Jaká je nová cena tepelné energie Městské teplárenské Turnov

22.09.2022 19:28:31 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Jaká je nová cena tepelné energie Městské teplárenské Turnov

Ceny energií jsou nejpalčivější otázkou současnosti. Odpověď na cenu tepelné energie Městské teplárenské Turnov, s. r. o., dala rada města na jednání ve středu 7. září 2022.

Rada města v působnosti valné hromady Městské teplárenské Turnov, s. r. o., schválila fakturační cenu tepelné energie za období 9/2021-8/2022 ve výši 907 Kč/ GJ bez DPH. Zálohová cena tepelné energie na období 9/2022-8/2023 byla schválena ve výši 1430 Kč/ GJ bez DPH.

Jak řekl starosta města Tomáš Hocke: „Ceny energií jsou bezesporu jedním z nejzásadnějších problémů současnosti. Zásah vlády na centrální úrovni byl tedy nevyhnutelný. Město Turnov bude energetickou krizi postupně řešit ve dvou fázích. V první fázi musíme přikročit k úsporám energií (aktivní práce s topnými křivkami, snížení teploty ohřevu teplé vody, úspory na veřejném a slavnostním osvětlení, omezování provozní doby občanské vybavenosti v mrazivých dnech, v případě městské teplárny osazení nových zdrojů - lehký topný olej, propan-butan). Souběžně by město mělo nadále pokračovat v zateplování stávajících objektů a řešit určitou energetickou nezávislost města - fotovoltaika, komunitní sdílení energie, postupný přechod k tepelným čerpadlům. V druhé fázi, v případě nově stavěných objektů, je důležité preferovat pasivní standard a osazení fotovoltaických panelů."

V současné době Městská teplárenská Turnov, s. r. o., projektově připravuje jako záložní řešení osazení zásobníků v blízkosti centrálních kotelen na lehký topný olej či propan-butan. Chystá také výměnu některých hořáků tak, aby v krizovém režimu dokázala zásobovat bytové domy teplem cca 14 dní.

Vedení radnice také informovalo ředitele městských příspěvkových a obchodních společností o rezervě v rozpočtu města na energie a schválené ceně dálkového tepla pro sestavování rozpočtu organizací na rok 2023. Souhrnnou informaci poskytlo k dalšímu možnému postupu při nákupu energií ze strany města. Další kroky pak bude komunikovat se začátkem zimního provozu.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT