Informační centrum Turnov je rájem sběratelů

17.08.2015 09:32:58 | Autor: Alena Mojžíšová, Regionální turistické informační centrum Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Informační centrum Turnov je rájem sběratelů

Snad každý z nás alespoň jednou v životě něco sbíral. Ať už to byly poštovní známky, krabičky od sirek, angličáky nebo třeba kuličková pera, vždy se člověk setkal s tím zvláštním krásným pocitem, kterému se říká sběratelská vášeň. Turnovské infocentrum přitom nabízí mnoho možností pro sběratele všech věkových kategorií.

Populárních turistických vizitek, které do svých deníčků nadšeně sbírají děti i dospělí, zde mají aktuálně sedm druhů a je pravděpodobné, že se časem sortiment ještě rozšíří. Dalším velice oblíbeným sběratelským suvenýrem jsou turistické známky - dřevěná kolečka, se kterými se na svých cestách jistě setkal každý turista. V prodeji jsou tři druhy: Turnov, Synagoga Turnov a zřícenina hradu Chlum-Kozlov.

Neméně vyhledávané jsou turistické štítky - kovové plíšky s vyobrazením zajímavých míst. Ty se mohou připevnit nejen na turistickou hůl, ale třeba také na batoh či kšiltovku. Sběratelům suvenýrů můžeme nabídnout dva druhy zvonečků, náprstek či svíčku s motivem města Turnova a také magnetky s obrázky Turnova a Českého ráje. Samozřejmostí je zde velký výběr pohlednic.

Zcela nově najdete v místním sortimentu také dlouho poptávané sběratelské mince Pamětník. Vybrat si můžete hned ze tří druhů motivů: hrad Valdštejn, Hruboskalsko nebo zámek Hrubý Rohozec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kalendářík Český ráj 2015 byl oceněn na veletrhu Regiontour
Turistické informační centrum Železný Brod sídlí na nové adrese
Unikátní QR kódy nově najdete i na informačních tabulích v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na turnovské Pohovce zasedne imitátor Petr Jablonský
Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
Musica Fortuna bude mít Vánoční koncert v turnovském divadle
Vánoční řemeslnické trhy 2022 oživí Turnov 9. a 10. prosince
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu

Nejčtenější články

02.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci
03.12.: V Bozkově budou řádit čerti a krampušáci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT