Informační centrum Turnov je rájem sběratelů

17.08.2015 09:32:58 | Autor: Alena Mojžíšová, Regionální turistické informační centrum Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Informační centrum Turnov je rájem sběratelů

Snad každý z nás alespoň jednou v životě něco sbíral. Ať už to byly poštovní známky, krabičky od sirek, angličáky nebo třeba kuličková pera, vždy se člověk setkal s tím zvláštním krásným pocitem, kterému se říká sběratelská vášeň. Turnovské infocentrum přitom nabízí mnoho možností pro sběratele všech věkových kategorií.

Populárních turistických vizitek, které do svých deníčků nadšeně sbírají děti i dospělí, zde mají aktuálně sedm druhů a je pravděpodobné, že se časem sortiment ještě rozšíří. Dalším velice oblíbeným sběratelským suvenýrem jsou turistické známky - dřevěná kolečka, se kterými se na svých cestách jistě setkal každý turista. V prodeji jsou tři druhy: Turnov, Synagoga Turnov a zřícenina hradu Chlum-Kozlov.

Neméně vyhledávané jsou turistické štítky - kovové plíšky s vyobrazením zajímavých míst. Ty se mohou připevnit nejen na turistickou hůl, ale třeba také na batoh či kšiltovku. Sběratelům suvenýrů můžeme nabídnout dva druhy zvonečků, náprstek či svíčku s motivem města Turnova a také magnetky s obrázky Turnova a Českého ráje. Samozřejmostí je zde velký výběr pohlednic.

Zcela nově najdete v místním sortimentu také dlouho poptávané sběratelské mince Pamětník. Vybrat si můžete hned ze tří druhů motivů: hrad Valdštejn, Hruboskalsko nebo zámek Hrubý Rohozec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kalendářík Český ráj 2015 byl oceněn na veletrhu Regiontour
Turistické informační centrum Železný Brod sídlí na nové adrese
Unikátní QR kódy nově najdete i na informačních tabulích v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce. Podrobná pozvánka

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Pohádkový les v Semilech bude letos O stromech a bytostech
Okresní soutěž: V duelu o první místo Zálesní Lhota vyhrála v Tatobitech
Okresní přebor: Libštát vyhrál jasně 5:0 na trávníku prvních Roztok
Májový jarmark opět oživí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
17.05.: Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT