Jak Slánští stavěli sněhuláky

23.03.2021 16:41:25 | Autor: Český svaz žen Slaná | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Slaná

Jak Slánští stavěli sněhuláky

Leden a únor tohoto roku byl bohatý na sněhovou nadílku. Okolnosti, uzavření škol a nemožnost uspořádání plesu přivedly členky Svazu žen Slaná na myšlenku sousedské soutěže. Přímo se nabízelo vyhlásit soutěž o nejhezčího slánského sněhuláka.

Do soutěže se nakonec zapojilo na 67 soutěžících. Přišlo celkem 31 fotografií sněhových soch, jedna hezčí než druhá. Porota složená z členek svazu to neměla vůbec jednoduché.

V kategorii „děti do 6 let", kterým, podobně jako starším, nezištně pomáhali rodiče, prarodiče či jiní rodinní příslušníci, ocenila komise prvním místem tyto soutěžící: Matyáš Lichtenberg, Natálie Divišová, Ema Hošková, Ondřej Novák a Mikuláš Nedvěd. V této kategorii se objevovali skutečně propracovaní sněhuláci s vtipnými doplňky.

Velký souboj se odehrál v kategorii dětí mezi 7 až 15 lety. Práce bylo obtížné hodnotit, sešly se zde fotografie od klasických sněhuláků až po trůn či Trosky. Třetí místo získala Lea Vokřínková se sněhovou sochou kočky. O první místo se utkal dinosaurus (iglú) Adama Ševců s andělem Anežky Šedinové. Komise rozhodla o vítězství světelného anděla.

1. místo, tandem, Šimon a Štěpán Tulachovi<br />Autor: Archiv Český svaz žen Slaná Překvapení přinesla kategorie tandem, kde na třetím místě skončili sněhuláci sourozenců Pilařových. Druhé místo a uznání poroty za originalitu získali sourozenci Kousalovi s dívčí bustou ze sněhu. A pomyslné zlato si odnesli bratři Tulachovi s rodinkou sněhuláků a domkem jako z pohádky.

V kategorii skupin obdržel diplom, hračku a sladkosti tým školky s párečkem sněhuláků a také družinka s úžasnou želvou (Základní a mateřská škola Slaná). Ceny čekají na návrat dětí do škol.

Velkou radostí bylo zapojení dospělých stavitelů. Třetí příčku obsadil sněhulák manželů Draských, který byl asi celou dobu nejvíce na očích. Na druhém místě se umístil tradiční sněhulák paní Ludmily Šmídové. A první místo si odnesla Andrea Šindelářová za svého Olafa z pohádky Ledové království.

Původně jsme plánovali vyhodnocení a předání ocenění v rámci rodinného odpoledne s promítáním fotek a drobným programem. S ohledem na vývoj situace jsme přikročili k online vyhodnocení a v průběhu měsíce března předali všem oceněným diplom a věcný dárek, který snad potěšil. Fotografie byly předány obecnímu úřadu a již nyní se těšíme na PF 2022, kde se některý z vítězných sněhuláků objeví. Který? To bude překvapení!

Doufáme, že jste si stavění ze sněhu a zimní radovánky užili podobně jako my, a třeba se z této soutěže stane tradice a příští zimu se připojí i ostatní obce.

Český svaz žen Slaná, z. s.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Kraj spustil inovovaný Informační a vzdělávací portál Libereckého kraje

Komunikace mezi školskými institucemi, jejich zřizovateli a veřejností - to je hlavním posláním Informačního a vzdělávacího portálu Libereckého kraje (EDULK). Web se nyní dočkal od firmy UVM interactive, s.r.o. inovace za 1 270 500 korun včetně DPH. Zájemci na portálu naleznou například důležité termíny akcí či seminářů, ale i informace určené pro školní hospodáře nebo uchazeče o studium na střední škole. Webové stránky jsou dostupné na https://edulk.cz/.  „Původní portál EDULK jsme spustili v roce 2013. V současné době však již nevyhovuje aktuálním požadavkům a bylo třeba ho nahradit. Nová je například možnost uzavřeného diskusního fóra pro specializované pracovníky. Formuláře pomohou urychlit sběr dat od škol a školských zařízení. To výrazně zjednoduší způsob komunikace a zkvalitní služby," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných
Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
Ve školách zimuje čtrnáct Bodlinek

Nejčtenější články

17.01.: Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje
17.01.: V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
17.01.: Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT