Imrich Bugár: Budoucnost memoriál má, do 20. ročníku to dotáhneme

26.05.2015 12:06:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Imrich Bugár: Budoucnost memoriál má, do 20. ročníku to dotáhneme

Dlouholetým manažerem atletického mítinku Memoriál Ludvíka Daňka v Turnově je bývalý skvělý diskař Imrich Bugár. Po skončení mítinku byl čas i na krátké bilancování letošního a naznačení něco o příštích ročnících.

Tento rok jste slavil 60 let a pořadatelé vám dnes také popřáli k jubileu, k tomu se připojuji, jak se změnila atletika za poslední roky a jak je těžké pořádat turnovský mítink?

Dnešní atletice vládnou finance, přesto se nám znovu podařilo připravit dobrý atletický mítink. Škoda, že nevyšlo počasí ideálně na disk, kluci trochu zmokli a pak už to nebylo ono. Bez toho by jim to lítalo určitě opět za 65 metrů.

I v minulých dvou ročnících memoriálu trochu pršelo...

To neumíme velet počasí. Letos měl být ale původně náš mítink o týden později, kdy už možná bude líp. Vzala nám to ale Zlatá tretra Ostrava, které bychom nemohli konkurovat ve stejný den.

Plánujete příště nějaké změny?

Chtělo by to třeba na turnovském stadionu nový diskařský kruh, ale uvidíme jak se k tomu postaví místní atletický klub i partneři.

Letos už proběhl 16. ročník, jaký má Daňkův memoriál vývoj?

Už jsme zavedení mezi atlety a diváci mohou vidět i v jiných disciplínách vynikající výkony. To bychom chtěli udržet i v příštích sezonách, ale opravdu vše záleží na financích. Město i kraj slíbily, že chtějí pokračovat dál, za což jim děkujeme. Budoucnost memoriál má, věřím, že do 20. ročníku to dotáhneme a pak to třeba převezmou nějací mladší.

Letos se jel i doplňkový závod na inline lyžích, koho to napadlo?

Máme dobrý kontakt s lyžaři, spíš to ale byla taková atrakce. Na dráze to bylo pomalé, na asfaltu by to byl větší fofr, ale doufám, že to bylo i pro diváky zajímavé zpestření.

Zpestřením je už pravidelně i dětská VIP zóna, kde se konají autogramiády, to také zachováte či ještě nějak obohatíte?

Vždy zveme dvě až tři osobnosti (letos Jakub Holuša a Jarmila Kratochvílová - poznámka redakce) a někoho zas určitě přilákáme i příště. Chceme takto motivovat děti, které závodí v rámcových předzávodech, aby zůstaly na mítinku i na tu velkou atletiku.

Související články a bohaté fotogalerie:

FOTO: Potřetí v řadě kraluje na Daňkově memoriálu Piotr Malachowski

Fotomomentky z Daňkova memoriálu 2015

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT