Jaké byly vánoční svátky v Libereckém kraji z pohledu policistů

30.12.2019 08:13:06 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Jaké byly vánoční svátky v Libereckém kraji z pohledu policistů

Vánoční svátky a oslavy spojené s příchodem nového roku jsou pro většinu lidí spojeny se dny klidu, odpočinku, zábavy, ale také se dny, kdy se setkávají se svými blízkými, rodinami, kamarády. Policisté, stejně i jako řada jiných profesí, takovou možnost pokaždé nemají a tyto dny místo toho, aby byli se svými rodinami, tráví ve službě, a dohlíží tak na veřejný pořádek a bezpečnost občanů.

Zákazníci obchodních center, vánočních trhů či kulturních akcí mohli zaznamenat v tomto období zvýšený výskyt policistů v těchto místech, kde je soustředění většího počtu obyvatel.

Během Štědrého dne a dalších dvou následujících svátků vánočních přijali policisté Integrovaného operačního střediska na tísňovou linku celkem 332 oznámení. Ta byla různá. Lidé oznamovali většinou dopravní nehody, fyzická napadení, krádeže a v největším počtu vyjížděli policisté k případům týkajícím se občanského soužití.

Ani o vánočních svátcích se lidem nevyhýbaly dopravní nehody. Oznámeno jich bylo na více jak tři desítky, ale naštěstí oproti loňskému roku, který byl v Libereckém kraji tragický, při žádné z nich nebyl nikdo vážně zraněn.

„Přijali jsme i čtyři oznámení o pokusu sebevraždy. Muž na Českolipsku chtěl přímo na Štědrý den ukončit svůj život legálně drženou zbraní. Naštěstí včas zasáhli policisté a k tomu nejhoršímu nedošlo. Muže předali do péče lékařů," sdělila vedoucí Integrovaného operačního středicka Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Barbora Maralíková. Další případ řešili ve stejný den policisté na Liberecku, konkrétně na Hrádecku, kde muž vyhrožoval sebevraždou své přítelkyni, která se s ním rozešla. Poté, co se policisté zapojili do pátrání po muži, který odešel z místa bydliště, se muž naštěstí po 2,5 hodinách vrátil v pořádku zpět domů. I tento muž skončil v péči lékařů.

Šťastný konec měl i případ ze 26. prosince, kdy liberečtí policisté pátrali po ženě, která měla údajně spolykat léky. Žena po neshodách se svojí dcerou vyhrožovala sebevraždou. Dcera z obav o život své matky celou věc oznámila okamžitě na Policii ČR. Žena byla nakonec vypátrána v pořádku ve svém druhém bytě.

Občas se policisté setkají během svátečních dnů i se zajímavými přáními či vtipnými oznámeními. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Tak trošku kuriozní oznámení přijali policisté krátce před Štědrým dnem. Policistům volal muž a žádal je o pomoc na zubní pohotovosti v centru Liberce. Sdělil jim, že v čekárně je okolo 40 pacientů, kteří čekají na ošetření, ale sestra jim sdělila, že stihnou ošetřit v ten den pouze polovinu z nich. Muž s tím nesouhlasil a obrátil se proto na policisty s žádostí, aby s tím něco udělali. I s takovými situacemi si musí umět policisté poradit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté s celníky kontrolovali na hranicích v Harrachově autobusy
Na vánoční nákupy bez nepříjemností dohlíží i policisté
Stříbrným Okrskářem roku je Petr Sýkora z OOP Semily
Anonym hrozil bombou ve vrchlabské bance
Zloděj s vrtákem si v Turnově znovu připravoval dům

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT