I.B třída: Víchová dokázala v boji o záchranu porazit Lučany

03.04.2012 09:55:15 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Druhé jarní kolo fotbalové I.B třídy východ bylo poznamenáno odklady utkání více než to první. Odehrála se jen tři utkání, přičemž Víchová dokázala porazit Lučany a udělat významný krok k možné záchraně v soutěži.

I přes volný los v tomto kole nadále vévodí tabulce Horní Branná, na druhé místo se po výhře nad Ruprechticemi posunul Harrachov. utkání Zásada - Rovensko a Držkov - Rokytnice se nehrála pro špatný terén.

Víchová - Lučany 2:1 (0:1)

Zápas byl více bojem s počasím a terénem. Průběh byl vyrovnaný, ale hosté svoje další šance nedokázali využít. V prvním poločase poslal Lučany do vedení Dítě, ale ve druhé půli Vichovští otočili stav ve svůj prospěch po dvou brankách z penalt. Ty byly obě nařízeny za fauly obránce a brankáře na pronikající hráče v pokutovém území.

Branky: 54. Bartoň z penalty, 82. Skála z penalty - 23. Dítě. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 4:0. Diváků: 60. Víchová: Kobr - Hanč, Bartoň, Lampa, Vrhel - Kuřík, Rypl, Skála,  Hamáček (60. Z. Hartig) - Špidlen (65. P. Hartig), Klimenta (80. Krause). Lučany: Mohr - J. Dítě, Vokuš, M. Dítě, Manič - Horký, Svoboda, Maňák, Röschl (72. Patočka) - Volf (80. Hilebrand), Brož.

Mšeno B - Železný Brod B 3:1 (1:1)

Za nepříznivého počasí, kdy se střídal za chladného počasí déšť se sněhem a sluníčkem, ale na umělce, i když nic moc, se fotbal hrál. Hosté ve dvacáté minutě využili větru a dlouhým nákopem od vlastního vápna získali vedení, když míč překvapil i domácího brankáře. Do přestávky stačil ještě Švorc vyrovnat. Ten svým druhým gólem poslal rezervu Mšena do vedení a v posledních minutách pojistil výhru Mšenských Pokorný.

Branky: Švorc 2, Pokorný. Mšeno B: Farský - Škvor, Čermák, Špelina, Krejčík - Hýř, Škvor, Petrtýl, Koudelka ml. - Pokorný, Flek - střídali Ryšavý, Kobylka, Hadidi. Železný Brod B: Kobr - Halama, Škaloud, Kotlár, Maňkoš - Pěnička, Havlíček Tunka, Makula - Picek, Mařík - střídali Bezstarosta, Kletečka.

Malá Skála - Plavy 2:1 (0:1)

V prvním poločase byli Plavští jednoznančně lepší, ale po úniku Čermáka vstřelili Sitarčíkem jen jednu branku, což bylo málo. Ostatní šance vychytal skvělý Krause v brance Malé Skály. O poločase si domácí museli svůj přístup k utkání vysvětlit, poslali do hry Serbuse a hru vyrovnali. Dalším střídáním, do hry šel Vepřek, přeskupili řady a přidali na tvrdosti, čímž získali převahu. V závěru výsledek zápasu otočili. Nejdříve po centru J. Šilhána vysoký Habr předskočil brankáře a hlavou srovnal. Rozhodující akci zařídil Daníček, který obešel vše co mu stálo v cestě a rozhodl o třech bodech pro Malou Skálu.

Branky: 83. Habr, 87. Daníček - 33. Sitarčík. Rozhodčí: Bým. ŽK: 3:0. Diváků: 40. Malá Skála: Krause - Cafourek, Stolín, Šída (75. Vepře), Habr - Daníček, Makula, Banda, Stránský (45. Serbus) - K. Šilhán, J. Šilhán. Plavy: Benda - Jelínek, Černý, Votoček, Koroptvička - Jón, Galbavý, Šmerda, Kafka - Čermák (78. Harik), Sitarčík (35. Jandura)

Ruprechtice - Harrachov 1:2 (1:1)

První jarní vystoupení Harrachovských, kteří mají na své umělce ještě půl metru sněhu, se výsledkově povedlo. Za nepříznivého počasí, které bylo i v Doubí, kde se zápas na umělce odehrál. Průběh zápasu byl vyrovnaný a po počátečním vedení domácích bylo štěstí, že se harrachovským fotbalistům podařilo vyrovnat ještě do poločasu. Šťastný byl pro hosty i závěr utkání, kdy po rohu pomohl vítr a Chlup dal svůj druhý gól zápasu.

Branky: 8. Dědič - 35. a 83. Chlup. Harrachov: Vrána - Grossberger (30. Veselý. 79. Barbořák st.) L. Halama, Horáček, Kroupa - Bergmann, Barbořák ml., P. Halama, David - Sedlmajer (81. Široký), Chlup.