Jazzovým víkendem vyvrcholí v Semilech 37. ročník hudebního festivalu

31.10.2023 23:00:47 | Autor: KC Golf Semily | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Jazzovým víkendem vyvrcholí v Semilech 37. ročník hudebního festivalu

Po úspěšném vystoupení polského big bandu Art Connection Jazz Orchestra, který se odehrál na náměstí v Semilech, a po ženských hlasech Kateřiny Závěrkové, Báry Zmekové a Zuzany Lapčíkové ve Fabrice 1861 se můžete těšit na hlavní víkend 37. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Jazz pod Kozákovem.

V pátek 3. listopadu dopoledne začneme ve velkém sále KC Golf oblíbeným interaktivním koncertem pro žáky základních a středních škol Jazz pro školy. Páteční večer a Club Party pak bude patřit především charismatické zpěvačce, akordeonistce, herečce a tanečnici Rozálii - čerstvě nominované na Objev roku v anketě Zlatý slavík. Po Rozálii uslyšíte ještě liberecké Hitfakers, hrající údernou česko-balkánskou funky smršť.

Sobotní dopoledne bude patřit dětem od 3 do 7let - ve spolupráci se ZUŠ Semily a festivalem Mladí ladí jazz jsme připravili hudební vzdělávací program metodou Timbalooloo izraelsko-amerického jazzmana Orana Etkina, spoludržitel Grammy.

Hlavní koncert Festivalu je naplánován na sobotní večer: úvodem slavnostního večera se představí ghanský zpěvák Adjiri Odametey, pohybující se na pomezí world music, klasické hudby a jazzu. Hvězdou večera bude bezpochyby Jan Smigmator, který se vrací do Semil se svým triem a se speciálním hostem - slovenským jazzovým trumpetistou Jurajem Bartošem. V rámci večera bude představeno také album Jan Smigmator Live in New York, které je záznamem Janova letošního debutového koncertu v newyorské Carnegie Hall. V předsálí dostanou o přestávkách prostor mladí hudebníci z Minibandu ZUŠ Semily a Kateřina Závěrková Trio, můžete se také těšit na ochutnávku kvalitních vín.

Swingová tančírna Na závěr víkendu nás čeká ještě Jazz v kostele, tentokrát spíše kvalitní blues... od renomovaného česko-amerického tria Dobré ráno blues band očekávejte akustickou hudbu inspirovanou mississippským blues a bluegrassem, energií nabitou show, hravost a bravurní instrumentální výkony.

Víkendem ale program festivalu Jazz pod Kozákovem 2023 ještě nekončí, do předvánoční nálady vás dostane v sobotu 2. prosince Swingová tančírna, konkrétně Originální pražský synkopický orchestr - přední český profesionální orchestr zabývající se autentickou interpretací raného amerického jazzu a taneční hudby 20.let. Začátečníci se nemusí obávat - základní kroky je v úvodu večera naučí lektoři pražské taneční školy Swing Move.

Fabrika Musica láká na koncert Ženy jazzu

Akce Kulturního centra Golf Semily v říjnu

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT