Informační centra v Českém ráji se opět těšila velkému zájmu turistů
08.11.2019 10:43:39 | Autor: TZ Sdružení Český ráj | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov
Sdružení Český ráj již má k dispozici výsledky sčítání návštěvnosti turistických informačních center našeho regionu za období červen až září 2019. Počet českých i zahraničních turistů a návštěvníků z řad místních obyvatel byl srovnatelný s minulou sezonou.
Nejvíce návštěvníků opět zaznamenalo MIC v Jičíně (74 037 návštěv), následuje infocentrum v oblíbeném Autocampu Sedmihorky (32 563), RTIC v Turnově (21 882) či Infocentrum v Mladé Boleslavi (18 143). Celkový součet poskytnutých služeb v infocentrech našeho regionu je úctyhodných 214 748, a to včetně telefonátů a mailové korespondence.
Některá infocentra v letošní sezoně zaznamenala nárůst návštěvnosti. Jedná se například o TIC Zvířetice s více než třetinovým nárůstem (9 339 návštěv), TIC v Železném Brodě (5 304), a také o Infocentrum v Mnichově Hradišti (3 829). Uvedené infocentra zlepšila nabídku svých služeb či nabídla možnost navštívit nová místa a přilákala tak více návštěvníků.
„Počet zahraničních návštěvníků tvoří 5 % z celkového součtu. Nejvíce region Český ráj vyhledávají turisté z Německa - 26 %, z Polska - 24 % a Nizozemí - 14 %. Přijíždějí k nám také turisté z Francie, Velké Británie, Dánska, Ruska a Slovenska. V číslech pak celková návštěvnost informačních center činí 9 250 zahraničních turistů," řekla Jitka Kořínková ze Sdružení Český ráj.
Pro Sdružení Český ráj jsou informační centra nezbytnými strategickými partnery pro propagaci regionu směrem do celé České republiky i dále do Evropy.
„Každý rok sledujeme návštěvnost v 17 informačních centrech Českého ráje. Společně aktualizujeme naše internetové prezentace, vytváříme propagační materiály, představujeme region na veletrzích, zajišťujeme statistiky - zkrátka bychom bez spolupráce s infocentry nemohli dobře fungovat," doplnila Kořínková.
Důležitým metodickým partnerem pro práci infocenter je Asociace turistických informačních center České republiky (A.T.I.C.), která sdružuje více jak tři sta středisek poskytujících služby turistům a veřejnosti. V letošním roce slaví A.T.I.C 25 let od svého založení.
Související články
Pracovníci infocenter zavítali do Krkonoš. Vzniká zde mapa řemeslníků
První ročník Dne informačních center je za námi
Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Připomínáme si Světový den mokřadů
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Nejčtenější články
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
31.01.: Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.