Jak probíhal Vejšlap na starejch pérkýnkách Vysoké - Štěpánka

06.03.2022 19:43:13 | Autor: Jaroslav Kučera, Václav Novotný | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Vysoké nad Jizerou

Jak probíhal Vejšlap na starejch pérkýnkách Vysoké - Štěpánka

Akce nazvaná Vejšlap na starejch pérkýnkách napadla Jaroslava Kučeru a poprvé ji svolal minulý rok, tedy v roce 2021, kdy covid vládl celému světu, a rušil jednu akci za druhou. Bylo mu líto, že byl zrušen i 23. ročník vysockých závodů Postaru. Těch se všichni účastníci Vejšlapu na starejch pérkýnkách pravidelně účastní. Závody Postaru se jinak pořádají nepravidelně jednou za dva roky a mají ve Vysokém nad Jizerou dlouholetou tradici.

Letos bylo také vše nejisté a se závody Postaru se navíc počítá až na rok 2023, kdy bude mít vysocký Ski klub výročí 120 let od založení. Proto vznikl i druhý ročník našeho Vejšlapu.

Loni, ani letos nebyla akce nijak propagovaná. Vskutku malá akce pro pět skijáků. Bylo by nás i více, ale pracovní a zdravotní problémy to nedovolily. 

Začali jsme na vysockém náměstí, kde jsme se sešli a společně jsme se vydali (s lyžemi na ramenou) na hřbitov, kde jsme položili kytici a uctili jsme památku vysockých skijáků. Odtud zpět přes město, kde jsme už nasadili lyže a vyrazili na trasu. Nejedná se o závod, nýbrž spíše exhibici, takže je spousta zastávek na focení s turisty a na občerstvení. Celkem i s cestou zpátky je trasa dlouhá zhruba 16 kilometrů. Z Vysokého, přes Sklenařice, Paseky až na nejkrásnější rozhlednu Štěpánku. Tam jsme dorazili okolo 15. hodiny. Počasí se střídalo. Sluníčko i sněžení, ale bylo to opravdu kouzelné.

Jak bude tato tradice pokračovat chci ještě promyslet, ale účastníci i veřejnost jsou pro, aby se pořádala každoročně a veřejně s propagací. Na závěr bych chtěl poděkovat všem účastníkům a těm, kteří nás podporují.

Jaroslav Kučera, organizátor

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT