Jaro v Harrachově opět zahájil Příjezd Krakonoše

28.03.2022 14:44:39 | Autor: Hana Veselá, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Jaro v Harrachově opět zahájil Příjezd Krakonoše

V Harrachově se v sobotu konala akce Příjezd Krakonoše. Po loňské pauze šlo o 74. ročník tradiční akce k uvítání jara. Účastnili se místní lidé i víkendoví návštěvníci Harrachova. Akci začal v 11 hodin průvod masek od hotelu Karolina k dolní stanici lanovky na Čertovu horu, kde pokračoval odpolední program.

„I když přivítáme meteorologické jaro, zimní sezona v horském resortu pokračuje dál, a to až do Velikonoc," upozornil Vlastislav Fejkl ze Skiareálu Harrachov.

Odpolední program nabídl zábavu všem věkovým kategoriím. Nechybělo vyhlášení nejlepších masek. Program pro děti měl připravený Honza Popleta, proběhlo vystoupení mažoretek i mužoretů nebo krkonošská zabíjačka. Aneb pro každého něco. Ke všemu hrála kapela Japato.

Příjezd Krakonoše do Harrachova<br />Autor: Hana Veselá „Příjezd Krakonoše je tradiční příležitost pro místní obyvatele setkat se v neformální atmosféře a pomyslně uzavřít hlavní část zimní sezony. Pro návštěvníky je to příležitost oslavit příchod jara na sněhu a užít si dovolené v horském resortu jinak než na lyžích," vysvětlil starosta Harrachova Jaroslav Čech.

Příjezd Krakonoše také pomyslně odstartuje jarní část zimní sezony. „Na horách je již teď teplo a slunečno a na návštěvníky čeká příjemné jarní lyžování na běžkách i na sjezdovkách," řekla Vladimíra Černá ze Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu v Harrachově.

Svahy Skiareálu Harrachov nabízí kvalitní lyžování i v jarních měsících. Harrachov je také ideálním výchozím bodem pro celodenní túry po hřebenech Krkonoš, kde se drží sníh tradičně až do května. „Velikonoční lyžování je u nás již tradicí a ani v letošním roce tomu nebude jinak," slibuje Vlastislav Fejkl ze skiareálu Harrachov.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krakonoš letos jaro v Harrachově nepřivítá!
Do Harrachova přijede vítat jaro Krakonoš, už po třiasedmdesáté!
Do Harrachova přijede vítat jaro Krakonoš – již po dvaasedmdesáté!
FOTO: Příjezd Krakonoše do Harrachova letos provázelo sněžení
FOTO: Jaro v Harrachově posedmdesáté přivítal pán hor Krakonoš
Krakonoš přivítal v Harrachově tradičně s veškerou parádou jaro
Obrazem: Krakonoš s pomocníky přivítal v Harrachově jaro

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Kraj vybral firmy, které opraví komunikaci v Janově či most ve Víchové
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
28.01.: Jilemnická 50 se nakonec koná!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT