Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

09.07.2014 20:18:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

Senzační a nečekaný úspěch v podobě vítězství v závodě jednotlivců si připsal na českém šampionátu dorostu v požárním sportu v Brně Jan Lampa z SDH Bozkov. V rozhovoru pro Naše Pojizeří Honza prozrazuje co stojí za jeho letošním zlepšením i jaké je soužití s partnerkou hasičkou. 

Začněme od začátku. Už na krajském finále v Jablonci bylo překvapením tvoje vítězství. Jak jsi se dostal do letošní formy?

Začalo to vlastně před pár měsíci na okresním kole, kde jsem skončil na druhém místě a začal jsem to brát vážně. Od té doby jsem věnoval všechen svůj volný čas tréninkům a posilování. Nakonec se ta spousta dřiny a potu vyplatila.

Jaké očekávání jsi měl po postupu do finále?

Jelikož jsem postup na MČR nečekal, tak potom už jsem věděl jen to, že do toho musím dát všechno a buď se to podaří nebo ne.

Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu - vítězný Jan Lampa<br />Autor: Karel Čermák Jde o největší úspěch bozkovského požárního sportu, nebo už něco podobného dokázal někdo před tebou?

Pokud vím, tak jsem první, kdo něco takového dokázal, ale rozhodně nebudu poslední.

Shrnul bys pocity z brněnského finále? Povedlo se ti ještě víc než jiný závod?

Určitě jsem byl šťastný, že mi všechno vyšlo tak, jak jsem chtěl. Navíc jsem zaběhl nový osobní rekord, takže celkově jsem velmi spokojený s celou soutěží.

Startovalo i družstvo dorostenek, fandíte si vzájemně s holkama z Bozkova nebo jak probíhá hecování?

Holky byly naprosto úžasný. Lepší fanoušky jsem si nemohl přát. Bez jejich zářících úsměvů a podporujícího křiku, bych rozhodně nebyl tak klidný jako s nimi. Tímto jim chci moc poděkovat a doufám, že mi budou fandit a věřit dál stejně jako já jim.

Jak se vlastně trénuje na hasičský sprint, jako na klasický na atletické dráze?

Trénovat se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem. My trénujeme na kamení, dlažbě někdy i v bahně, ale jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

 Teď otázka z jiného soudku, tvojí partnerkou je Karolína Klimentová, která se taky věnuje požárnímu sportu. Bavíte se spolu jen o hasičích, trénujete spolu a pochválila tě za vítězství?

Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu - vítězný Jan Lampa<br />Autor: Karel ČermákUrčitě se spolu nebavíme jen o hasičích, ale je hezký mít ve vztahu takovou společnou zálibu. Většinou trénujeme všichni společně a ano, její pochvala byla nejsladší.

Máš třeba nějaký sportovní vzor v rodině nebo na světě?

Asi jako každý sportovec i já mám vzor v těch nejlepších z české špičky v hasičském sportu jako je například J. Pěkný, M. Lidmila, P. Krpec, J. Paulíček a další. Sledování jejich úspěchů mě motivuje a dává chuť do dalších tréninků a závodů.

Čekají tě teď po zisku mistrovského titulu nějaké další významné závody?

Teď už mě čeká jen další tvrdá práce a příprava na příští rok, kde budu naposledy soutěžit v kategorii dorostu a budu se snažit obhájit titul Mistra České republiky. Závěrem chci moc poděkovat lidem kteří mi usnadnili přípravu při závodech a hlavně našemu trenérovi Karlovi Čermákovi za jeho velkou podporu, pozitivní přístup a výborné podmínky pro mě a holky při trénincích a soutěžích. Bez něj by to nešlo.

Podrobnosti a fotogalerie z MČR dorostu v požárním sportu:

FOTO: Hasiči z Bozkova slaví titul Mistra České republiky v dorostu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT