Jičínskou cykloligu vyhrál o jediný bod Jakub Nechanický

01.08.2012 14:50:37 | Autor: Jiří Kapucián | Rubrika: SPORT | Obce: Železný Brod,Lomnice nad Popelkou

Jičínskou cykloligu vyhrál o jediný bod Jakub Nechanický

Seriál silničních cyklistických časovek - Jičínská Cannondale cykloliga 2012 vyvrcholil letošním sedmým závodem Prachovák. V něm vyhrál Josef Hóša, ale druhým místem si zajistil celkové vítězství železnobrodský Jakub Nechanický těsně před Karlem Pragerem.

Prachovák je okruh proslavený nejen cyklistickými, ale především motoristickými akcemi. Cyklisté startují v krásném prostředí před vstupem do skalního města, po průjezdu Prachovskými hvozdy je čekal rychlý sjezd k Jinolickým rybníkům, poté další rychlá pasáž přes Podůlší a Kbelnici do Jičína, odkud přes Holín museli zdolat závěrečné stoupání.

Celkem šestačtyřiceti cyklistům a cyklistkám ve středu 25. července trochu znepříjemnil finálový závod déšť, ale ani ten nebyl pro nejlepší k překonání traťového rekordu! Ten stávající překonali hned všichni medailisté. Nejprve Karel Prager (Vinohradské šlapky) časem 19:55, který tak hodil rukavici v boji o celkové prvenství Jakubu Nechanickému. Jezdec SSC Železný Brod však dokázal odpovědět ve velkém stylu - časem ještě o osm vteřin lepším - 19:47! A díky tomuto času se stal i absolutním vítězem 13. ročníku Jičínské Cannondale cykloligy!

Poslední závod vyhrál s velkým náskokem Josef Hóša

Na „Prachovku" však ve svém třetím letošním startu bral třetí vítězství ve třetím traťovém rekordu „profík" Josef Hóša z Brna - famózním časem 18:46! Pod 21 minut se dostali na Prachováku letos ještě borci na čtvrtém až sedmém místě: Tomáš Malík (SSC Železný Brod) 20:36, jen dvě sekundy za ním protnul cílovou čáru pátý David Hysek (IB ALCUDIA). Šestým místem a skvělým výkonem hodně překvapil dorostenec Lukáš Kunt (Jičín), který díky času 20:58 získal dokonce skalp trojnásobného vítěze Jičínské cykloligy Martina Šlégla (BMC).

Postavení nejlepšího jezdce nad 50 let potvrdil devátým nejrychlejším prachovským časem 21:11 Miloslav Rys z Hořic. Pěkný a vyrovnaný souboj mezi ženami pro sebe rozhodla Ivana Hysková (IB Alcudia) 25:15 o 17 sekund před Lucií Peterkovou ze Sokola Holé Vrchy.

Letošní bitva o celkové prvenství patřila k těm nejkrásnějším a nejvyrovnanějším - rozhodovalo se v přímém souboji kdo z koho až v závěrečném závodě. V konečném hodnocení byl o jediný bod úspěšnější, loni čtvrtý Jakub Nechanický (SSC Železný Brod), před Karlem Pragerem (Vinohradské šlapky).

Jakub Nechanický uspěl díky vyrovnanosti na všech tratích

Nechanický sice nezvítězil ani v jednom ze závodů, ale uspěl díky vyrovnané formě na jakékoliv trati, když se prezentoval dvěma druhými a třetími místy, k tomu přidal pátou a šestou příčku. Karel Prager měl impozantní vstup do letošního ročníku když dvakrát zvítězil. Na Táboře však projel cílem až devátý a zdejší body mu nakonec chyběly. Skvělou sezónu železnobrodských cyklistů podtrhl celkově třetí příčkou Tomáš Malík 405 (loni druhý).

Stálou příslušnost ke zdejší absolutní špičce potvrdil také Štěpán Trmata  369 z Jičína (All Training), který po loňské bronzové medaili bere letos nepopulární bramborovou. O jedenáct bodů méně nasbíral nejúspěšnější jezdec historie Jičínské cykloligy a její trojnásobný vítěz Martin Šlégl z Mladé Boleslavi hájící barvy BMC. David Hysek překvapil výrazným zlepšením z loňské deváté na letošní parádní šesté místo. O sedmou letošní pozici se pak ziskem 307 bodů podělili loni šestý Miroslav Živný (KC Kooperativa) a loni osmý Norbert Klvaň (SKC Pečky). Ze dvanácté pozice zaznamenal posun do elitní desítky Vojtěch Pelant (EPO / 284 bodů) a dalším příjemným překvapením v TOP TEN je nejlepší jezdec nad 50 let Milost Rys (275 bodů) z Hořic.

Výborné výkony předváděl také nejlepší dorostenec letošního ročníku, který se účastnil pouze úvodních čtyř závodů. Přesto Václav Vomáčko získal 246 bodů a konečné 11. místo v absolutním pořadí.

Také mezi ženami rozhodoval vyrovnanou bitvu o celkový triumf až poslední závod. Ivana Hysková dokázala rozdíl tří bodů nakonec navýšit před Monikou Klapkovou na sedm a radovala se tak po loňském bronzu ze zisku zlata. Kompletní výsledky jednotlivých závodů, i celkové klasifikace naleznete na internetových stránkách www.jicinskacykloliga.ic.cz.

Výsledky 7. závodu Prachovák:

1.

M

Hóša Josef

Brno

18:46:00

2.

M

Nechanický Jakub

SSC Železný Brod

19:47:00

3.

M

Prager Karel

Vinohradské šlapky

19:55:00

4.

M

Malík Tomáš

SSC Železný Brod

20:36:00

5.

M

Hysek David

IB ALCUDIA

20:38:00

6.

D

Kunt Lukáš

Jičín

20:58:00

7.

M

Šlégl Martin

BMC

20:59:00

8.

M

Trmata Štěpán

All Training

21:02:00

9.

V

Rys Miloslav

Hořice

21:11:00

10.

M

Klvaň Norbert

SKC Pečky

21:18:00

Konečné pořadí Jičínské cykloligy 2012:

1.

M

Nechanický Jakub

SSC Železný Brod

429

2.

M

Prager Karel

Vinohradské šlapky

428

3.

M

Malík Tomáš

SSC Železný Brod

405

4.

M

Trmata Štěpán

All Training

369

5.

M

Šlégl Martin

BMC

358

6.

M

Hysek David

IB ALCUDIA

335

7.-8.

M

Klvaň Norbert

SKC Pečky

307

7.-8.

M

Živný Miroslav

KC Kooperativa

307

9.

M

Pelant Vojtěch

EPO TEAM

284

10.

V

Rys Miloslav

Hořice

275

11.

D

Vomáčko Václav

Remerx Kolín

246

12.

M

Hóša Josef

Brno

240

13.

M

Háze Martin

Slavia Praha

205

14.

M

Šibrava Pavel

T-MOBILE

183

15.

M

Hanousek Lukáš

Apache Loko Trutnov

176

16.

M

Pešl Josef

TT Loko Beroun

170

17.

V

Kudrnáč Miloš

Rumcajs

169

18.

M

Vobecký Tomáš

Vinohradské šlapky

166

19.

M

Pivrnec Petr

Cyklo Point Jičín

164

20.

M

Lauda Pavel

Turista

161

Související články: 

Josef Hóša přepsal v cyklolize další rekord

Petr Pavel vyrovnal na Košově traťový rekord Vojty Pelanta

Ve čtvrtém závodě Jičínské cykloligy padaly rekordy

Karel Prager vítězem úvodní časovky Jičínské cykloligy 2012

Další zprávy přímo v rubrice SPORT - Cyklistika

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT