Jilemničtí hasiči převzali nové výjezdové vozidlo

17.09.2018 19:02:58 | Autor: Jana Mičkalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Jilemničtí hasiči převzali nové výjezdové vozidlo

Aktualizováno: Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Jilemnice převzala v sobotu 15. září do užívání nové výjezdové vozidlo. Hasičům cisternu předali zástupci města Jilemnice, profesionálních hasičů a Libereckého kraje v čele s hejtmanem Martinem Půtou.

Jedná se o cisternu CAS 20 4000/240 S2R na podvozku Scania P 480. Nákup vozidla byl financován ze tří zdrojů, z celkové částky 6 328 179 Kč získalo město dotaci z Libereckého kraje ve výši 1 000 000 Kč (Program - Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje) a dotaci z Fondu zábrany škod ve výši 2 500 000 Kč. Z městského rozpočtu byl také hrazen nákup vyprošťovacího zařízení v hodnotě 749 197 Kč, které bylo na cisternu instalováno dodatečně.

Slavnostní předání nového výjezdového auta jednotce SDH Jilemnice<br />Autor: Jana Mičkalová Vybavení celého vozidla je sestaveno přímo na míru jilemnické jednotce, jejíž členové se na kompletaci vozu aktivně podíleli. Cisterna je oproti tradiční červené barvě spojované s hasiči provedena v signální oranžové, jež je mnohem lépe viditelná i za zhoršených světelných podmínek a patří ke světovému standardu.

Novou cisternu také pokřtil duchovní František Mráz z Římskokatolické církve. Po slavnostním aktu si vozidlo mohla prohlédnout i přítomná veřejnost. „Chtěl bych jednotce popřát, aby s vozidlem jezdili pouze za účelem podobných exhibicí nebo kondičních jízd a ostrých výjezdů bylo co nejméně. Je totiž rozhodně lepší, když hasičské vozidlo stojí za garáží, než kdyby denně muselo jezdit k těžkým zásahům," popřál jednotce i nové cisterně velitel dobrovolných hasičů Josef Cerman.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
V Lomnici připravili koncert k Mezinárodnímu dni muzeí
Krkonošskému národnímu parku je 59 let
Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body
Řidič s dodávkou poškodil závoru železničního přejezdu v Liberci

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
16.05.: Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT