Jak proběhl zápis dětí do mateřských škol v Turnově

29.05.2021 17:45:38 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Jak proběhl zápis dětí do mateřských škol v Turnově

V termínu od 2. května do 16. května 2021 proběhl na turnovských mateřských školách zápis dětí k předškolnímu vzdělávání. V souvislosti s protiepidemickými opatřeními, která tento školní rok provázejí, proběhly zápisy bez osobní přítomnosti dětí a rodičů.

Pro přihlašování svých dětí do MŠ mohli letos rodiče využít elektronickou podporu přes webovou aplikaci, která je v době zápisů přístupná na adrese: www.aplikace.zapisyonline.cz. Zapojení této aplikace je plánováno i v dalších letech.

Prioritou turnovské radnice je mít dostatek míst v mateřských školách, dlouhodobým cílem je umísťovat do mateřských škol všechny tříleté děti, jejichž rodiče o umístění požádají - s ohledem na bydliště dle spádové vyhlášky a dle kritérií pro přijetí. Jednotlivé mateřské školy při přijímání nových dětí musí zohlednit počet předškoláků, kteří mateřskou školu koncem školního roku opustí a hlavně kapacitu mateřské školy, která je pevně nastavena v souladu se všemi právními předpisy.

V letošním roce obdržely turnovské mateřské školy v řádném termínu celkem 297 žádostí. Nejvyšší počet přihlášek jsme letos zaznamenali na MŠ a ZŠ Sluníčko Turnov (61), MŠ Zborovská (57), MŠ Alešova (49), MŠ Bezručova (46), MŠ 28. října (38), MŠ Mašov (26), MŠ J. Palacha (21). Někteří rodiče podali přihlášky na více mateřských škol. K zápisu do turnovských mateřských škol se přihlásilo také 41 dětí z jiných obcí.

Na mateřské školy byly v letošním roce přijaty všechny děti, které mají bydliště v souladu se spádovým obvodem stanoveným městskou vyhláškou a dosáhnou věku 3 let do 31. 8. 2021, v některých školách byl prostor i pro přijetí mladších dětí. Do MŠ Zborovská, která od roku 2020 disponuje třídou pro maloleté, je přijato 16 nových dětí mladších 3 let. Od září tak do turnovských mateřských škol nastoupí celkem 160 nových dětí.

„Přejeme všem dětem, které ve školním roce 2021/2022 nastoupí do mateřské školy, ať se jim ve školce líbí!," uvedl Odbor školství, kultury a sportu MěÚ Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Modernizace turnovských škol bude pokračovat
Výsledky zápisů dětí ke školní docházce v Turnově pro rok 2021/2022
Alešovka se těší na budoucí prvňáčky
Zápis dětí k předškolnímu vzdělávání v Turnově pro rok 2021/2022
Zápis prvňáčků na turnovské Žižkovce má proběhnout 8. dubna
Skálovku distanční výuka nezbrzdila
První třídy se v Turnově otevřely pro 169 prvňáčků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Festival Karoliny Světlé se koná 28. května ve Světlé pod Ještědem

Šestý ročník Festivalu Karoliny Světlé nabídne imerzivní zážitek, plné ponoření do literárního díla i období života Karoliny Světlé. Kulisou je autentická krajina Podještědí, která spisovatelku zrodila. Festival pořádá v sobotu 28. května 2022 ve Světlé pod Ještědem spolek Stopy v krajině. Více podrobností

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovská MŠ 28. října získá novou jedlou zahradu
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Obrazem: Vítání občánků v Libštátě 2022
V jilemnickém muzeu zahájili výstavbu o pohřbech a spiritismu
Big Bang Lo.mni.ce 2022 přivítá sedm různorodých kapel

Nejčtenější články

26.05.: Studenecké míle se letos vydají do lázní
27.05.: Turnov hostí o víkendu popětadvacáté Staročeské řemeslnické trhy
27.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT