Jablonecká hala 2023 byla světová
26.01.2023 11:16:22 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj
Doplněny fotografie! Jubilejní 50. ročník mezinárodního atletického mítinku Jablonecká hala proběhl v sobotu za účasti 141 závodníků ze 14 zemí světa a Evropy. Poprvé byl mítink zařazen do světové halové termínovky. Kvalita výkonů jednotlivých závodníků předčila očekávání.
Ve třech disciplínách se stali vítězové lídry světových tabulek letošního roku. Nejkvalitnější výkon předvedla britská sprintérka Dina Asher-Smith v běhu na 60 metrů výkonem 7.09, což je také rekordem jablonecké haly. Ve stejné disciplíně mužů zvítězil Kayhan Özer výkonem 6.58. Z našich reprezentantů byl Jan Veleba třetí časem 6.64 a Zdeněk Stromšík pátý časem 6.68. Pro oba to znamená splněný limit na halové mistrovství Evropy.
Třetím lídrem světových tabulek se stal Tomáš Staněk ve vrhu koulí výkonem 21.43. Bylo to jeho sedmé vítězství na tomto mítinku. V běhu na 60 metrů překážek zvítězil nestárnoucí Petr Svoboda, jehož výkon 7.59 znamená vedení v evropských tabulkách. Ve stejné disciplíně žen zvítězila ve vyrovnaném souboji s Terezou Elenou Šínovou domácí odchovankyně Tereza Vokálová v osobním rekordu 8.15.
Ve skoku dalekém byl Radek Juška druhý výkonem 7,72 pouhý centimetr od britského dálkaře Jacka Roacheho. V dálce žen zvítězila Oksana Martynova z Ukrajiny výkonem 622 druhé místo vybojovala Michaela Kučerová 617. V nově vypsané závodu na 100 metrů, který není možné jinde pořádat, zvítězil nejrychlejší sprinter mítinku Kayhan Özer časem 10.31m což je také nejlepší světový výkon rokum rekord mítinku a také nejlepší výkon dosažený na území České republiky. Z našich reprezentantů byl nejrychlejší Jan Jirka časem 10.44, což je nejlepší český výkon.
Velkým zážitkem bylo finále závodů na 50 metrů prvňáčků škol jabloneckého okresu. V dívkách zvítězila Zora Vanclová /ZŠ Mozartova/ a mezi chlapci vyhrál František Jurečka/ZŠ Janov/.
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 116 fotek)
Související články
Obrazem: Jablonecká hala 2023
Sobotní Jablonecká hala slibuje mimořádnou podívanou
Jablonecká hala 2023 slibuje světovou podívanou
První část Jablonecké haly 2023 byla rekordní
V Jablonci vrcholí příprava mezinárodního atletického mítinku
Jablonecká hala 2023 je zařazena do závodů evropské federace
Vydařené oslavy 75. výročí založení atletického klubu
Jablonecká atletika oslaví 75. narozeniny
Nový závod o nejrychlejšího prvňáka a prvňačku jabloneckých škol
Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020
Pozvánka na skvělou atletiku v Jablonci
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili jabloneckou halu
Obrazem: Jablonecká hala 2018
Obrazem: Jablonecká hala 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Festival Žlutomodrý kocour slaví 30 let!
Kafe u Osmanyho zajíždí i do Semil
V Jilemnici několika akcemi připomenou Jaroslava Havlíčka
Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Nejčtenější články
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl
02.02.: Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.