I v květnu dorazí do kina Jitřenka zajímaví hosté

12.05.2022 16:57:06 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

I v květnu dorazí do kina Jitřenka zajímaví hosté

Duben se v kině Jitřenka v Semilech nesl ve znamení setkávání s hosty, kteří diskutovali s diváky. A protože diskuze a setkávání s filmovými tvůrci a herci tvoří přidanou hodnotu každého kina, budou filmová setkávání v kině při dvou fiolmových premiérách pokračovat i v měsíci květnu.

„Rádi bychom všechny diváky pozvali již ve čtvrtek 12. května 2022 na promítání snímku oceněného Českým lvem za nejlepší dokumentární film nesoucí název Jednotka intenzivního života. Po skončení dokumentu bude následovat debata s protagonisty, účast přislíbila producentka filmu Pavla Kubečková," řekl vedoucí kina Jitřenka Ondřej Šír.

Absolventský film dokumentaristky Adély Komrzý se nesentimentálně a s velkou vnímavostí zamýšlí nad nejzákladnějšími, přitom často tabuizovanými otázkami našich životů. Snímek ukazuje umírání jako něco nevyhnutelného a zároveň zcela přirozeného. Semilskou projekci připravil tým Domácího hospice 14 pomocníků, který tento film zhlédnul před nedávnem v jilemnickém kině.

„Už při odchodu ze sálu nám bylo jasné, že si toto dílo a dobrý pocit z něj nechceme nechat pro sebe. Jsme velmi rádi, že se to podařilo a můžeme vám nyní tento ojedinělý snímek zprostředkovat," přiblížila ředitelka domácího hospicu Marie Zahrádková.

Hned na to, v pátek 13. května 2022, se k tématu napětí na hraně života a smrti v kině Jitřenka v programu vrátí. Ve filmu Stínohra se diváci seznámí s příběhem záchranáře Jana, který se musí smířit s násilnou smrtí milované ženy a také s tím, že jí už nestihl pomoci. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu.

„Stínohra vychází z osobních prožitků po tragické smrti první ženy producenta filmu Jana Bradáče, který bude, možná pro někoho symbolicky v pátek třináctého, hostem projekce, stejně jako jeho současná žena a scénáristka filmu Vendula Bradáčová," dodal Ondřej Šír.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: O premiéru filmu Vyšehrad byl v Semilech velký zájem
Vyšehrad přijede propagovat do Semil delegace s Jakubem Štáfkem
Kino Jitřenka přivítá v dubnu další hosty
111 filmů za 11 let kina Jitřenka, jaké budou asi dvojky?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné

Jednotky druhého stupně požární ochrany zasahovali v sobotu 1. října po 9. hodině v obci Desná u požáru střechy horské chaty. Hašení prováděli hasiči jedním vodním proudem a vysokotlakým hasícím zařízení COBRA, dále provedli i odvětrání půdních prostor. „Požár se podařilo díky včasnému zásahu během krátké doby lokalizovat a následně zlikvidovat. Výše škody a příčina požáru je v šetření," sdělili krajští hasiči na svém twitteru. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Můžete hlasovat pro fotografie ve Fotosoutěži Turnov 750
Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík
Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje
Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT