Jazz pod Kozákovem na 32. ročníku přivítá Petera Lipu

04.11.2018 14:01:11 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Jazz pod Kozákovem na 32. ročníku přivítá Petera Lipu

Festival Jazz pod Kozákovem se řadí svojí historií k nejstarším v republice, minulý rok jsme nasadili vysokou laťku, její výši bychom chtěli při 32. ročníku udržet a možná i překročit.

V dramaturgii festivalu zůstáváme u osvědčených akcí. Začínáme v pátek 9. 11. v 10.00 na hlavním sále KC Golf koncertem pro školy města Semily a pro veřejnost. Koncert je podporou mladých orchestrů Základních uměleckých škol. Letos se můžete těšit na Žákovský Big Band ZUŠ Turnov, který vystoupí společně s tanečním oborem ZUŠ Semily. Koncert je edukativní, doprovázen video ukázkami, hudbou, tancem, soutěžemi s možností vyhrát vstupenky na festival. Celým programem bravurně provází herečka, semilská rodačka Nikol Bartošová.

Páteční večer od 18 hodin bude opět klubový v bývalé restauraci KC Golf, kde nás čeká plno hudební energie špičkových muzikantů . Večer nastartuje kapela MarZ. Příjemný zpěv mladé zpěvačky Markéty Zdeňkové obklopené výbornými muzikanty (Štěpán Janoušek - vítěz světové jazzové soutěže ve hře na trombón) ve Vás určitě zanechá hluboký zážitek. Kapelu vystřídá legenda a zkušenost. Bill Barret je nejen výborný zpěvák a skladatel, ale i absolutní světová špička ve hře na foukací harmoniku. Pohybuje se nad žánry a podmaňuje si diváky i kolegy svojí obratností ve hře na diatonickou a chromatickou harmoniku. Během třicetileté kariéry vystupoval a nahrával s mnoha světoznámými umělci i orchestry (hrál a natáčel s Tomem Waitsem jeho nejlepší alba). V Semilech vystoupí společně s kytaristou Bradem Lewisem.

Následovat bude seskupení se semilskými, respektive s košťálovskými kořeny - zůstáváme tak u koncepce, kdy chceme v rámci festivalu podporovat místní kapely a z nejbližšího okolí. Přesvědčte se sami, jaký vyrostl z Antonína Jíny muzikant, hrající s velkými jmény české jazzové scény. V případě Jazz Elements se určitě můžeme těšit na svěží jazz mladých energických lidí, který Vám vykouzlí úsměv ve tváři. Na závěr se opět zachvěje Kulturní centrum Golf ve svých základech, na pódium totiž vyskočí desetičlenná kapela Top Dream Company, která má několik společných slov a to funk, soul & groove. Tato energická formace šíří funk a soul po mnoha klubech, festivalech ve střední Evropě a vydobyla si zde silnou pozici. Spolupracuje s řadou předních interpretů naší i mezinárodní scény a jejich vystoupení bude určitě vrcholem pátečního večera.

V sobotu se přesuneme na hlavní sál, kde nás přivítá mladý jedenáctičlenný Orchestr Ježkovy stopy, mladý energický swingový Orchestr. Jako jediné profesionální těleso se zabývá výhradně českou swingovou hudbou 30. a 40. let. V repertoáru naleznete písně Jaroslava Ježka, stejně jako Kamila Běhounka či Jiřího Traxlera. Zažijete sílu 30. a 40.let v podání mladých muzikantů, která Vás bude nadzvedávat ze židle a vybízet k tanci. Mládí opět vystřídá zkušenost legendy s velkým L. Peter Lipa patří do absolutní pěvecké špičky československé jazzové scény. Překročil všechny hranice různých žánrů, ať už jazzu, popu, blues nebo rocku. Na jeho koncertech prostě není možné se nebavit, nenechat se vtáhnout do vln bezbřehého moře hudebních nápadů, které vytváří se zkušenými muzikanty za zády. Festival dojde svého vrcholu v předsálí KC Golf, kde bude pokračovat ve svém hraní swingový Orchestr Ježkovy stopy k tanci a poslechu.

Součástí festivalu bude rozsáhlá výstava „Souznění" Petra Zemana z Vrchlabí. Malovat začal po svém úrazu, kdy ochrnul a zůstal upoután na invalidní vozík, maluje pomocí pomůcky přidržující mu štětce.

Jazz a téma jazzu je mu velmi blízké. Tak jako jazz je souznění několika hudebních nástrojů a témat, tak i výstava je průřezem a prezentací jeho tvorby.

Doufáme, že výčet osobností a zvolená dramaturgie letošního ročníku bude tím správným důvodem přijít se odreagovat, setkat se s přáteli, zažít neopakovatelné se všemi krásami, které jazz nepochybně přináší. Věříme, že domů půjdete obohaceni a natěšeni na další ročníky tak, jako tomu bylo minulý rok.

Tak nezapomeňte, 9 - 10. listopadu 2018 v Semilech bude 32. ročník Jazz pod Kozákovem!
Těšíme se na Vás!

Za organizační výbor Martin Brádle, Štěpán Strnad a celý kolektiv KC Golf Semily

Medailonky interpretů:

Petr Zeman - SOUZNĚNÍ (Vrchlabí)

Petr Zeman se narodil ve Vrchlabí v roce 1973. Malovat začal po svém úrazu, kdy ochrnul a zůstal upoután na invalidní vozík, maluje pomocí pomůcky přidržující mu štětce. Svou malířskou techniku s humorem nazývá technikou opakovaných tahů nejisté ruky. Svou techniku malby neustále zdokonaluje a zkouší i nové výtvarné techniky. Jazz a téma jazzu je mu velmi blízké. Tak jako jazz je souznění několika hudebních nástrojů a témat, tak i výstava je průřezem a prezentací jeho tvorby.

Big Band ZUŠ Turnov (Turnov)

Je pokračovatelem "Turnovského big bandu", který založil trombonista Vladimír Hlubuček těsně po revoluci a dlouhá léta jej vedl. Někdy v roce 2002 (přesný rok vzniku bohužel nikdo už dnes neví) byl založen big band i v ZUŠ Turnov. Postupným prolínáním muzikantů ze školy do Turnovského big bandu a také stavem, kdy neměl kdo vést toto těleso, přešel Turnovský big band pod křídla školy. Dnes čítá 40 hudebníků, zpěváka a zpěvačku. Z tohoto počtu je ale pouze 17 současných žáků školy, ostatní jsou většinou bývalý žáci, ochotní stále hrát. Big Band vede Václav Sajbt.

Nikol Bartošová (Semily - Praha)

Pořadem bude slovem provázet Nikola Bartošová - herečka, moderátorka. Působila v pohybovém divadle Veselé skoky, hereckou moderací několik let provázela zábavně vzdělávací koncerty PKF - Prague philharmonia, píše divadelní scénáře pohádek a spolu se souborem Pohadlo pohádky vytváří. Učila literárně-dramatický obor v ZUŠ Semily a ve Fakultní ZUŠ Praha 5 Stodůlky.

Taneční obor ZUŠ Semily (Semily)

Taneční obor v současnosti čítá přes sto žáků, především dívek, ale tancovat chodí i chlapci. Tanečníci a tanečnice navštěvují taneční obor od mateřské školy a mohou tančit až do dospělosti. Věnují se především modernímu tanci - scénickému tanci s přechodem i do jiných stylů. v dnešním představení uvidíte 2 - 4 ročník II.cyklu studia. na choreografiích se tanečnice spolupodílely a budou improvizovat pro ně v netradičním stylu. Taneční obor vede Kateřina Priščáková.

MarZ (Praha)

Markéta Zdeňková - guitar/vocal, Štěpán Janoušek - trombone/cajon/vocal, Dalibor Hrubeš - guitar, Miloš Klápště - bassguitar, Jakub Šindler - drums. MarZ je boj římského boha Marta, který svádíme každý sám se sebou, syrovost i naděje březnového rána, pohled do kosmu. Prozaičtěji řečeno, MarZ je tvorba Markéty Zdeňkové, mladé zpěvačky a kytaristky, jejíž písně nabízí širokou škálu témat od sousedských starostí s řezníkem přes temné babiččino dědictví až po meditativní plavbu Ves Mírem. Jádro kapely tvoří spolu s Markétou Štěpán Janoušek, který rychlostí blesku přepíná mezi jednotlivými svými funkcemi - trombónistou, zpěvákem, cajonistou a vládcem (decentních) počítačových efektů. V červnu 2017 pokřtilo duo své debutové CD s názvem Na rozcestí, vydané u labelu Amplión records. Rozšířená sestava vznikla fúzí se spřízněnou kapelou Divnotaj, jejímž zakladatelem je kytarista a písničkář Dalibor Hrubeš. První společný koncert se odehrál v dubnu 2018 v Café V lese. Dalšími členy jsou Miloš Klápště na baskytaru a Jakub Šindler na bicí.

Bill Barrett - Brad Lewis (USA - Los Angeles)

Bill Barrett - harmonica - mouth organ/vocal, Brad Lewis - guitar. Bluesové duo z Los Angeles. Bill Barret je nejen výborný zpěvák a skladatel, ale i absolutní světová špička ve hře na foukací harmoniku. Pohybuje se nad žánry a podmaňuje si diváky i kolegy svojí obratností na diatonické a chromatické harmoniky. Bill Barrett vystupuje na turné po Evropě a Severní Americe. Na tomto turné ho doprovází Brad Lewis, country-bluesový kytarista s duší rockera. Během třicetileté kariéry vystupoval a nahrával s mnoha světoznámými umělci i orchestry, například s Los Angeles Philharmonic, The Kronos Quartet nebo Natalie Merchant, ve skupině The Neptune Blues Club po boku kytaristy Marca Forda (dř. The Black Crowes) nebo bubeníka Stephena Hodgese (hrál a natáčel s Tomem Waitsem jeho nejlepší alba). Od svého prvního LP v roce 1986 vydal Barrett  22 alb a jako instrumentalista je velmi žádaný. Hrál na více než 200 CD a často se objevuje ve filmových a televizních soundtracích.

Jazz Elements (Semily - Praha)

Barborta Šedivá - vocal, Nicholas Roy Arthofer - trumpet/vocal, Jan Pudlák - piano, Jan Neruda - bassguitarúvocal, Antonín Jína - drums/vocal. Kapelu Jazz Elements tvoří pět muzikantů, kteří za sebou mají mimo studia na jazzových školách také spoustu zkušeností s jinými kapelami. "Elementi" pravidelně působí v několika pražských klubech a obráží pódia celé České republiky. Jejich repertoárem jsou i populární písně, které lidé znají a jsou oblíbené. Jako studenti vyšší odborné školy se zaměřením na jazzovou tvorbu je pojali trochu jinak, můžete tak slyšet písně např. od kapely ABBA nebo Beatles v jejich jedinečné úpravě. V případě Jazz Elements se určitě můžeme těšit na svěží jazz mladých energických lidí, který Vám vykouzlí úsměv ve tváři.

Top Dream Company (Praha)

Petr "Harmy" Harmáček - trumpet/vocal/ bandleader, Jakub Vaňas - lead vocal, Miroslav Nováček - trumpet, Jan Pospíšil - altsax, Zbyněk Polívka - tenorsax/vocal, Jakub Cirkl - barytonsax, Ondřej Podhajský - bassguitar, Jan Tulenko - guitar, Jan Bálek/Kryštof Pobořil - keybords/vocal, Ondřej Pomajsl - drums. Top Dream Company je desetičlenná kapela z Prahy, která má několik společných slov, a to funk, soul & groove. Tato energická formace vznikla v roce 2004 a pod vedením trumpetisty Petra " Harmyho" Harmáčka šíří funk a soul po mnoha klubech, festivalech a slavnostech ve střední Evropě. Za tuto dobu si již vydobyla silnou pozici na funkové scéně v celé střední Evropě. Spolupracovala s řadou interpretů z české i mezinárodní scény a účinkovala také v několika televizních hudebních show. Vydala  několik CD a DVD, natočila několik videoklipů. Posledními jsou anglický So Dance (2017) a český  X-Stát (2016). V roce 2017 vydala LP album Funk You, jehož zvuk se ubírá do pojetí čistokrevného tanečního funku v angličtině a v roce 2018 plánují vydat nové české LP album Made In Czech.

Ježkovy stopy (Praha)

Karel Mužátko - trumpet, Jakub Jírů - trumpet, Jakub Žídek - trombone ,Kryštof Danczi - altsax, clarinet, Josef Jarábek - saxs, clarinet, accordion, Radek Žitný - saxs, clarinet, Tereza Pohlreichová - violin, flute , Jiří Kubica - piano, Lukáš Jadrníček - double bass , Václav Janů - guitar, banjo, Petr Blahut - drums, Kryštof Krhovják - vocal. Vocal trio Sestry Ježkovy - Tereza Nálevková, Radka Říhová, Karolina Stasiaková. Orchestr Ježkovy stopy je mladý energický swingový orchestr, který tvoří jedenáct instrumentalistů, zpěvák Kryštof Krhovják a vokální trio Sestry Ježkovy. Jako jediné profesionální těleso se zabývá výhradně českou swingovou hudbou 30. a 40. let. V repertoáru naleznete písně Jaroslava Ježka, stejně jako Kamila Běhounka či Jiřího Traxlera. V posledním roce Orchestr po celé republice úspěšně uvádí hudební revue „Proč nemohu spát aneb příběh Osvobozeného divadla" a vydal své první stejnojmenné CD vycházející právě z tohoto pořadu.

Peter Lipa Band (SK - Bratislava)

Peter Lipa - zpěv, Erich Boboš Procházka - harmonika/zpěv, Martin Zajko - kytara, Štefan Lengyel - kytara, Igor Ajdži Sabó - bicí. Peter Lipa patří do absolutní pěvecké špičky československé scény. Překročil všechny hranice různých žánrů, ať už jazzu, popu, blues nebo rocku. Na jeho koncertech prostě není možné se nebavit, nenechat se vtáhnout do vln bezbřehého moře hudebních nápadů, které vytváří se zkušenými muzikanty za zády. „V mojej skupine hrajú vynikajúci mladí  slovenskí inštrumentalisti, sú  podstatne mladší a spolu tvoríme kolektív ktorý oslovuje široké vekové spektrum divákov. Naša hudba má veľmi rôznorodý charakter. Už dhlšiu dobu sa ju nepokúšam nikam zaradiť. Jednotiacim prvkom sú texty a v hudobnej zložke počuť všetky prvky, ktoré vývoj populárnej hudby za posledné rokov priniesol. Jazz, blues, populárna hudba aj šanzón," uvedl Peter Lipa.

Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu

Předchozí ročníky: 

2017: Jazz pod Kozákovem přivítá Dannie Ellu a Jaroslava Svěceného

2016: Jubilejní 30. Jazz pod Kozákovem zahájí Jan Smigmator a Dasha

2015: Obrazem: Páteční program 29. Jazzu pod Kozákovem

2014: Osmadvacátý Jazz pod Kozákovem opět nabídl skvělá vystoupení

2013: Hvězdami letošního Jazzu pod Kozákovem jsou Havelka a Kerndl

2012: Hvězdou letošního Jazzu pod Kozákovem je zpěvačka Yvonne Sanchez

2011: Čtvrtstoletí Jazzu pod Kozákovem oslavili bohatým programem 

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty 

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Plakát Jazz Pod Kozákovem 2018

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Divoká prasata vychází z lesů a stahují se do obydlených okrajových částí Jablonce nad Nisou. Ničí louky, potravu hledají také u popelnic. Jablonečané se obávají o svou bezpečnost. Statutární město připravilo proto soubor opatření, které mají pomoci situaci zlepšit. Platit začnou od začátku prosince. Zastupitelé navíc schválili dvoutisícovou odměnu mysliveckému sdružení za prokazatelně odlovený nebo chycený kus. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlepší knihovny jsou v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
Novým náměstkem hejtmana pro školství je Jiří Čeřovský
Semilská knihovna slouží mladým i seniorům
Hejtman Martin Půta se pyšní dekádou ve vedení Libereckého kraje

Nejčtenější články

27.11.: FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
28.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Libštátě 2022

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT