Jablonec nad Nisou je podle ankety opět pro podnikání zaslíbený!

25.04.2024 22:49:47 | Autor: David Pavlát | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Jablonec nad Nisou je podle ankety opět pro podnikání zaslíbený!

Jablonci nad Nisou se ve vysoké konkurenci podařilo obhájit loňské krajské prvenství. Druhou příčku obsadil Tanvald, bronz bere Liberec. Vyplývá to z dat, která zpracovává analytická agentura Datank. Srovnávací výzkum Město pro byznys již sedmnáctým rokem hodnotí v rámci celé České republiky 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha. Krajské výsledky jsou vyhlašovány v rámci regionálních setkání Svazu měst a obcí ČR.

Jablonec má kvalitní webové stránky z pohledu podnikatele

Statutární město Jablonec nad Nisou se může pochlubit nadprůměrným počtem dokončených bytů v přepočtu na 1000 obyvatel. V rámci Libereckého kraje zaznamenává také nízký index stáří, tedy poměr lidí s více než 65 letu ku lidem mladším 15 let, což je příslibem rozvoje podnikání i do budoucnosti. Radnice vynakládá nadprůměrné finanční prostředky zejména do oblasti veřejné dopravy a do oblasti sportu. Především Jablonec nad Nisou získal nejlepší hodnocení webových stránek z pohledu podnikatele, který na nich najde v přehledné podobě vše podstatné pro komunikaci s veřejnou správou a řadu další užitečných odkazů a informací. Velmi dobrého výsledku dosáhla radnice také v testu elektronické komunikace, který prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje kvalitu a rychlost odpovědí živnostenských úřadů.

„Je samozřejmě velmi příjemné dostat toto ocenění. Na druhou stranu sami dobře víme, kolik máme rezerv a určitě je dobré neusnout na vavřínech a pokračovat ve zlepšování. I přesto, že máme nejvíce dokončených bytů v přepočtu na 1000 obyvatel, tak v Jablonci rozhodně stále je nedostatek bytů a my na toto téma často jednáme jak se soukromými developery, tak připravujeme vlastní rozvojové projekty, které do budoucna přinesou poměrně velké stavební možnosti a doplní nabídku bytů ve městě," říká náměstek primátora Jablonce nad Nisou pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Tanvald investuje, v Liberci nejvíce přibývá firem

Stříbrný Tanvald se může pochlubit kvalitním podnikatelským prostředím. Počet ekonomických subjektů je zde jeden z nejvyšších v celém regionu, a to pokud jde o právnické subjekty, tak i o živnostníky. Ve městě je relativní dostatek volných pracovních míst, což jistě potěší místní podnikatele. Město myslí na elektromobilitu, alespoň o tom svědčí vůbec nejvyšší počet dobíjecích stanic pro elektromobily v přepočtu na 100 firem. Radnice se může pyšnit v rámci Libereckého kraje nejvyšším podílem kapitálových výdajů na celkových výdajích, stejně jako vysokou likviditou a nízkými náklady na dluhovou službu. Třetí příčku obsadil Liberec, který dosahuje vůbec nejvyššího meziročního nárůstu počtu ekonomických subjektů, stejně jako nejvyššího počtu firem s více než 250 zaměstnanci na celkovém počtu firem. Krajské město umí čerpat dotace, jejich podíl na celkových příjmech města je v rámci kraje jeden z nejvyšších. Město zaznamenává rovněž nejvyšší skóring úředních hodin, tedy hodin, během nichž si můžou podnikatelé, ale nejen oni, vyřídit vše potřebné.

„Každoroční vyhlašování regionálních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys již tradičně patří do programu krajských setkání představitelů Svazu měst a obcí ČR se zástupci místních samospráv. Těší nás jejich zájem, se kterým prezentují svoje města jako moderní místa s širokou nabídkou podnikatelských aktivit. Pro ně samé je důležité i srovnání a srovnávání s podobně velkými sídly a sdílení dobré, ale i špatné praxe. Oceněná města jsou v každém kraji nositeli nových vizí a pokroku, který dokázala přetavit v moderní a život usnadňující projekty," říká předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již sedmnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina VINCI Construction CS, Svaz měst a obcí ČR a Centrum udržitelné budoucnosti.

Celkové pořadí - Město pro byznys 2023:
1. Jablonec nad Nisou
2. Tanvald
3. Liberec
4. Frýdlant
5. Jilemnice
6. Turnov
7. Železný Brod
8. Semily
9. Česká Lípa
10. Nový Bor

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semily stříbrné v krajské anketě Město pro byznys 2022
Semily zvítězily v krajském srovnání výzkumu Město pro byznys
Městem pro byznys znovu Jablonec, druhý Turnov a třetí Železný Brod
Pardubice vyhrály celorepublikové Město pro byznys, Jablonec devátý
Jablonec je opět krajským Městem pro byznys, druhý Železný Brod
Jablonec je Městem pro byznys desetiletí, uspěly i Brod a Turnov
Železný Brod a Turnov vysoko v krajské anketě Město pro byznys 2018
Městem pro byznys v kraji je Jablonec, třetí Brod a čtvrtý Turnov
V Libereckém kraji jsou nejlepší podmínky pro podnikatele v Jablonci!
Železný Brod obhájil titul Město pro byznys Libereckého kraje
Městem pro byznys v kraji Železný Brod, firmou roku Charvát Axl ze Semil
Turnov skončil třetí v anketě vhodných měst pro byznys v Libereckém kraji
Podnikatelé hodnotí Turnov i Semily jako města dobrá pro byznys

Ke stažení

Město pro byznys 2023 - kompletní výsledky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
Výstavu drahých kamenů v Lomnici obohatí model hradu Trosky
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
V Krkonošském muzeu otevřou výstavu o místních hasičích

Nejčtenější články

13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
14.06.: Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT