Jak proběhl zápis dětí do mateřských škol v Turnově

29.05.2021 17:45:38 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Jak proběhl zápis dětí do mateřských škol v Turnově

V termínu od 2. května do 16. května 2021 proběhl na turnovských mateřských školách zápis dětí k předškolnímu vzdělávání. V souvislosti s protiepidemickými opatřeními, která tento školní rok provázejí, proběhly zápisy bez osobní přítomnosti dětí a rodičů.

Pro přihlašování svých dětí do MŠ mohli letos rodiče využít elektronickou podporu přes webovou aplikaci, která je v době zápisů přístupná na adrese: www.aplikace.zapisyonline.cz. Zapojení této aplikace je plánováno i v dalších letech.

Prioritou turnovské radnice je mít dostatek míst v mateřských školách, dlouhodobým cílem je umísťovat do mateřských škol všechny tříleté děti, jejichž rodiče o umístění požádají - s ohledem na bydliště dle spádové vyhlášky a dle kritérií pro přijetí. Jednotlivé mateřské školy při přijímání nových dětí musí zohlednit počet předškoláků, kteří mateřskou školu koncem školního roku opustí a hlavně kapacitu mateřské školy, která je pevně nastavena v souladu se všemi právními předpisy.

V letošním roce obdržely turnovské mateřské školy v řádném termínu celkem 297 žádostí. Nejvyšší počet přihlášek jsme letos zaznamenali na MŠ a ZŠ Sluníčko Turnov (61), MŠ Zborovská (57), MŠ Alešova (49), MŠ Bezručova (46), MŠ 28. října (38), MŠ Mašov (26), MŠ J. Palacha (21). Někteří rodiče podali přihlášky na více mateřských škol. K zápisu do turnovských mateřských škol se přihlásilo také 41 dětí z jiných obcí.

Na mateřské školy byly v letošním roce přijaty všechny děti, které mají bydliště v souladu se spádovým obvodem stanoveným městskou vyhláškou a dosáhnou věku 3 let do 31. 8. 2021, v některých školách byl prostor i pro přijetí mladších dětí. Do MŠ Zborovská, která od roku 2020 disponuje třídou pro maloleté, je přijato 16 nových dětí mladších 3 let. Od září tak do turnovských mateřských škol nastoupí celkem 160 nových dětí.

„Přejeme všem dětem, které ve školním roce 2021/2022 nastoupí do mateřské školy, ať se jim ve školce líbí!," uvedl Odbor školství, kultury a sportu MěÚ Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Modernizace turnovských škol bude pokračovat
Výsledky zápisů dětí ke školní docházce v Turnově pro rok 2021/2022
Alešovka se těší na budoucí prvňáčky
Zápis dětí k předškolnímu vzdělávání v Turnově pro rok 2021/2022
Zápis prvňáčků na turnovské Žižkovce má proběhnout 8. dubna
Skálovku distanční výuka nezbrzdila
První třídy se v Turnově otevřely pro 169 prvňáčků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT