Jaká je nová cena tepelné energie Městské teplárenské Turnov

22.09.2022 19:28:31 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Jaká je nová cena tepelné energie Městské teplárenské Turnov

Ceny energií jsou nejpalčivější otázkou současnosti. Odpověď na cenu tepelné energie Městské teplárenské Turnov, s. r. o., dala rada města na jednání ve středu 7. září 2022.

Rada města v působnosti valné hromady Městské teplárenské Turnov, s. r. o., schválila fakturační cenu tepelné energie za období 9/2021-8/2022 ve výši 907 Kč/ GJ bez DPH. Zálohová cena tepelné energie na období 9/2022-8/2023 byla schválena ve výši 1430 Kč/ GJ bez DPH.

Jak řekl starosta města Tomáš Hocke: „Ceny energií jsou bezesporu jedním z nejzásadnějších problémů současnosti. Zásah vlády na centrální úrovni byl tedy nevyhnutelný. Město Turnov bude energetickou krizi postupně řešit ve dvou fázích. V první fázi musíme přikročit k úsporám energií (aktivní práce s topnými křivkami, snížení teploty ohřevu teplé vody, úspory na veřejném a slavnostním osvětlení, omezování provozní doby občanské vybavenosti v mrazivých dnech, v případě městské teplárny osazení nových zdrojů - lehký topný olej, propan-butan). Souběžně by město mělo nadále pokračovat v zateplování stávajících objektů a řešit určitou energetickou nezávislost města - fotovoltaika, komunitní sdílení energie, postupný přechod k tepelným čerpadlům. V druhé fázi, v případě nově stavěných objektů, je důležité preferovat pasivní standard a osazení fotovoltaických panelů."

V současné době Městská teplárenská Turnov, s. r. o., projektově připravuje jako záložní řešení osazení zásobníků v blízkosti centrálních kotelen na lehký topný olej či propan-butan. Chystá také výměnu některých hořáků tak, aby v krizovém režimu dokázala zásobovat bytové domy teplem cca 14 dní.

Vedení radnice také informovalo ředitele městských příspěvkových a obchodních společností o rezervě v rozpočtu města na energie a schválené ceně dálkového tepla pro sestavování rozpočtu organizací na rok 2023. Souhrnnou informaci poskytlo k dalšímu možnému postupu při nákupu energií ze strany města. Další kroky pak bude komunikovat se začátkem zimního provozu.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT