Jabloneček sahal po bodu na půdě favorita

28.03.2011 15:40:11 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Úvodní zápas jara odehráli jablonečtí fotbalisté na půdě ambiciózní rezervy třetiligového Arsenalu v České Lípě. Pro hosty to byl první zápas na přírodní trávě a přijeli s cílem co nejvíce potrápit favorita a pokusit se vydolovat bod, což jim nakonec těsně uniklo.

Domácí nastoupili sebevědomě, ale na dobře takticky hrající hosty nedokázali kromě jedné chyby dlouho najít recept. Jablonečtí hráči brzy poznali, že domácí mají do podzimní formy daleko a postupem času vyrovnali hru.

Česká Lípa B - Jablonec n. J. 1:0 (1:0)

V 17. minutě jablonecká stoperská dvojice vyrobila triviální chybu, pustila Kaňkovského do šance, ten jí využil a dostal českolipské do vedení. Uklidnění na kopačky domácího celku to moc nepřineslo, Jablonečtí začali více kombinovat a hra se přesunula spíše na polovinu domácích. Do přímého ohrožení Chadrabovy branky se dostal na konci poločasu Vrána, jehož hlavička skončila těsně nad břevnem.

Začátek druhé půle patřil jednoznačně hráčům Jablonečku. Soupeře zatlačili, a když byl po druhé žluté kartě vyloučen Vodrážka, dostali spoustu času na výsledkový obrat v utkání. Hra se odvíjela jen na půlce domácích. První příležitost měl Vrána, ale prováhal ji sám na hranici šestnáctky. Dva trestné kopy Ďoubalíka odvracela domácí obrana s vypětím všech sil. V největší gólové situaci se ocitl Ďoubalík, kterého  na zadní tyči našel Braun , ale jeho řešení nebylo nejvhodnější a branku neohrozil. V nastaveném čase se dostal k nebezpečné hlavičce Nechanský, ale Chadraba zareagoval bravurně a míč vyrazil.

„Po zápase jsme byli zklamaní, protože domácí nám body nabízeli na podnose a jen hloupou chybou v prvním poločase a nemohoucností v zakončení se o ně připravili," dodal k zápasu asistent trenéra David Holman.

Branka: 17. Kaňkovský. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (Vodrážka). Diváků: 80. Jablonec n. J.: Farský - L. Brož, A. Brož (46. Šír), Nechanský, Veg - Hrbek, Braun, Šorejs (46. Ďoubalík), J. Brož   - Vrána, Bulíř (77. Trepera).