Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií

24.02.2024 23:01:08 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií

Foukaná izolace v Základní škole Skálova, nová okna v prostorách Fokusu ve Skálově ulici čp. 84 nebo oprava střechy v Domově důchodců Pohoda - menší investiční akce města Turnov, které budou nejvíce vidět na úsporách energií.

V půdních prostorách historické budovy ZŠ Skálova byla v únoru 2024 instalována tzv. foukaná izolace, což je klasická stavební izolace, která je do stavby aplikována speciálním způsobem (foukáním) s pomocí stroje. Realizaci provedla firma František Břicháček, a to v ceně zhruba 462 tis. Kč vč. DPH. Instalaci nové izolace, která by měla přispět k efektivnímu řešení úniků tepla, předcházela oprava poškozených trámů v konstrukci střechy. Firma Durango, s. r. o., opravu v ceně necelých 400 tis. Kč provedla již na konci roku 2023.

Na podzim se renovace dočkal také povrch střechy MŠ Alešova. Plechová střecha byla kompletně očištěna a má nový nátěr. Úpravy si vyžádaly 126 tisíc Kč. Podobnou částku, necelých 120 tisíc Kč, stály nové měděné rozvody ústředního topení v suterénu budovy OAHŠ ve Zborovské ulici. Výměnu provedla firma Světlo Turnov, s. r. o.

Opravu části střechy má za sebou Domov důchodců Pohoda. V prostorách ústřední budovy B nad recepcí byla instalována nová izolační fólie. Realizaci za 114 tisíc Kč provedla firma Vilimovsky, s. r. o. K energetickým úsporám by měla přispět také výměna oken v jídelně ZŠ Žižkova, která proběhla už v létě 2023 - podrobněji v článku o investicích ve školách, ve druhé polovině roku ji doplnila ještě výměna plastových dveří ve stejném křídle v hodnotě 42 tisíc Kč. Nové dveře jsou vybaveny trojskly, instalovala je firma OKAY Plast, spol. s r. o. Kromě toho má jídelna ZŠ Žižkova novou podlahovou krytinu ze zátěžového lina za 460 tisíc Kč.

Výměna oken proběhla rovněž v budově čp. 84 v ulici Skálova. V prostorách, kde působí Fokus Turnov, došlo k výměně 8 oken, instalována byla okna s izolačním trojsklem, což by mělo vést k dalším úsporám energií. Pro zajímavost - v městském objektu v přízemí a v 1. patře aktuálně probíhá také přestavba kancelářských prostor na byty. Realizaci provádí firma INSTAV Stavební práce, s. r. o., investice si vyžádá necelých 3,5 mil. Kč.

Mezi plánované investice, které budou mít výrazný vliv na spotřebu energií, můžeme zařadit také plánovanou rekonstrukci další části střechy Gymnázia Turnov. Tentokrát se jedná o renovaci střední části, která by měla proběhnout v průběhu letních prázdnin. Předcházet jí bude ještě úprava zpevněné plochy za budovou gymnázia.

O připravovaných i dokončených investicích se dočtete v samostatné kapitole na webu města, informace se snažíme průběžně aktualizovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT