Ježíšek z ČEZu přijel již podesáté do libereckého Jedličkova ústavu

23.12.2017 19:20:56 | Autor: Soňa Holingerová | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Liberecký kraj

Ježíšek z ČEZu přijel již podesáté do libereckého Jedličkova ústavu

Také letos dorazil Ježíšek z ČEZ Distribuce za klienty libereckého Jedličkova ústavu. Napsali mu svá přání a on jim je bezezbytku splnil. Již dávno všichni vědí, že píší svým přátelům a kamarádům z řad vedení a zaměstnanců ČEZ Distribuce. I ta letošní, již desátá vánoční návštěva přivezla spoustu splněných přání.

Tradiční setkávání klientů libereckého Jedličkova ústavu a zaměstnanců ČEZ Distribuce má počátky v roce 2008, kdy ho odstartoval dobrovolnický den Čas pro dobrou věc, kterou Skupina ČEZ každoročně pro zaměstnance pořádá. Jeho účastníci se tehdy rozhodli, že budou ústavu pomáhat i nadále a hlavně se pravidelně setkávat s jeho klienty. Společně tak v minulých letech již navštívili ústeckou či děčínskou zoologickou zahradu nebo se plavili lodí po Labi. Dále také třeba poznávali Ústí nad Labem, přičemž velkým zážitkem byla pro všechny cesta tam a zpět lanovkou na Větruši a také putování tamním malým bludištěm. Zatímco v létě tak Liberečtí jezdí do Děčína, v zimě je tomu právě naopak. Proto i letos dorazili zástupci ČEZ Distribuce do Liberce s autem, jehož kufr byl zaplněn dárky.

„Advent a Vánoce jsou časem různých tradic. A vánoční návštěvy u našich kamarádů již za tradiční můžeme jistě považovat. Již po desáté jsme přijeli do libereckého Jedličkova ústavu a přivezli jsme dárky, které jsou určeny především pro všechny, kteří v něm pobývají během svátků. Myslím, že všem splníme, po čem touží. Ježíšek i letos od klientů dostal dopis s přáními," usmíval se Richard Vidlička, generální ředitel ČEZ Distribuce. „Rád bych také poděkoval všem našim zaměstnancům, kteří se do podobných dobročinných aktivit zapojují a pomáhají celoročně, velmi si toho vážím," dodal Richard Vidlička.

Jedličkův ústav v Liberci poskytuje ve sjednaném rozsahu potřebné sociální služby dětem, mládeži a dospělým osobám s tělesným a mentálním postižením (případně v kombinaci dalších zdravotních znevýhodnění od tří let věku), kteří jsou závislí na podpoře a péči jiné osoby. „Za takového partnera, který na nás myslí celoročně, jsme velmi rádi. Vždy se těšíme, jaký program pro nás Děčínští vymyslí. Stejně tak se těšíme na jejich zimní návštěvu, kterou doprovází vzájemná radost z opětovného setkání," řekl Vladimír Ptáček, ředitel Jedličkova ústavu v Liberci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost

Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kafe u Osmanyho zajíždí i do Semil
V Jilemnici několika akcemi připomenou Jaroslava Havlíčka
Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Připomínáme si Světový den mokřadů

Nejčtenější články

01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT