Jeden mladík ukradl peněženku, druhý ji poctivě odevzdal

14.03.2011 16:15:50 | Autor: TK | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Jeden mladík ukradl peněženku, druhý ji poctivě odevzdal

Dva mladíci stejného věku a přesto každý jiný. O tom by mohli vyprávět policisté OOP Turnov, kteří v minulých dnech šetřili případ odcizené peněženky z ordinace lékaře.

V čekárně lékaře si nechala 23 letá maminka v kočárku peněženku s finančním obnosem 10 000 Kč, doklady a platební kartu. Než se vrátila z ordinace, peněženka byla pryč. Žena se vydala hledat pomoc na Policii České republiky. „Šetřením byl jako podezřelý z uvedeného jednání zjištěn 12 letý mladík, který peněženku po odcizení ukryl venku na volném prostranství," uvedla tisková mluvčí Policie ČR v Semilech Soňa Šídová.

Když mladík policistům ukazoval svoji skrýš, tak tam již peněženka nebyla. Tu totiž našel jiný 12 letý hoch a odevzdal jí paní učitelce ve škole. Ta učinila další kroky a nález předala na policii.

„Myslím, že popisovat radost maminky, by bylo zbytečné. Mladíkovi, který se jako nálezce zachoval tak, že by mohl jít ostatním příkladem patří velké poděkování a obdiv všech, co s ním přišli na policii pracovně do styku. Druhému mladíkovi však pochvalu udělit nelze," doplnila tisková mluvčí.

Ze strany policie bude pro nízký věk pachatele věc odložena. Seznámen s případem je však státní zástupce a věc bude mít dohru u soudu.  „Je dobré si na své věci dávat pozor, nenechávat je volně odložené. Myslím, že maminka z našeho případu si toto již bude pamatovat," dodala na závěr Šídová.

Další zásahy policie najdete v rubrice KRIMI

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT