I lidé v Pojizeří vyjadřují soustrast s úmrtím Václava Havla

19.12.2011 19:08:04 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

I lidé v Pojizeří vyjadřují soustrast s úmrtím Václava Havla

V budově turnovské radnice je od pondělního dopoledne umístěna kondolenční kniha, kde můžou občané svým podpisem vyjádřit soustrast s úmrtím Václava Havla, státníka, dramatika a disidenta. Kniha zde bude k dispozici do pátku 23. prosince 2011.

Václav Havel navštívil na rozdíl od jiných měst v Pojizeří Turnov několikrát. Byl zde například při jedné z demonstrací v roce 1989 a jednou i později při příležitosti odhalení busty filozofa a jednoho z prvních mluvčích Charty 77. 

Text  kondolence umístěné na turnovské radnici: Občané města Turnova vyjadřují hlubokou soustrast s úmrtím Václava Havla, prezidenta a zakladatele našeho novodobého polistopadového demokratického státu. Václav Havel, obránce pravdy a lidských práv, filosof a dramatik, bude žít v našich srdcích. Čest jeho Památce!

I v dalších městech Libereckého kraje vyjadřují lidé lítost nad skonem posledního prezidenta Československé republiky a prvního prezidenta České republiky. V Jablonci nad Nisou jsou kondolenční listiny pro veřejnost připraveny k podpisu v Městské galerii My až do pátečních 12 hodin.

Na Václava Havla vzpomínají i v Železném Brodě. „Pietní místo, kde můžete uctít památku velkého státníka, humanisty, dramatika, posledního prezidenta svobodné Československé republiky a prvního prezidenta České republiky pana Václava Havla a kde se můžete podepsat do kondolenční knihy je v Železném Brodě na náměstí 3. května v podloubí u Městského muzea," informují stránky města.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou
Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT