Jak se vám líbí budovaný vyhlídkový lesopark nad Rokytnicí?

15.11.2020 20:22:55 | Autor: Pavel Dragoun | Rubrika: NÁZORY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Jak se vám líbí budovaný vyhlídkový lesopark nad Rokytnicí?

Chtěl bych znát názor čtenářů z Pojizeří na pro mne velmi smutné dění v současné Rokytnici nad Jizerou... Jak již asi víte, na oblíbeném místě nad obcí, na skalnatém vrcholu Stráž jsem letos zažil neskutečný šok - obrovský plakát s vyobrazením postupně budovaného výhledového bodu a když vyšel jsem na plošnu vyhlídky, musel jsem v té samé chvíli rychle zpět... z betonových základů čučely na mne tyče z betonářské oceli!

Ani jsem nic na tom místě nefotil, bylo mi nanic. Chodím tam již více než padesát let a nyní najednou toto - já to vidím jako nehorázné a násilné narušení přírody... pro mne hnus. Ptal jsem se obyvatel, kolem jdoucích turistů a nebyli nadšeni, dokonce někteří v rozčilení prohlásili, že sem již nikdy nevkročí a já spolu s přáteli - veterány (je nás šestnáct), navštěvující Rokytnici spolu s námi, jsme na tom stejně. Místní vyprávěli mi i o petici... skončila prý neslavně.

Našel jsem si vše, co se dalo na síti najít a zdá se, že vedení města Rokytnice má vše pevně a legálně v rukou... až na tu nespokojenost nás, některých turistů i nemalého počtu místních obyvatel. Jde vlastně o součást projektu Česko - polská Hřebenovka Rokytnice - Piechowice - západní část. Na místě má být vybudován takzvaný vyhlídkový lesopark - čtyři vyhlídky odkazující na čtyři symboly, jež obsahuje znak města - liška, medvěd, ovce a horník.

Podporu mají u Krnapu a i v okolních obcích. Jsem ryzí amatér, ale právě tato podpora mě udivuje... takhle zničit milou panenskou vyhlídku! Projekt běží, nám je smutno, cítíme se bezmocně a já Vás tímto prosím alespoň o názor.

V úctě Dragoun Pavel z Bělé pod Bezdězem

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
V noci z pátku na pondělí aneb Obrazy Pavly Soukupové
Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
Výsledky měření kvality ovzduší v Turnově 2022

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
26.01.: Jablonecká hala 2023 byla světová
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT