Jilemničtí sálovkáři čtvrtí v poháru, Král nejlepší střelec

14.03.2011 11:31:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Jilemničtí sálovkáři čtvrtí v poháru, Král nejlepší střelec

Sáloví fotbalisté SK Sico Jilemnice sice v sobotu v Českých Budějovicích ve finále Českého poháru na medaili nedosáhli, ale s výkonem mohli být celkem spokojeni. Vypadli až v semifinále, kde podlehli domácímu celku 2:3.

Na jilemnické hráče čekali ve skupině B ve sportovní hale v Suché Vrbné těžcí soupeři, ale oni nezaváhali ani v jednom zápase. Nejprve dokázali po dlouhé době porazit vítěze Celostátní ligy Chemcomex Praha 1:0 brankou Kuříka. Poté je čekalo Jílové, které porazili rovněž 1:0 a ve třetím zápase zdolali dalšího účastníka Celostátní ligy Větřní 5:2.

Z prvního místa ve skupině postoupili do semifinále, kde ale v nešťastném zápase podlehli domácímu celku Tex-color České Budějovice, což byl vítěz krajské ligy Jihočeského kraje. Vítězem Českého poháru se nakonec stal celek Novabrik Polička. Ten nejdříve vyřadil v semifinále Chemcomex Praha po výsledku 2:1 a poté zdolal ve finále domácí celek TEX Color České Budějovice 3:1.  

„V silách našeho týmu byl postup do finále, ale semifinále s Tex-colorem nám opravdu nevyšlo. Měli jsme jen dva hráče na střídání a v tom utkání se to zřejmě nejvíce projevilo," poznamenal prezident SK Sico Jilemnice Milan Szabo.

Výsledky Jilemnice ve skupině: SK Sico Jilemnice - Chemcomex Praha 1:0 (branka Kuřík), SK Sico Jilemnice - Jílové 1:0 (Král), SK Sico Jilemnice - Bombarďáci Větřní 5:2 (Král 4, Kuřík).

Semifinále: SK Sico Jilemnice - Tex-color České Budějovice 2:3 (0:2)

Domácím se lépe povedl první poločas, Ve druhé půli stáhli trenéři obránce a během 20. vteřin vyrovnali Král a Paulů. Rozhodující branku ale poté Král nedal, když nastřelil břevno i tyč. Pouhých 50 vteřin před koncem utekl domácí hráč a rozhodl brankou o postupu svého celku. Branky Jilemnice: Král, Paulů.

Utkání o 3. místo se nehrálo, rozhodovaly pouze penalty. Proměnili je Král a Paulů, ale nedali Illner a Šulc, takže 4:2 vyhrál Chemcomex.

Sestava Jilemnice na turnaji: Šulc - Kuřík, Paulů, Kraus - Illner, Koudelka, Šlechta, Král.

Miroslav Král byl s 6 brankami vyhlášen nejlepším střelcem turnaje. „Kromě Krále předvedl skvělý výkon také Kuřík, který vstřelil dva góly a dobře hráli i další obránci Paulů a Kraus. Skvěle zachytal v prvních dvou zápasech gólman Šulc, poté už mu ale trochu došly síly," doplnil Szabo.

Pro jilemnické futsalisty sezona stále ještě nekončí, díky druhému místu v Českém poháru v loňském roce se budou účastnit turnaje ve dnech 1. až 8. května Pohárů vítězů pohárů v bulharském Primorsku.

Více článků ze sálového fotbalu a futsalu najdete v rubrice Futsal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT