Jídlo na plotně způsobilo požár v Jilemnici

01.08.2011 20:34:25 | Autor: TK a Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Jilemnice

Jídlo na plotně způsobilo požár v Jilemnici

Nedbalost při vaření je příčinou požárů, ke kterým hasiči vyjíždějí skoro každý týden. Nejinak tomu bylo o víkendu v Jilemnici, kde byl v neděli v ranních hodinách na linku tísňového volání oznámen požár v sedmipatrovém domě.

Na místě zasahovaly krátce po ohlášení ve 3:16 hodin dvě jednotky jilemnických hasičů a bylo zjištěno, že šlo o zahoření v odsavači par kuchyňské linky v 1. patře objektu, kdy od požáru došlo také k poškození rozvodu pitné vody.

„Hasiči vodu uzavřeli a začali kontrolovat, jestli nedošlo k nadýchání obyvatel jednotlivých bytů, neboť dům byl silně zakouřen. Evakuace naštěstí nebyla nutná. Příčinou požáru byla nedbalost při vaření, kdy začalo hořet jídlo na sporáku, odhadnutá škoda je 50.000 korun, uchráněno bylo 700.000 korun," uvedla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Pokud se vám na pánvi vznítí potraviny, tak hasiči radí zakrýt pánev pokličkou a oheň udusit, použít můžete i třeba mokrý hadr nebo hasicí roušku. V žádném případě nehaste horký olej či jiné hořlavé kapaliny vodou. Výborným pomocníkem je univerzální hasicí přístroj ve spreji, kterým lze požár zlikvidovat už v zárodku. V těsné blízkosti sporáku také neskladujte utěrky, papírové ručníky nebo chňapky. 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova

Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozsvítili vánoční strom a postavili městský betlém
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kraj reaguje na posun modernizace KNL úpravou smlouvy
Městská knihovna Turnov v prosinci 2025
Liberecký kraj jedná dál o koupi Ještědu

Nejčtenější články

06.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
05.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
05.12.: Prosincový program v turnovské Náruči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT