Jilemničtí hasiči převzali nové výjezdové vozidlo

17.09.2018 19:02:58 | Autor: Jana Mičkalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Jilemničtí hasiči převzali nové výjezdové vozidlo

Aktualizováno: Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Jilemnice převzala v sobotu 15. září do užívání nové výjezdové vozidlo. Hasičům cisternu předali zástupci města Jilemnice, profesionálních hasičů a Libereckého kraje v čele s hejtmanem Martinem Půtou.

Jedná se o cisternu CAS 20 4000/240 S2R na podvozku Scania P 480. Nákup vozidla byl financován ze tří zdrojů, z celkové částky 6 328 179 Kč získalo město dotaci z Libereckého kraje ve výši 1 000 000 Kč (Program - Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje) a dotaci z Fondu zábrany škod ve výši 2 500 000 Kč. Z městského rozpočtu byl také hrazen nákup vyprošťovacího zařízení v hodnotě 749 197 Kč, které bylo na cisternu instalováno dodatečně.

Slavnostní předání nového výjezdového auta jednotce SDH Jilemnice<br />Autor: Jana Mičkalová Vybavení celého vozidla je sestaveno přímo na míru jilemnické jednotce, jejíž členové se na kompletaci vozu aktivně podíleli. Cisterna je oproti tradiční červené barvě spojované s hasiči provedena v signální oranžové, jež je mnohem lépe viditelná i za zhoršených světelných podmínek a patří ke světovému standardu.

Novou cisternu také pokřtil duchovní František Mráz z Římskokatolické církve. Po slavnostním aktu si vozidlo mohla prohlédnout i přítomná veřejnost. „Chtěl bych jednotce popřát, aby s vozidlem jezdili pouze za účelem podobných exhibicí nebo kondičních jízd a ostrých výjezdů bylo co nejméně. Je totiž rozhodně lepší, když hasičské vozidlo stojí za garáží, než kdyby denně muselo jezdit k těžkým zásahům," popřál jednotce i nové cisterně velitel dobrovolných hasičů Josef Cerman.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody a Společnost pro krajinu ocenily v letošním roce bioložku a přírodovědkyni Anežku Bartošovou Cenou Ivana Dejmala za mimořádný počin při ochraně přírody související s ochranou lužních lesů, místní krajiny a připravovanou chráněnou krajinnou oblastí Soutok. Zvláštní cena pak byla udělena i Kláře Rothscheinové a Marii Baránková, které přispěly rovněž zásadním dílem k otevřené a férové diskusi o potřebě zvýšené a racionální ochrany místní unikátní přírody a lesů. Více podrobností

Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely

Výstavu obrazů ve výstavní síni Zámečku, nazvanou Jaroslav Švihla - Pastely, zahájila vernisáž v pátek 1. prosince od 16 hodin. Výstavu můžete navštívit až do ledna 2024. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V charitativním utkání vyzvou turnovští florbalisté Panthers Liberec
Znovuotevřou orloj Martina Chaloupky v Žibřidicích na Liberecku
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Knihovník roku 2023
Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Nejčtenější články

06.12.: Chlapce po střetu s autobusem v Semilech zachránila hromada sněhu
07.12.: V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
07.12.: Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT