Jilemnice šťastně porazila Cvikov, Mírovou srazily Velké Hamry

11.09.2011 19:26:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Dalším kolem pokračovala v sobotu I.A třída. Jilemničtí fotbalisté až brankami v závěru doma udolali Cvikov, zatímco Mírová doma nedotáhla těsný náskok Velkých Hamrů po poločase. Poprvé bodovala Lomnice s Krásnou Studánkou a Bozkov v Mimoni remizoval.

Jilemnice - Cvikov 3:1 (1:0)

Začátek utkání byl velmi rychlý s dlouhými pasy a nakopáváním. První větší šance přišla v 19. minutě - Bergemann prostrčil do uličky Tonarovi, tomu ovšem chyběl krok před vybíhajícím brankářem. Ve 32. minutě tvrdě střílel Mach, brankář vyrazil  jeho střelu s námahou na roh. Zahrozili i hosté, ale stříleli těsně vedle. Ve 40. minutě Paulů vyslal dlouhý pas na nabíhajícího Tonara, ten si položil obránce a podél brankáře prostrčil až do branky - 1:0.

Na začátku druhé půle přišel neštastný vlastní gól Hadače, který tečoval centr hostí. Ti po vyrovnání ještě zvýšili aktivitu a byli dvacet minut lepší, ale nic víc nevytěžili. Domácím pouze činily problémy dlouhé výkopy od brány hostujícího brankáře, které létaly až do pokutového území. V 72. minutě střílel nebezpečně k tyči Princ, výborně ovšem zasáhl brankář hostí. O čtyři minuty později na trestný kop Prince už brankář nestačil reagovat - 2:1. V 86. minutě hosté udělali faul na Prince v pokutovém území a sám postižený penaltu proměnil a stanovil konečný výsledek na 3:1.

„Výsledek naznačuje jednoznačnou záležitost domácích, ale utkání bylo vyrovnané a hosté předvedli velmi dobrou hru, přesto cenné body zůstaly u nás," komentoval zápas sekretář Jilemnice Jaroslav Kavan.

Branky: 40. Tonar, 76. a 86. z penalty Princ. 48. vlastní. Rozhodčí: Ouředník. Diváků: 50. Jilemnice: Černý - Šnorbert, Hadač, Mečíř, Paulů (80. M. Schauer) - Bergemann, Mach, Brož (57. Hermon), Faistauer - Tonar, Malý (Princ).

Mírová - Velké Hamry 2:5 (1:2)

Soupeř ukázal, proč na jaře bojoval o postup. Když se domácí dostali brzo do vedení, dokázal okamžitě kontrovat, byť se štěstím tečovaná střela zapadla do sítě domácí branky. Do poločasu hosté dokázali otočit stav díky dorážce ve skrumáži a domácí museli dotahovat. Při snaze o vyrovnání hosté velice dobře bránili a podnikali nebezpečné kontry.

V posledních dvaceti minutách padly čtyři góly. Nejprve Hamerští odskočili díky standardkám na rozdíl tří branek, pak trochu polevili a domácí přidali svůj druhý gól. Definitivní tečku udělal vzorovým brejkem z vlastní poloviny střídající Vladimír Prousek a uzavřel skóre zápasu na 2:5

,,Štěstí jsme si už asi vybrali na začátku sezony, věděli jsme že Hamry jsou těžký soupeř, což potvrdily. Ani si nepamatuji kdy soupeř odvezl všechny body z našeho hřiště, musíme se zlepšit a přivézt body našim fanouškům zpět!," uvedl po zápase sekretář Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 7. Jíra , 78. vlastní - 10. Krejčí, 38. L. Prousek, 72. Šimek, 75. Pešat, 89. Vl. Prousek. Rozhodčí: Poživil, ŽK: 0:0. Diváků: 80. Mírová: J. Jíra - Kochman, Hejduk, M. Zelnický, Ráliš - Císař, Marc. Kovář, M. Jíra, Horák (72. Dědeček) - D. Zelnický, Taibr (38. Trč).

Mimoň - Bozkov 2:2 (0:2)

Už ve 3. minutě zahrozili domácí, útočník však v jasné pozici těsně minul. V 7. šel balon po ose Pekárek, Kubán, až k Asterovi, proti němu se ale vyznamenal brankář domácích. Ve 20. minutě již udeřilo, Burnus rozehrál roh, odražený míč se dostal opět k němu a opakovaný centr si domácí sami srazili do sítě - 0:1. Při obranném zákroku ve 27. minutě se zranil Hendrych a musel jej zastoupit Vrabec. Ve 30. minutě domácím neuznal rozhodčí gól pro postavení mimo hru. Znovu udeřilo na druhé straně - Liďák hezky uvolnil Mazánka, ten našel volného Pekárka, který pohodlně zvýšil na 0:2. Ve 43. hosté mohli soupeře dostat do kolen, míč vybojoval Aster a ideálně předložil Pekárkovi, ten však špatně trefil míč před bránou.

Ve druhém poločase dostal domácí do hry nepřesným verdiktem rozhodčí Vokřínek, když odpískal pokutový kop za údajnou ruku Linka ve vápně a nenechal si poradit od asistenta Palduse. Když za domácí proměnil penaltu Sutr, tak je to posadilo na koně. V 56. chyboval na levé straně obrany Kubán, domácí hráč našel přesně v malém vápně Sutra, který pohotově vyrovnal na 2:2. Do konce se pak už skóre ani po několika šancích na obou stranách nezměnilo.

„Naši hráči předvedli hodnotný výkon na hřišti soupeře. Po nešťastné penaltě se však nedokázali dostatečně koncentrovat a dovolili domácím pokračovat v náporu, který vedl k vyrovnání. Po pěti odehraných zápasech je náš bodový zisk je určitě za očekáváním, ale předvedená hra není špatná a divákům se líbí. Tak doufejme, že se v dalším průběhu sezóny podaří i proměnit v góly a body," uvedl po zápase za bozkovský tým Stanislav Doubek.

Branky: 51. z penalty a 56. Sutr - 22. a 26. Valenta. Rozhodčí: Vokřínek, Paldus, Bláha, ŽK: 2:2. Diváků: 120. Bozkov:  Balatka - Linek, Doubek, Liďák, Kubán, Pekárek (73. Landiga), Burnus, Mazánek - Červený, Hendrych (27. Vrabec), Aster (89. Podzimek).

Lomnice - Krásná Studánka 1:0 (0:0)

Branky: 50. Koudelka. Rozhodčí: Brož, ŽK: 2:1, ČK: 1:0 (60. M. Drábek). Diváků: 90.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola sezony 2011/ 2012