Jak probíhá chod Městského úřadu v Turnově během nouzového stavu

27.03.2020 09:16:05 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Jak probíhá chod Městského úřadu v Turnově během nouzového stavu

I když to někdy ve městě vypadá, že se život zcela zastavil - vidíme prázdná parkoviště, počet lidí v ulicích by se místy dal spočítat na prstech jedné ruky. Na turnovské radnici se i přesto pilně pracuje a všichni se snaží ze všech sil zvládat tuto náročnou situaci.

Každé ráno se schází krizový štáb v kanceláři starosty a řeší aktuální situaci, vyhodnocuje minulé dny a rozdávají se úkoly pro krizové řízení, strážníky městské policie, hasiče, připravují se tiskové zprávy a hlášení městského rozhlasu.

V pondělí a ve středu je Městský úřad Turnov otevřen pro občany, a to v čase od 9:00 do 10:30 a odpoledne od 15:00 do 16:30. „Dodržujeme tak nařízení vlády, které nám říká, že mají být radnice otevřeny vždy tři hodiny v pondělí a tři hodiny ve středu," sdělil tajemník Městského úřadu Turnov Miroslav Šmiraus.

Jednání krizového štábu v Turnově<br />Autor: Archiv města Turnov „Velmi mě mrzí, že ostatní obce a hlavně velká města - Liberec, Jablonec zavřely radnice úplně. Lidé pak jezdí vyřizovat agendu k nám, což není správné," dodal starosta Tomáš Hocke. Vstup obou budov radnice monitorují strážníci Městské policie, kteří lidem dezinfikují ruce a pouští vždy maximálně tři lidi na jeden odbor.

Město Turnov se ve středu 25. března připojilo ke společnému zpívání písničky Není nutno, která hrála jako poděkování všem zdravotníkům, hasičům, policistům a dalším profesím. Z technických důvodů to ale bylo nakonec o 20 minut déle, než bylo původně v plánu.

„Během dne se na radnici dostávají textilní roušky od dobrovolníků, za což velice děkujeme! Roušky a dezinfekci distribuují strážníci Městské policie spolu s hasiči. Dezinfekce je určena Turnovu i okolním 36 obcím, sociálním organizacím a dalším potřebným Postupně zavážíme do otevřených obchodů, benzinových pump i ordinací lékařů," řekla místostarostka Petra Houšková, která rozdělení materiálu koordinuje.

V oblasti stavebního ruchu aktuálně probíhá rekonstrukce ulice Komenského, výstavba Alzheimer centra, zateplení DPS Výšinka či stavba nového komunitního centra Fokus za Novou radnicí, které můžete vidět na fotografii.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Libereckém kraji přibylo 12 nakažených, celkem jich je už 34
Druhý potvrzený případ koronaviru v Turnově, devět v okrese Semily
Město Turnov rozdalo první várku respirátorů
Liberecký kraj má 18 nakažených, jeden z domova důchodců Český Dub
Vyjádřete podporu s písní Není nutno
Turnovská radnice obdržela 400 kusů ušitých roušek!
Práce na turnovském mostě byly pozastaveny
Rekonstrukce silnice II/610 v Turnově se přerušuje do konce března
Pomozte vyrobit Turnovákům roušky!
Zajištění pomoci osobám starším, osamělým a nemocným v Pojizeří
Rozvážíte hotové jídlo či potraviny? Řekněte Turnovákům o vaší službě!
Spolky v Pojizeří organizují nákupy pro seniory a šijí roušky
Objekt Fokusu za Novou radnicí v Turnově jde k zemi
Rok 2020 se v Turnově ponese ve stavebním duchu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT