Jilemnické muzeum vystavuje fotografie Zdenko Feyfara

25.02.2012 06:58:09 | Autor: rd | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

Jilemnické muzeum vystavuje fotografie Zdenko Feyfara

Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici vystavuje ve velkém muzejním sále výběr z fotografií Zdenko Feyfara (1913-2001). Umělecky vynikající snímky nás přenesou do minulosti a ukážou nám Krkonoše v podobě, jakou dnes již neznáme.

Nechybí ani výběr fotografií krkonošské květeny, české krajiny a významných osobností. Výstava potrvá až do 22. dubna 2012. Otevřena je denně mimo pondělí od 8 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Zdenko Feyfar se narodil 2. března 1913 v rodině jilemnického lékaře Jaroslava Feyfara, který byl vášnivým fotografem-amatérem. Při svých cestách za pacienty po Krkonoších zachycoval krajinu a lidi v ní na úchvatných snímcích. Brával svého syna s sebou a ten brzy začal propadat otcově vášni. Fotografoval Krkonoše ve všech ročních obdobích, za každého počasí, v nejrůznějším osvětlení. Znal své hory důvěrně, doslova každý hrbolek a pařez, ale stále byl jimi uchvacován. Pořád nalézal lepší a lepší záběry. Málokdy byl se svým dílem spokojený. Pro budoucí generace zmapoval vzácnou horskou květenu. Příští rok uplyne 100 let od jeho narození. (zdroj: www.feyfar.cz)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT