Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

09.07.2014 20:18:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

Senzační a nečekaný úspěch v podobě vítězství v závodě jednotlivců si připsal na českém šampionátu dorostu v požárním sportu v Brně Jan Lampa z SDH Bozkov. V rozhovoru pro Naše Pojizeří Honza prozrazuje co stojí za jeho letošním zlepšením i jaké je soužití s partnerkou hasičkou. 

Začněme od začátku. Už na krajském finále v Jablonci bylo překvapením tvoje vítězství. Jak jsi se dostal do letošní formy?

Začalo to vlastně před pár měsíci na okresním kole, kde jsem skončil na druhém místě a začal jsem to brát vážně. Od té doby jsem věnoval všechen svůj volný čas tréninkům a posilování. Nakonec se ta spousta dřiny a potu vyplatila.

Jaké očekávání jsi měl po postupu do finále?

Jelikož jsem postup na MČR nečekal, tak potom už jsem věděl jen to, že do toho musím dát všechno a buď se to podaří nebo ne.

Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu - vítězný Jan Lampa<br />Autor: Karel Čermák Jde o největší úspěch bozkovského požárního sportu, nebo už něco podobného dokázal někdo před tebou?

Pokud vím, tak jsem první, kdo něco takového dokázal, ale rozhodně nebudu poslední.

Shrnul bys pocity z brněnského finále? Povedlo se ti ještě víc než jiný závod?

Určitě jsem byl šťastný, že mi všechno vyšlo tak, jak jsem chtěl. Navíc jsem zaběhl nový osobní rekord, takže celkově jsem velmi spokojený s celou soutěží.

Startovalo i družstvo dorostenek, fandíte si vzájemně s holkama z Bozkova nebo jak probíhá hecování?

Holky byly naprosto úžasný. Lepší fanoušky jsem si nemohl přát. Bez jejich zářících úsměvů a podporujícího křiku, bych rozhodně nebyl tak klidný jako s nimi. Tímto jim chci moc poděkovat a doufám, že mi budou fandit a věřit dál stejně jako já jim.

Jak se vlastně trénuje na hasičský sprint, jako na klasický na atletické dráze?

Trénovat se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem. My trénujeme na kamení, dlažbě někdy i v bahně, ale jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

 Teď otázka z jiného soudku, tvojí partnerkou je Karolína Klimentová, která se taky věnuje požárnímu sportu. Bavíte se spolu jen o hasičích, trénujete spolu a pochválila tě za vítězství?

Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu - vítězný Jan Lampa<br />Autor: Karel ČermákUrčitě se spolu nebavíme jen o hasičích, ale je hezký mít ve vztahu takovou společnou zálibu. Většinou trénujeme všichni společně a ano, její pochvala byla nejsladší.

Máš třeba nějaký sportovní vzor v rodině nebo na světě?

Asi jako každý sportovec i já mám vzor v těch nejlepších z české špičky v hasičském sportu jako je například J. Pěkný, M. Lidmila, P. Krpec, J. Paulíček a další. Sledování jejich úspěchů mě motivuje a dává chuť do dalších tréninků a závodů.

Čekají tě teď po zisku mistrovského titulu nějaké další významné závody?

Teď už mě čeká jen další tvrdá práce a příprava na příští rok, kde budu naposledy soutěžit v kategorii dorostu a budu se snažit obhájit titul Mistra České republiky. Závěrem chci moc poděkovat lidem kteří mi usnadnili přípravu při závodech a hlavně našemu trenérovi Karlovi Čermákovi za jeho velkou podporu, pozitivní přístup a výborné podmínky pro mě a holky při trénincích a soutěžích. Bez něj by to nešlo.

Podrobnosti a fotogalerie z MČR dorostu v požárním sportu:

FOTO: Hasiči z Bozkova slaví titul Mistra České republiky v dorostu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury zaujaly, nejvíce Beranův hostinec v Trávníčku
Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT