Jak probíhal Vejšlap na starejch pérkýnkách Vysoké - Štěpánka

06.03.2022 19:43:13 | Autor: Jaroslav Kučera, Václav Novotný | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Vysoké nad Jizerou

Jak probíhal Vejšlap na starejch pérkýnkách Vysoké - Štěpánka

Akce nazvaná Vejšlap na starejch pérkýnkách napadla Jaroslava Kučeru a poprvé ji svolal minulý rok, tedy v roce 2021, kdy covid vládl celému světu, a rušil jednu akci za druhou. Bylo mu líto, že byl zrušen i 23. ročník vysockých závodů Postaru. Těch se všichni účastníci Vejšlapu na starejch pérkýnkách pravidelně účastní. Závody Postaru se jinak pořádají nepravidelně jednou za dva roky a mají ve Vysokém nad Jizerou dlouholetou tradici.

Letos bylo také vše nejisté a se závody Postaru se navíc počítá až na rok 2023, kdy bude mít vysocký Ski klub výročí 120 let od založení. Proto vznikl i druhý ročník našeho Vejšlapu.

Loni, ani letos nebyla akce nijak propagovaná. Vskutku malá akce pro pět skijáků. Bylo by nás i více, ale pracovní a zdravotní problémy to nedovolily. 

Začali jsme na vysockém náměstí, kde jsme se sešli a společně jsme se vydali (s lyžemi na ramenou) na hřbitov, kde jsme položili kytici a uctili jsme památku vysockých skijáků. Odtud zpět přes město, kde jsme už nasadili lyže a vyrazili na trasu. Nejedná se o závod, nýbrž spíše exhibici, takže je spousta zastávek na focení s turisty a na občerstvení. Celkem i s cestou zpátky je trasa dlouhá zhruba 16 kilometrů. Z Vysokého, přes Sklenařice, Paseky až na nejkrásnější rozhlednu Štěpánku. Tam jsme dorazili okolo 15. hodiny. Počasí se střídalo. Sluníčko i sněžení, ale bylo to opravdu kouzelné.

Jak bude tato tradice pokračovat chci ještě promyslet, ale účastníci i veřejnost jsou pro, aby se pořádala každoročně a veřejně s propagací. Na závěr bych chtěl poděkovat všem účastníkům a těm, kteří nás podporují.

Jaroslav Kučera, organizátor

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Mostek přes Rudný potok v Obřím dole je již opraven
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Maškova zahrada zažila Karibský den
První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji

Nejčtenější články

23.07.: První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji
23.07.: Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT