Informační centrum v Turnově získá nové návštěvnické prostory

20.01.2019 15:46:50 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Informační centrum v Turnově získá nové návštěvnické prostory

Stávající prostor určený pro informační centrum v Turnově je dostačující ve stávajícím rozsahu nabízených služeb. Nicméně vzhledem k modernizaci a současným nárokům jak na provoz, tak služby klientům, rozhodlo vedení města o rozšíření prostor o návštěvnické centrum.

Prostor určený pro regionální informační centrum města Turnov je umístěn na Náměstí Českého ráje v centru města na exponovaném místě. Jeho poloha je vzhledem k náplni informačního centra výhodná jak pro místní obyvatele, kteří využívají nabízené služby, tak pro turisty, kteří přijedou navštívit město a okolí.

Nové řešení vychází z daných možností prostoru. Největším zásahem je propojení se stávajícími prostory restaurace. Dojde tak k možnosti rozšíření o návštěvnické centrum, které bude informovat o historii, řemeslech (kamenictví, šperkařství,...) a krásách blízkého okolí (Český ráj). V tomto zvětšeném prostoru, který bude vizuálně propojený s informačním centrem, se mohou konat i krátkodobé výstavy pomocí zavěšených posuvných systémů. Vznikne zde i takzvaná klidová zona, kde si mohou dát turisté drobné občerstvení či zajít na toaletu. Celý prostor by měl být vybaven volným přístupem k wifi. Prostor bude vybaven přenosným nábytkem na sezení (taburetky s logem RTIC) či stolky o dvou výškových úrovních.

„Prostor návštěvnického centra jsme nechtěli navrhnout jako muzeum, ale jako „ochutnávku" toho, co Turnov nabízí. Jednotlivá témata proto chceme ukázat spíše z praktického využití, než jako exponáty ve specializovaných muzeích. Horolezectví - skála a na ní ukázka kruhů, vrcholových knížek či vázání uzlů, řemesla - strom plodů místních umělců či škol, granáty - možnost vyzkoušení nalezení v rýžovišti," vysvětlil starosta Turnova Tomáš Hocke.

Vnější fasáda byla navržena jako reakce na to, co se děje uvnitř. Skrz nové otvory, které mají být nedělené a bez polepů, by mělo být vidět, co se děje uvnitř, a zároveň tak lákat kolemjdoucí k návštěvě. Samotný vstupní prostor je určen pro letáky s aktuálními informacemi dění v Turnově. Měla by zde být i interaktivní obrazovka, ve které je možno měnit informace o městě. Stávající fasáda bude obložena cementovláknitými deskami tmavé barvy, ve kterých by měla být vyfrézovaná loga a názvy, které budou podsvíceny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově
Turnovské infocentrum získalo certifikát kvality
Turnovské infocentrum je v anketě druhé v republice
V Lomnici otevírají nové informační středisko
Informační centrum Turnov je rájem sběratelů
Muzeum Českého ráje představilo nové návštěvnické prostory

Ke stažení

Studie Nové návštěvnické centrum a modernizace informačního centra v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT