Jak se vám líbí budovaný vyhlídkový lesopark nad Rokytnicí?

15.11.2020 20:22:55 | Autor: Pavel Dragoun | Rubrika: NÁZORY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Jak se vám líbí budovaný vyhlídkový lesopark nad Rokytnicí?

Chtěl bych znát názor čtenářů z Pojizeří na pro mne velmi smutné dění v současné Rokytnici nad Jizerou... Jak již asi víte, na oblíbeném místě nad obcí, na skalnatém vrcholu Stráž jsem letos zažil neskutečný šok - obrovský plakát s vyobrazením postupně budovaného výhledového bodu a když vyšel jsem na plošnu vyhlídky, musel jsem v té samé chvíli rychle zpět... z betonových základů čučely na mne tyče z betonářské oceli!

Ani jsem nic na tom místě nefotil, bylo mi nanic. Chodím tam již více než padesát let a nyní najednou toto - já to vidím jako nehorázné a násilné narušení přírody... pro mne hnus. Ptal jsem se obyvatel, kolem jdoucích turistů a nebyli nadšeni, dokonce někteří v rozčilení prohlásili, že sem již nikdy nevkročí a já spolu s přáteli - veterány (je nás šestnáct), navštěvující Rokytnici spolu s námi, jsme na tom stejně. Místní vyprávěli mi i o petici... skončila prý neslavně.

Našel jsem si vše, co se dalo na síti najít a zdá se, že vedení města Rokytnice má vše pevně a legálně v rukou... až na tu nespokojenost nás, některých turistů i nemalého počtu místních obyvatel. Jde vlastně o součást projektu Česko - polská Hřebenovka Rokytnice - Piechowice - západní část. Na místě má být vybudován takzvaný vyhlídkový lesopark - čtyři vyhlídky odkazující na čtyři symboly, jež obsahuje znak města - liška, medvěd, ovce a horník.

Podporu mají u Krnapu a i v okolních obcích. Jsem ryzí amatér, ale právě tato podpora mě udivuje... takhle zničit milou panenskou vyhlídku! Projekt běží, nám je smutno, cítíme se bezmocně a já Vás tímto prosím alespoň o názor.

V úctě Dragoun Pavel z Bělé pod Bezdězem

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT