Jak turnovská MŠ 28. října ke knihobudce přišla

10.10.2023 17:16:41 | Autor: Soňa Havelková | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Jak turnovská MŠ 28. října ke knihobudce přišla

Kouzlo knížek turnovské děti objevují záhy, a to nejen díky rodičům nebo bohaté škále programů městské knihovny. Knížky mají nezastupitelnou roli také v mateřské škole. V MŠ 28. října o tom mohou vyprávět!

Ve třídě, s kterou jsem pracovala, jsem vypozorovala, že děti se naprosto vtáhnou do děje při prohlížení obrázkových knih a zapojí se i jinak méně mluvné děti, které ještě smutní po rozloučení s maminkou. Jsou okouzleny příběhem a ilustracemi v knize, kterou si prohlížíme.

Při odpočinku si čteme příběhy na pokračování a já miluji ten pocit, kdy děti naslouchají s očima dokořán a s pusinkou otevřenou v naprostém tichu, jak to dopadne... Když se spolu chechtají vtipným situacím a dokáží si barvitě ve své malé hlavičce představovat laskavý humor, který se zrovna odehrává v daném příběhu.

Proto jsme domluvili několik návštěv městské knihovny, vždy s velkým úspěchem... dětem se ani nechtělo odejít. Napadlo mě, že si můžeme takovou malou knihovnu udělat i v naší mateřské škole. Využili jsme prostor před vchodem a umístili tam několik knih dětských i několik knih pro dospělé.

Hned druhý den jsme zjistili, že zájem je, jak u dětí, tak u rodičů. Náš čtenářský koutek se začal rozrůstat. A děti každý den zjišťovaly, které knihy nám přibyly, a které ubyly. Některé děti se dokonce rychle ustrojily, aby mohly posedět v našem koutku a knihy si prohlížet.

A tak začala žít knihobudka v naší školce svým životem...

Soňa Havelková, učitelka MŠ 28. října

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT