabce, kterou využil domácí Makula. Těsně před poločasem hosté vyrovnali. Trestný kop zahrával Holeček a z dorážky se trefil Špína. Utkání ve druhém poločase směřovalo k remíze, ale dvě minuty před koncem nechal Pařízek volného Kotrbu, který přehodil Vrabce a zajistil domácím tři body.

Branky: 27. Makula, 88. Kotrba - 40. Špína. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 2:3. Diváků: 40. Rovensko: Vrabec - Maruška, Holeček, Houška, D. Malý - Náhlovský, Pařízek, Vágenknecht (50. Čmelík), Machačný - Špína, Hanzl.

Rokytnice - Harrachov 1:5 (1:2)

Podhorské derby se v neděli hrálo před pěknou diváckou kulisou 300 diváků. Hosté se brzy ujali vedení Jechem a domácí se i přes převahu nemohli dlouho trefit. Neujaly se šance Martínka, Pičmana ani Havlíčka. Proto přišel trest v podobě druhé branky hostů, kterou vstřelil Chlup. Do poločasu alespoň snížil domácí Michal Martínek. Ve druhém poločase domácí vrhli vše od útoku, na hřiště přišel i další útočník Halíř, ale hosté hned třikrát využili brejků do otevřené obrany a ještě tak navýšili skóre ve svůj prospěch.

Branky: 39. M. Martínek - 3. a 90. Jech, 35. Chlup, 63. Bergmann, 88. Veselý. Rozhodčí: Paldus, ŽK: 2:3. Diváků: 300. Rokytnice: Sedláček - Neumann st., Havrda, Neumann ml. (50. Halíř), Kuřina - Zahradník (80. Kulhavý), Pičman, Vrdlovec - Havlíček, Hanko, M. Martínek. Harrachov: Vrána - Kroupa, Horáček, Halama (70. Daníček), Jech, Bergmann, Trepera, Barbořák ml. (46. Barbořák st.), Veselý, Chlup, David.

Držkov - Mšeno B 4:6 (1:5)

Hosté přijeli s velmi mladým mužstvem a během úvodních minut se dvěma góly Pokorného ujali vedení 2:0. Hosté přidali ještě další tři branky, přestože o jejich regulérnosti, dle sdělení domácích, by se dalo velmi polemizovat. Největší šanci domácích před koncem poločasu měl Vaníček, který nastřelil tyč, a taktéž Machula z dorážky. Druhý poločas se domácí snažili umazat manko z první půle. Nakonec svou bojovností stáhli konečný brankový rozdíl na 4:6, přestože nevyužili i několik dalších slibných šancí.

Branky: 31. Stumer, 56. T. Prousek, 80. Volf, 86. V. Machula - 5. a 6. Pokorný, 15. a 41. Vrabec, 45. Švorc, 66. Plný. Rozhodčí: Paldus. ŽK: 1:2. Diváků: 100. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák , V. Machula, Hruška - Somr, J. Machula (55. Volf), Just (18. Stumer), Machačka (74. Pa. Prousek) - Vaníček, Pe. Prousek. Mšeno: Farský - Škvor, Vejprava, Plný, Krejčí - Ryšavý, Petrtýl, Švorc, Koudelka - Pokorný, Vrabec

Železný Brod B - Lučany 2:0 (1:0)

Brodská rezerva splnila roli favorita a nad posledním celkem tabulky bez větších problémů zvítězila. Úvodní branka padla po pěkném pasu Hadače za obranu a centru Linky, ze kterého se kanonýr Kuhn nemýlil. Pojistku pro zisk tří bodů vypracoval opět Hadač, na kterého byl odpískán penaltový zákrok. Lučanským se stále nedaří protrhnout střeleckou smůlu a tak jsou na chvostu soutěže.

Branky: 18. a 55. z penalty Kuhn. Rozhodčí: Hnětynka. ŽK: 2:1. Diváků: 50. Železný Brod B: Kordík - Halama Burkoň Maryško Podstavek - Linka (84. Ulrich), Havlíček( 46.Mařík) Picek (70. Škaloud) Tunka - Kuhn, Hadač. Lučany: Mohr - Bělohlávek, Vokuš, Beránek, Šindelář - Maňák, Svoboda, Dítě, Patočka (70. Röschl) - Brož, Sochůrek (82. Kočí).

13.Lučany11209 15:24  6

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola sezony 2011/ 2012