Jilemnice je vyřazena z letošní play off

21.02.2011 10:57:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Sáloví fotbalisté SK Sico Jilemnice v letošní play off Celostátní ligy končí. Po výsledku 6:2 je celkem 2:0 na zápasy vyřadil čtvrtý celek základní části VPS Novabrik Polička.

Ve druhém utkání v Poličce hosté v poločase prohrávali jen o gól, jejich šance ještě žila, ale ve druhé půli jim došly síly a soupeř přidal další čtyři branky.

Už v 5. minutě si obnovil zranění Ota Vašek, který poté v obraně chyběl. V útoku sice hrál skvělý střelec Miroslav Král, ale tentokrát mu utkání vůbec nevyšlo a poprvé v sezoně, když byl na hřišti, nedal ani branku.

„Jsem zklamaný, že někteří hráči znovu dali přednost fotbalovým přípravám, když šlo o tak důležitý zápas," vyjádřil se po zápase prezident SK Sico Jilemnice Milan Szabo.

VPS Novabrik Polička - SK Sico Jilemnice 6:2 (2:1)

Hosté se snažili od úvodních minut agresivní hrou smazat ztrátu z úvodního utkání, začali nátlakově, v 1. minutě na vrub domácích naskočily dva fauly. Zkušení domácí ale byli na očekávaný tlak dobře připraveni a dovolili Jilemnickým pouze střelbu z větší vzdálenosti. Mužstvo Poličky přecházelo do rychlých protiútoků, několikrát během první půle šli ve výhodné pozici na brankáře hostů Kose, ten ale bravurně odolával všem útokům domácích.

Skóre utkání otevřel přece jen po rychlé kombinační akci domácí Dostál. Hosté zahrozili v 11. minutě, kdy se dva hráči ocitli sami před brankářem domácích Ditrichem, který je skvělým zákrokem vychytal. V 16. minutě pojistil vedení domácích kanonýr Vojta Král a zdálo se, že tím byla definitivně zlomena snaha hostů o překvapení a zvrat ve vzájemném dvojzápase čtvrtfinále. V 18. minutě však po nádherném individuálním průniku a střele z brankové čáry snížil hostující Koudelka na 2:1 a udržel pro hosty plamínek naděje.

Do druhého poločasu ovšem domácí nastoupili ve velkém stylu, hosty zatlačili, nedali jim příliš prostoru ve hře a o svém postupu rozhodli navýšením skóre během první části druhé půle až na 5:1 a definitivně tím zlomili odpor a snahu hostů o zvrat v utkání. V závěru ještě obě mužstva vstřelila po brance a účet utkání se uzavřel na konečných 6:2 ve prospěch postupujícího domácího týmu.

„Soupeř nás ve druhé půli přehrál a postoupil naprosto zaslouženě," podotkl Milan Szabo.

Branky: 5. a 24. Dostál, 16. V. Král, 26. Kučera, 29. L. Král, 39. Ditrich - 18. Koudelka, 39. Kraus. Rozhodčí: Vitásek, Uhlár, ŽK: 1:2. Sestava Jilemnice: Kos - Kraus, Paulů, Vašek, Němec, Král, Koudelka, Smolík, Pivoňka.

Další čtvrtfinálová utkání: Chemcomex Praha - Prachatice 3:2, na zápasy 2:0. Stonava - Klatovy 4:1, na zápasy 2:0. Zlín - Vamberk 8:1, na zápasy 1:1, lepší poměr skóre ve prospěch Zlína.

Jilemničtí hráči budou mít ještě jednu šanci k vylepšení dojmu ze sezony, 12. března se totiž budou účastnit finále Českého poháru v Českých Budějovicích.

Předchozí čtvrtfinálový zápas: Neházíme flintu do žita, zkusíme ještě zabojovat