Informace k zápisům do mateřských škol

10.04.2020 11:04:57 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Informace k zápisům do mateřských škol

V souladu s opatřením Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy vydaného v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády budou zápisy k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 probíhat v souladu s právními předpisy, ale bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole.

V Turnově se tyto zápisy uskuteční v termínu dle školského zákona, tedy v rozmezí od 2. května do 16. května 2020. Podat přihlášku lze od 2. 5. 2020 do 16. 5. 2020 bez osobní přítomnosti zákonného zástupce a dítěte ve škole, a to následujícími způsoby:

do datové schránky školy (každá škola má svou datovou schránku),
e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem,
poštou,
on-line v aplikaci pro zápis do MŠ na webových stránkách www.skolky.turnov.cz ,
osobním podáním pouze po předchozí domluvě s ředitelkou mateřské školy.

Přílohy přihlášky: doložení řádného očkování dítěte (nyní nenavštěvujte osobně praktického lékaře, zašlete pouze své čestné prohlášení o očkování a přiložte kopii očkovacího průkazu), doložení rodných listů (lze jejich prostou kopii dálkovým způsobem). Školská poradenská zařízení v současné době zajišťují nejnutnější služby. Pokud dítě bylo již vyšetřeno ve školském poradenském zařízení, zákonný zástupce přikládá kopii doporučení. Ředitelka školy si může následně vyžádat originál či ověřenou kopii předložených listin.

Pro konkrétní informace o turnovských školkách sledujte webové stránky www.skolky.turnov.cz, informace jsou postupně aktualizovány a vkládány. Odkaz na online aplikaci pro zápis dítěte do MŠ bude zveřejněn ještě před termínem zápisu.

„Po ukončení mimořádných opatření bude uspořádáno setkání se zapsanými dětmi zaměřené na seznámení se s prostředím školy, vzdělávacím programem, učiteli a prostory školy. Nebude nyní však součástí zápisu. Připomínáme, že děti, které dosáhnou do 31. 8. 2020 pěti let, mají povinnost předškolního vzdělávání. Dříve stanovené termíny pro dny otevřených dveří se tímto ruší," uvedla  Martina Marková, vedoucí odboru školství, kultury a sportu MěÚ Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výsledky zápisů dětí v Turnově k povinné školní docházce 2020/2021
S rekonstrukcí ZŠ Mašov začnou dříve, již od 8. dubna
Stavební práce v Mateřské škole Zborovská Turnov byly zahájeny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Benecko Freeride 2022
Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT