Infocentrum v Turnově si připomíná 25 let od založení

21.01.2021 13:46:02 | Autor: Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Infocentrum v Turnově si připomíná 25 let od založení

Loňský rok 2020 byl ve znamení 25. výročí založení informačního centra v Turnově. Tehdy se jednalo o městské informační středisko, které bylo podřízenou organizací Referátu školství, kultury, cestovního ruchu a sportu se sídlem v prostorách pod hlavním vchodem radnice v ulici Antonína Dvořáka.

Z tehdejší náplně informačního střediska bychom rádi jako zajímavost zmínili to, že infocentrum zajištovalo účast týmu, který zastupoval Turnov v mezinárodní soutěži „Hry bez hranic" v Athénách. Od svého počátku bylo středisko hojně navštěvováno turisty, a proto se začalo zvažovat o jeho přestěhování na nějaké atraktivnější místo na náměstí. K tomu došlo v roce 1997, kde nejdříve sídlilo v budově společně s cestovní kanceláří ČEDOK a později již samostatně. K nejčastějším službám patřilo zprostředkování ubytování.

Městské informační středisko se během necelých čtyř let vypracovalo na významnou turnovskou instituci působící iniciativně ve všech oblastech cestovního ruchu a významně propagující nejen Turnov ale celou oblast cestovního ruchu (i v rámci různých tuzemských a mezinárodních veletrhů). Zásluhu na tom mají nejen finance, věnované na tuto činnost z městského rozpočtu, ale především lidé, kteří jeho chod zajišťovali. A tak na tomto místě nesmí chybět jméno Ing. Pavly Bičíkové, která v jeho čele stála od samých počátků.

V roce 2001 prošla budova informačního centra svojí první rekonstrukcí. Byl rozšířen informační pult, přidalo se více výstavních vitrín, stolky a oddělené místo pro dva počítače s přístupem na internet. Zároveň vznikl samostatný odbor cestovního ruchu. Téhož roku byly poprvé vydány Turistické noviny Český ráj. V roce 2004 byl uspořádán první ročník akce Český ráj dětem, akce na zahájení turistické sezony, která se tradičně koná každý rok dodnes. Za dobu svojí existence získal OCR MěÚ v Turnově velké množství nejrůznějších ocenění za vydané propagační materiály a mezinárodní spolupráci v rámci realizovaných projektů. V květnu 2009 se informační centrum přejmenovalo na Regionální turistické informační centrum. V jeho rozšířené působnosti bylo i poskytování metodické pomoci dalším IC a vedení regionálních projektů. Od roku 2014 je infocentrum součástí příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch.

Infocentrum spolupracuje s různými subjekty zabývajícími se cestovním ruchem. Od roku 1996 je členem Asociace turistických informačních center (A.T.I.C.) a od roku 2004 členem CzechTourism (dříve Česká centrála cestovního ruchu). V roce 2017 získalo certifikát Českého systému kvality služeb, který v roce 2020 obhájilo. Od roku 2017 si drží prvenství v soutěži o nejoblíbenější informační centrum Libereckého kraje.

Infocentrum slouží stále rozšiřujícím se množstvím služeb nejen pro turisty, ale i pro místní obyvatele.

Dárkem k jeho 25. narozeninám bylo získání dotace od Ministerstva pro místní rozvoj ČR na modernizaci prostor a vznik návštěvnického centra. Věříme, že se tato velká rekonstrukce podaří a nové prostory infocentra budou pro návštěvníky otevřeny na prázdninové měsíce tohoto roku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejhezčí kapesní kalendářík je znovu z Turnova!
V turnovském infocentru je nově kontaktní místo IDOL/ Opuscard
Turnovské památky a cestovní ruch se ohlížejí za sezonou 2020
Turnovské infocentrum obhájilo certifikát kvality služeb
Turnovské infocentrum opět nabízí kapesní kalendáříky
Jaká byla turistická sezona v Českém ráji v roce nečekaných zvratů?
Turnovské turistické informační centrum má dočasně novou adresu
Turnovské památky a cestovní ruch informují
V Turnově připravují nové informační a návštěvnické centrum
Soutěž Infocentrum roku 2019: Turnov je opět první v Libereckém kraji
Informační centra v Českém ráji se opět těšila velkému zájmu turistů
Informační centrum v Turnově získá nové návštěvnické prostory
Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově
Turnovské infocentrum je v anketě druhé v republice
Informační centrum Turnov je rájem sběratelů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce. Podrobná pozvánka

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O stromech a bytostech
Okresní soutěž: V duelu o první místo Zálesní Lhota vyhrála v Tatobitech
Okresní přebor: Libštát vyhrál jasně 5:0 na trávníku prvních Roztok
Májový jarmark opět oživí jilemnické náměstí
Nabitý program květnového Týdne oslav v Turnově

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
17.05.: Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT