I.B třída východ: Se dvěma výhrami na čele Mírová a Lučany

19.08.2021 17:56:14 | Autor: Petr Ježek, ab | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Studenec,Horní Branná,Bozkov,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Druhým kolem pokračovala i krajská I.B třída východ. Se dvěma výhrami jsou na čele tabulky Mírová, jenž vyhrála v Horní Branné a Lučany, které zvítězily v Jenišovicích. Z pojizerských celků ještě vyhrály Přepeře B 3:0 nad Bozkovem a Jabloneček 4:1 nad Harrachovem. Studenec remizoval 2:2 se Smržovkou.

Přepeře B - Bozkov 3:0 (1:0)

Rezerva Přepeř si v domácím prostředí připsala první výhru v sezoně. V poločase domácí vedli pouze jedinou brankou Ondřeje Tobiaše, ale ve druhé půli přidal stejný hráč další gól z penalty a v závěru potvrdil výhru Přepeř Tomáš Trč.

Branky: 20. a 66. Tobiaš (druhá z pen.), 85. Trč. Rozhodčí: Sabo - Oborník, Vlk, ŽK: 6:2. Diváků: 60. Přepeře B: Vrabec - Baudys, Kubáček, Veg, Tesař, Říha, Horák (70. Petřík), Trč, Tobiaš, Adam (58. Maňhal), Císař. Bozkov: K. Seifert - Maleček, Liďák, Červený, J. Šikola I, J. Šikola II, Židlík (85. Blažek), Štěpánek (76. Mayer), Petr, Farský (31. M. Čejchan), Balcar.

Jenišovice - Lučany n. N. 1:2 (0:1)

V prvním poločase se dostali do vedení hosté po brance Michala Dítě. Ve druhé části zvýšil na 0:2 Vojtěch Brož, až poté domácí snížili Markem Randákem, ale vyrovnat už nedokázali, třeba i kvůli vyloučení Vojty Hurta. Hosté jsou tak bez ztráty body jen o skóre druzí v tabulce.

Branky: 66. Randák - 34. Dítě, 58. Brož. Rozhodčí: Marek - Hruška, Svoboda, ŽK: 2:1, ČK: 1:0 (71. V. Hurt). Diváků: 50. Jenišovice: Bernard - D. Hurt, V. Hurt, Randák, Bubák, Vích, Marek (59. Dvořák), Nedelchev, Svoboda, Šíp, Fiala. Lučany: Jón - Maňák (58. Sobotík), Brož, Kis, Suchánek (73. Šindelář), Maňák, Röschl, Koudelka, Dítě, Bukvic, Kočí.

Jablonec n. J. - Harrachov 4:1 (2:1)

Skóre zápasu otevřel domácí Tomíček, ale dalšího gólu se diváci dočkali až v závěru první půle, a to na obou stranách, takže poločas skončil 2:1. Po přestávce zvýšil na 3:1 pro domácí Tomíček a v závěru ještě upravil na konečných 4:1 střídající P. Vrána.

Branky: 4. a 51. Tomíček, 45. Doležal, 89. P. Vrána - 42. Chlup. Rozhodčí: Ďörď - Pokorný, Umlauf, ŽK: 1:1, ČK: 0:1 (41. Vašíček). Diváků: 120. Jablonec n. J.: Korotvička - Šír, Doležal (83. Gebrt), Havlíček (72. Havlíček), Linek (55. T. Adámek), Tomíček, J. Vrána, Špidlen, Pičman, Trepera (55. P. Vrána), P. Adámek (83. Kašťák). Harrachov: Negru - Vodseďálek, Zeman, Pešat, Kyncl, Medal, Michálek (14. Chlup), Barbořák, Vašíček, Halama, Horáček (64. Jiroutek).

Horní Branná - Mírová 3:5 (0:2)

V utkání bohatém na góly, nakonec jich viděli fanoušci osm, se nakonec z výhry radovali hosté, a to i díky hattricku Michala Červinky. Mírová po dvou kolech dokonce vévodí tabulce I.B třídy východ!

Branky: 66. Kubelka, 79. Strmeň, 86. Jón (pen.) - 12. Dědeček, 16., 75. a 89. Červinka, 47. Žmolil. Rozhodčí: Lopuszynski - Čurda, Šnýdl, ŽK: 1:0. Diváků: 70. Horní Branná: Hofman - Novotný, Pešina, Kocourek, Šimek, Rychtr (55. Strmeň), Svoboda (82. Prousek), Gaudel (46. D. Paulů), Kubelka, Fiedler, Jón. Mírová: T. Mach - Kábele, Dědeček, L. Mach, Korček, Iluska (50. Iluska), Náhlovský, Poledne, Vele (60. Kovář), Červinka, Žmolil (87. Weidenthaler).

Studenec - Smržovka 2:2 (1:1)

První branku vstřelili ve 20. minutě hosté Jelínkem, ale ve 34. minutě za domácí srovnal kapitán Povr. V samotném závěru to vypadalo, že stejný hráč vystřelil druhým gólem v 89. minutě domácím výhru, ale v poslední minutě hosté vyrovnali na 2:2 po vlastním gólu Šoufka.

Branky: 34. a 89. Povr - 20. Jelínek, 90. vlastní (Šoufek). Rozhodčí: Blaschke - Havel, Zikmund, ŽK: 0:3. Diváků: 120. Studenec: Kuřík - Korotvička (84. Jezdinský), Šoufek, Stránský, Kupkár, Havlíček, Synek (90. Šimáček), Povr, Exner, Šír, Mazánek (51. Cejnar). Smržovka: Burianek - Miček, Sucharda, Vokuš, Brož, Jelínek, Szirti, Bergmann (88. Červenka), Nič, Štěpánek, Oeser.

Utkání I.B třídy východ TJ Sokol Držkov - TJ Sokol Plavy<br />Autor: Antonín Bělonožník Držkov - Plavy 1:1 (1:1)

Hosté na čele s vynikajícím a nestárnoucím Nežádalem v brance pozorně bránili a když to jen malinko šlo, tak zkoušeli ohrozit i branku domácích. Po jedné takové jejich akci domácí gólman Balatka neudržel míč po střele Davida Lupy a hosty dorážkou poslal v 16. minutě do vedení Prousek ml. Domácí to však ani na chvíli nezarazilo v dobývání hostující branky a odměnou jim byla vyrovnávající střela Belšana z 28. minuty. Od této chvíle už to byl souboj domácích hráčů s doslova neprůstřelným gólmanem hostí Nežádalem. S přibývajícím časem i trochu narůstaly nervozita a emoce na hřišti i v hledišti, které sudí Bukvička jen těžko zvládal a nakonec i ocenil čtyřmi žlutými kartami a dvěma vyloučenými hráči, po jednom na každé straně. Utkání tedy nakonec skončilo 1:1.

Branky: 28. Belšan - 16. Prousek. Rozhodčí: Bukvička - Klement, Rympler, ŽK: 2:2, ČK: 1:1 (84. Kvintus - 63. Brezar). Diváků: 80. Držkov: Balatka - Hlubuček, Kotyza, Čermák, Šourek (78. Dvořák), Stumer (61. Just), Belšan, Petrtýl, Vrabec, Just, Kvintus. Plavy: Nežádal - Jelínek, černý, Votoček, Pátra, Lejsek (46. Svačina), Balatka (66. Pekelský), Lupa, Prousek (58. Rimský), Toman (66. Nosek), Brezar. Fotogalerie z utkání na Našem Jablonecku

Mšeno - Albrechtice/ Jiřetín 2:2 (0:1)

V přeloženém utkání na středu 18. srpna měli na umělce v Břízkách lepší začátek hosté, kteří využili šanci Vlčka a vedli po poločase 0:1. Na začátku druhé půle ale otočili pro domácí stav na 2:1 Lietava a Obršlík. V 72. minutě se ale podruhé v zápase trefil patrik Vlček, a stanovil tak konečné skóre zápasu na 2:2.

Branky: 55. Lietava, 63. Obršlík - 21. a 72. Vlček. Rozhodčí: Sukhan - Bohatý, Zikmund, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (18. Krámský). Diváků: 50. Mšeno: Braniš - Nykrín (62. M. Pokorný), Janalík, O. Pokorný, Obršlík, Lietava (70. Zámečník), Bradel (80. Kočenda), Flek, Šťovíček, Krámský, Holeček. Albrechtice: Brožíček - Kulhánek (70. Bělohlávek), Zelinka, Berndt, Žďárský (66. Hradecký), Vlček, Krejčí, Kořínek, Sedlák (66. Nesvadba), Zeman, Vávra.