Jednu z cen soutěže Kalendář 2018 obdržel Liberecký kraj

01.06.2018 18:08:48 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Jednu z cen soutěže Kalendář 2018 obdržel Liberecký kraj

Letošní rok si připomínáme sto let od vzniku samostatného československého státu. Liberecký kraj k tomuto výročí vydal netradiční nástěnný kalendář, za který v celostátní soutěži s názvem Kalendář 2018 obdržel 1. místo v kategorii Podpora cestovního ruchu. Cenu tento týden na veletrhu Reklama Polygraf v Praze převzala radní Květa Vinklátová.

Kalendář 2018 je již zavedená celorepubliková soutěž, která hodnotí nejlepší z přihlášených kalendářů pro daný rok. Konkurence je vždy velká. Soutěží mezi sebou díla vydaná tuzemskými i zahraniční klienty v České a Slovenské republice. Cílem je, tak jako každoročně, ocenit výjimečné práce, a to nejen z pohledu vlastního polygrafického zpracování, ale i z hlediska originálního návrhu či společenského sdělení.

„Náš kalendář k Roku republiky uspěl, získali jsme 1. místo v kategorii Podpora cestovního ruchu. Zařazení do této kategorie mi zcela jasné není, ale rozhodovali skutečně renomovaní odborníci v oblasti typografie, grafiky, polygrafického zpracování a propagace. Porota ocenila, že jsme komplexním a originálním způsobem představili historii kraje," poznamenala Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z oblastí zásadních pro Liberecký kraj se v kalendáři objevilo například lyžování, sklářství, turistika, architektura a industrializace. Z klíčových událostí to je vznik Československa a jemu předcházející Rumburská vzpoura, neblahá etapa obsazení republiky nacistickým Německem, osvobození Československa v roce 1945 a následný odsun německého obyvatelstva, znárodňování a kolektivizace, okupace v srpnu 1968, ale také Sametová revoluce a odchod sovětských vojsk i vstup do Evropské unie.

„Chtěli jsme obyvatelům a návštěvníkům Libereckého kraje připomenout historii, kterou prošel sever Čech od roku 1918. Z motivů v kalendáři jsme také udělali putovní výstavu, která od března příštího roku bude k vidění v deseti městech našeho kraje," dodává k záměru kraje radní Vinklátová.

Vítězné kalendáře soutěže vybrala odborná porota, která hodnotila přihlášené tiskoviny na základě celkové výtvarné úrovně řešení, originality a inovativního přístupu zpracování, efektivity marketingového sdělení, kvality polygrafického zpracování a také za společenský přínos (např. podpora sociální a společenské role, přínos pro rozvoj cestovního ruchu, podpora mladých tvůrců apod.). Hlavní cenu GRAND PRIX získal od poroty kalendář „Balet Národního divadla 2018".

„Samozřejmě mě náš úspěch těší. Kalendář vyvolal velkou diskuzi a objevovaly se názory jak zcela odmítající jeho obsah, tak naopak oceňující pojetí a odvahu, se kterou jsme k tvorbě přistoupili. Zajímavé pro mě bylo, jaký velký rozdíl je mezi tím, když člověk čte jenom text a když ten text doplní obraz. Je to logické, z nakladatelské praxe to samozřejmě vím, ale v tomto případě, kdy jsme představovali komplikované dějiny v našem kraji, byl ten účinek mimořádný," doplnila Květa Vinklátová.

Kraj vydal nástěnný kalendář ve spolupráci s grafikem Janem Bažantem, historiky třech krajských muzeí a oblastní galerie. Na dvanácti listech jsou v návaznosti na zásadní historické události posledních sta let vyobrazeny kreslenou formou vybrané momenty spjaté s naším regionem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj k výročí 100 let vzniku Československa vydává kalendář

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice
Simulovaný lesní požár zachvátil Zabylský hřbet
Do Turnova míří legionářský i vodíkový vlak
Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT