Jak se vám líbí budovaný vyhlídkový lesopark nad Rokytnicí?

15.11.2020 20:22:55 | Autor: Pavel Dragoun | Rubrika: NÁZORY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Jak se vám líbí budovaný vyhlídkový lesopark nad Rokytnicí?

Chtěl bych znát názor čtenářů z Pojizeří na pro mne velmi smutné dění v současné Rokytnici nad Jizerou... Jak již asi víte, na oblíbeném místě nad obcí, na skalnatém vrcholu Stráž jsem letos zažil neskutečný šok - obrovský plakát s vyobrazením postupně budovaného výhledového bodu a když vyšel jsem na plošnu vyhlídky, musel jsem v té samé chvíli rychle zpět... z betonových základů čučely na mne tyče z betonářské oceli!

Ani jsem nic na tom místě nefotil, bylo mi nanic. Chodím tam již více než padesát let a nyní najednou toto - já to vidím jako nehorázné a násilné narušení přírody... pro mne hnus. Ptal jsem se obyvatel, kolem jdoucích turistů a nebyli nadšeni, dokonce někteří v rozčilení prohlásili, že sem již nikdy nevkročí a já spolu s přáteli - veterány (je nás šestnáct), navštěvující Rokytnici spolu s námi, jsme na tom stejně. Místní vyprávěli mi i o petici... skončila prý neslavně.

Našel jsem si vše, co se dalo na síti najít a zdá se, že vedení města Rokytnice má vše pevně a legálně v rukou... až na tu nespokojenost nás, některých turistů i nemalého počtu místních obyvatel. Jde vlastně o součást projektu Česko - polská Hřebenovka Rokytnice - Piechowice - západní část. Na místě má být vybudován takzvaný vyhlídkový lesopark - čtyři vyhlídky odkazující na čtyři symboly, jež obsahuje znak města - liška, medvěd, ovce a horník.

Podporu mají u Krnapu a i v okolních obcích. Jsem ryzí amatér, ale právě tato podpora mě udivuje... takhle zničit milou panenskou vyhlídku! Projekt běží, nám je smutno, cítíme se bezmocně a já Vás tímto prosím alespoň o názor.

V úctě Dragoun Pavel z Bělé pod Bezdězem

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT