Jaké byly investiční akce roku 2021 v Semilech a jaké budou nové

28.08.2022 18:44:57 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Jaké byly investiční akce roku 2021 v Semilech a jaké budou nové

Co jsme hned nestihli 2: Navzdory nepříznivé situaci ve stavebnictví pokračovaly v Semilech v roce 2021 již započaté investiční akce a spolu s nimi probíhaly i akce zcela nové. V uplynulém roce město realizovalo investiční akce za 18,4 milionu korun, a to včetně milionové dotace. Opraveny byly komunikace i významné budovy ve městě, obnovena byla dvě dětská hřiště a investovalo se i do veřejného osvětlení.

Jednou z nejvýznamnějších akcí minulého roku se bezpochyby stala rekonstrukce Cihlářské ulice, do níž město Semily investovalo téměř 6 milionů korun. „Ve spolupráci s VHS Turnov došlo k obnově vodovodu, kanalizace a komunikace v ulici od Komenského náměstí až k č.p. 424, kde navazuje na část zrekonstruovanou již v roce 2019," řekl Vladimír Bělonohý, vedoucí odboru rozvoje a správy majetku MěÚ Semily.

Náklady ve výši 2,52 milionu Kč si vyžádaly i další opravy komunikací, a to se zapojením financí získaných ze zvýšené daně z nemovitosti. V loňském roce tak byly opraveny tři lokality: Ostrov, ul. Vl. Komárka a část komunikace v lokalitě Škvárovna.

Oprava střechy skautského střediska a rekonstrukce suterénu<br />Autor: Archiv města Semily Mezi dalšími investičními akcemi roku 2021 nechyběla například oprava střechy skautského střediska a také rekonstrukce jeho suterénu s náklady ve výši 900 tisíc Kč, která se uskutečnila v rámci akcí participativního rozpočtu.

„V roce 2021 jsme kromě již zmíněných akcí investovali i do menších projektů. Máme za sebou investici do obnovy oken a vstupních dveří historické budovy semilského krematoria, investici do obnovy veřejného osvětlení komunikace na Vinici nebo přestavbu dětského hřiště na sídlišti Řeky v Textilní ulici a mnohé další. A nezapomněli jsme ani na přípravu budoucích investičních akcí, a proto jsme se zaměřili na zpracování projektů, jejichž realizace by měla v dohledné době následovat," sdělila starostka města Semily Lena Mlejnková.

Semilské investice v roce 2022

Pro rok 2022 počítá město s řadou investičních akcí, mezi které patří například rekonstrukce elektroinstalace (2,58 milionu Kč) a modernizace učeben v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech Řekách, kde budou s podporou IROP ve výši 3,8 milionu korun zmodernizovány jazyková učebna a odborná učebna fyziky a chemie za celkem 4,8 milionu korun.

„Jednou z nejvýznamnějších akcí tohoto roku bude I. etapa plánované Regenerace sídliště Jižní-Luční, s náklady ve výši 18 milionů korun. Z fondu SFPI jsme na tuto akci získali dotaci ve výši 5,8 milionu Kč," dodala Lena Mlejnková.

Mezi další významné akce letošního roku se zařadí také výstavba nového mostu v Jatecké ulici s předpokládanými náklady ve výši 27 milionů Kč a započetí výstavby nového železničního terminálu, jehož investorem se stane správa železnic. Dokončeny budou zároveň akce zahájené již v roce minulém, a to Obnova Palackého sadů a výstavba nové MŠ Treperka a waldorfská Semily.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách
Obrazem: Železný most už v Semilech nad Jizerou nestojí
Semily se dočkají nového mostu přes Jizeru, začíná se stavět 4. dubna
O participativní části rozpočtu na rok 2022 je v Semilech rozhodnuto
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
FOTO: Lávka ze semilského náměstí k poště už je průchozí
Mateřská škola Treperka v Semilech se po pauze začíná konečně stavět
FOTO: Semilská školka najde dočasné zázemí na Komenského náměstí
FOTO: Cesta na Treperku v Semilech je průjezdná s omezeními

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horská služba měla na začátku prázdnin již mnoho zásahů
Podsemínský most se dočká obnovy, memorandum deklarují oba kraje
Nejvyšší bod střechy Gymnázia Turnov se opravuje
Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT