Jak Slánští stavěli sněhuláky

23.03.2021 16:41:25 | Autor: Český svaz žen Slaná | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Slaná

Jak Slánští stavěli sněhuláky

Leden a únor tohoto roku byl bohatý na sněhovou nadílku. Okolnosti, uzavření škol a nemožnost uspořádání plesu přivedly členky Svazu žen Slaná na myšlenku sousedské soutěže. Přímo se nabízelo vyhlásit soutěž o nejhezčího slánského sněhuláka.

Do soutěže se nakonec zapojilo na 67 soutěžících. Přišlo celkem 31 fotografií sněhových soch, jedna hezčí než druhá. Porota složená z členek svazu to neměla vůbec jednoduché.

V kategorii „děti do 6 let", kterým, podobně jako starším, nezištně pomáhali rodiče, prarodiče či jiní rodinní příslušníci, ocenila komise prvním místem tyto soutěžící: Matyáš Lichtenberg, Natálie Divišová, Ema Hošková, Ondřej Novák a Mikuláš Nedvěd. V této kategorii se objevovali skutečně propracovaní sněhuláci s vtipnými doplňky.

Velký souboj se odehrál v kategorii dětí mezi 7 až 15 lety. Práce bylo obtížné hodnotit, sešly se zde fotografie od klasických sněhuláků až po trůn či Trosky. Třetí místo získala Lea Vokřínková se sněhovou sochou kočky. O první místo se utkal dinosaurus (iglú) Adama Ševců s andělem Anežky Šedinové. Komise rozhodla o vítězství světelného anděla.

1. místo, tandem, Šimon a Štěpán Tulachovi<br />Autor: Archiv Český svaz žen Slaná Překvapení přinesla kategorie tandem, kde na třetím místě skončili sněhuláci sourozenců Pilařových. Druhé místo a uznání poroty za originalitu získali sourozenci Kousalovi s dívčí bustou ze sněhu. A pomyslné zlato si odnesli bratři Tulachovi s rodinkou sněhuláků a domkem jako z pohádky.

V kategorii skupin obdržel diplom, hračku a sladkosti tým školky s párečkem sněhuláků a také družinka s úžasnou želvou (Základní a mateřská škola Slaná). Ceny čekají na návrat dětí do škol.

Velkou radostí bylo zapojení dospělých stavitelů. Třetí příčku obsadil sněhulák manželů Draských, který byl asi celou dobu nejvíce na očích. Na druhém místě se umístil tradiční sněhulák paní Ludmily Šmídové. A první místo si odnesla Andrea Šindelářová za svého Olafa z pohádky Ledové království.

Původně jsme plánovali vyhodnocení a předání ocenění v rámci rodinného odpoledne s promítáním fotek a drobným programem. S ohledem na vývoj situace jsme přikročili k online vyhodnocení a v průběhu měsíce března předali všem oceněným diplom a věcný dárek, který snad potěšil. Fotografie byly předány obecnímu úřadu a již nyní se těšíme na PF 2022, kde se některý z vítězných sněhuláků objeví. Který? To bude překvapení!

Doufáme, že jste si stavění ze sněhu a zimní radovánky užili podobně jako my, a třeba se z této soutěže stane tradice a příští zimu se připojí i ostatní obce.

Český svaz žen Slaná, z. s.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
Do nové sezony vstoupili i fotbalisté v I.B třídě
Obrazem: Krkonoše Amerikou 2022
Viktoria Žižkov v Přepeřích nadělovala kanára
Letní Příroďák je zábavné prázdninové odpoledne v Rokytnici

Nejčtenější články

09.08.: Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
08.08.: Jilemnický pouťový víkend přinese i koncerty, letní kino a turnaj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT