Jarní muzejní přednášky v Lomnici zahájí Petra Zíková

10.03.2024 22:28:44 | Autor: az, pjs | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Lomnice nad Popelkou

Jarní muzejní přednášky v Lomnici zahájí Petra Zíková

První přednáška jarního muzejního cyklu doplněná o promítání se v lomnickém muzeu uskuteční v úterý 12. března od 17 hodin pod názvem Boudo, budko ...aneb Jak se bydlí v přírodě Petry Zíkové, kurátorky přírodovědných sbírek Regionálního muzea v Jičíně.

Název jistě napoví, že se budeme zabývat pestrým světem zvířecích obydlí, a to především z hlediska použitých materiálů. Posluchače jistě překvapí, jaké materiály mají živočichové k dispozici, např. vlákna či různé pěny. Umožníme vám nahlédnout do čmeláčího hnízda nebo poznat zručné zvířecí keramiky. A přiblížíme si řadu vynálezů, které živočichové používali dříve než my, lidé. Většina „zvířecích domečků" bude na místě k prohlédnutí. Pořad je vhodný i pro děti a mládež. Vstupné je dobrovolné.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT